ivina-pivina
11.02.11,18:12
Dobrý deň,
snažila som sa nájsť v už vytvorených témach, ale mnohé boli zodpovedané presne "na mieru", tak predpokladám, že ak chcem nájsť odpoveď na svoje otázky, tak je lepšie popísať presnú situáciu ako som sa dočítala v iných príspevkoch.
Takže: plánujeme bábo.
Môj príjem je cca 1050 EUR, tak DNP na materskú sa mi neoplatí - ak som to pochopila správne, strop je 1180 EUR /približne/ tak rozdiel v tom nie je veľký
Ale čo som sa tu nedočítala je rodičovský, ten je fixne daný 190 EUR /približne - nedočítala som sa ešte presnú sumu/ a je nejaká možnosť ako by sa dal navýšiť tento rodičovský príspevok?
To DNP je skôr pre materskú, ale čo s rodičovským.
V roku 2005 som ukončila štúdium, potom som hneď nastúpila do zamestnania a od 1.2.2008 som zmenila zamestnávateľa a doteraz som tam zamestnaná. Plat 1050 EUR mám od januára 2010. Na PN som min. rok nebola /neviem, či to nejako môže vplývať/.
Ak potrebujete ešte nejaké informácie k tomu, tak doplním.
Veľmi krásne ďakujem za radu.
veronikasad
11.02.11,17:24
Pre nových poberatelov RP platí už jednotná výška.

Ak by si dieťa umiestnila v súkromnom predškolskom zariadení, môžeš požiadať o príspevok na starostlivosť o dieťa, ktorý je vyšší ako RP.
tikidi
23.02.11,19:21
Chcela by som sa optýtať, kto by mi vedel poradiť. Momentálne som na rodičovskom príspevku, približne 3-4 júna nastúpim na materskú s druhým bábom a moja otázka znie, dostanem za tie dva resp. tri dni ešte rodičovský príspevok alebo už vôbec, alebo nejakú časť z neho? Keďže prvé dieťa ešte nemá dovršený vek tri roky. Ďakujem za radu.
mirka06121985
23.02.11,20:21
Chcela by som sa optýtať, kto by mi vedel poradiť. Momentálne som na rodičovskom príspevku, približne 3-4 júna nastúpim na materskú s druhým bábom a moja otázka znie, dostanem za tie dva resp. tri dni ešte rodičovský príspevok alebo už vôbec, alebo nejakú časť z neho? Keďže prvé dieťa ešte nemá dovršený vek tri roky. Ďakujem za radu.

myslim, ze by si mala nieco dostat, nakolko budem narodicovskom, hoci iba par dni.