rooko
11.02.11,18:49
Zdravím. Mám doménu, webhosting a stiahnutý opensorce(opencart, aj keď to je asi jedno) z internetu. Zložka upload sa má nakopírovať na hostingový server, ale neviem ako.. Pls o radu
knight
11.02.11,18:35
Pripojíš sa na FTP a jednoducho skopíruješ súbory.
Ak nevieš toto, radšej siahni po nejakom platenom riešení, kde ti to urobia, pretože inštalácia opensource je tá najjednoduchšia práca..
rooko
11.02.11,18:46
No priznám sa že sa do toho nevyznám. Neviem ako sa do ftp pripojiť..
ACCNT
12.02.11,09:35
kukni sa vo FAQ na stranke hostingu. pripadne napis kde mas hosting.

malo by to ist aj cez windows explorer, ale ak by to neslo, mozes skusit total commander.
rooko
12.02.11,09:54
Dík za pomoc, ale včera som to zistil, že potrebujem na to program. Tak som išiel cez Total Commander. Prebehlo to dobre. Len teraz sa neviem pohnúť Ďalej. Mám nakopírovať zložku upload na server. Je tam zložka(podadresár) www_root a v ňom index php. Asi blbá otázka pre väčšinu, ale ako to tam dostať? Ja som myšou sa snažil to tam prekopírovať. Kopírovalo to a zložka sa objavila, ale asi to nieje správne..
padro
12.02.11,10:49
naco sa do toho pustas ked nevies taketo zaklady?... dnes mas hotove riesenie za par eur, a nemusia ta tieto veci zaujimat, chces robit biznis alebo instalovat programy?
rooko
12.02.11,12:43
Samozrejme biznis a inštalovať len jeden:) Netušil som, že s tým budem mať problém inak by som sa do toho asi nepustil.. A podobných ľudí ako ja som našiel na aj iných fórach. Ale dík za radu, budem sa ňou riadiť;)
srska
12.02.11,12:55
Samozrejme biznis a inštalovať len jeden:) Netušil som, že s tým budem mať problém inak by som sa do toho asi nepustil.. A podobných ľudí ako ja som našiel na aj iných fórach. Ale dík za radu, budem sa ňou riadiť;)
ja to robím cez Total Commander a to je ozaj jednuduché aj pre laika.
rooko
12.02.11,13:10
Ďalšia konštruktívna rada.
srska
12.02.11,13:21
Ďalšia konštruktívna rada.
ťažké to nieje. ak to máš odskúšané na locale a nakonfiguruješ správne total commander, pripojíš sa na server a uploudneš to. total commander je dostupný aj v sk mutácii a na nete je návodov plno.
srska
12.02.11,13:25
rooko
12.02.11,14:37
Sorry, ale už som to písal. Ja už som sa napojil na môj server cez TC ale nie som si istý ďalším postupom. Ja som presunul zložku z pravej strany na ľavú pod podpriečinok www_root, ale nič sa nedeje. Webhost mi píše že musím dať súbor index.php do toho podsúbora www_root. Ale mne sa zdá že už je jeho súčasťov. Pretože keď kliknem na www_root tak sa zobrazí akoby jeho zložka. Keď na ten index.php kliknem tak nič - ani prázdny a ni s ním proste nepohne.
padro
12.02.11,14:58
co tak skusit nejake IT forum?.. je to tu skor o podnikani ako technike... a fakt by som odporucal uz hotove riesenie :)
rooko
12.02.11,15:40
Skúšal som, ale nič som tam ohľadom tohto nenašiel. Akurát som sa ale s jedným človekom radil, čo pracuje vo webhost. spoločnosti, tak uvidím. Prípadne mi to on dokončí.
srska
12.02.11,16:09
rooko
12.02.11,16:40
Srska dík, ale už to mám hotové. Ja som robil chybu v tom, že nenastavoval atribúty na TC, preto to nešlo. Ale už je to vyriešené.
MikeM
28.04.11,09:50
Môžeš použiť napríklad free softvér Filezilla (filezilla-project.org), a pomocou neho sa spojíš zo serverom. Ja osobne nepoužívam veľmi ftp tretej strany, ale uploadujem priamo cez webhosting. Používam Hostgator (http://www.webhostmap.com/hostgator), ktorý má nielen ľahké uploadovanie, ale aj aplikácie(fantastico deluxe, alebo quick install), ktoré ti nainštalujú eshop, alebo hocijaké iné cmska tromi klikmi za dve minúty a fakt nemusíš mať skoro žiadne znalosti.
MatoB
28.04.11,16:14
Zaujimave odpovede su tu... Vysvetlim v bodoch:

1. Stuahni si internetovy obchod opencart zo stranky opencart .SK/.ORG to je jedno
2 rozbal stiahnute .zip subory
3 po rozbaleni sa prihlas na FTP server
(Ak nevies ako Stiahni FileZila alebo TotalCommander, CoreFTP alebo spúúúústu dalsich FTP programov a nainstaluj ju FTP klienta do PC)
4. Po prihlaseni na FTP nahraj subory SO ZLOZKY UPLOAD (nie upload!!!! inak sa to nezobrazi na hostingu ale na subdomene (www.upload.nazovdomeny.sk) alebo v podadresari (www.nazovdomeny.sk/upload/) alebo nikde) nahraj to do zlozky bud www alebo web alebo public_html alebo do zlozky s nazvom domeny (to mas uz na tom FTP po prihlaseni)
5 chod na svoju stranku a instaluj este pred tym by si si mal/mala zmenit chmod (opravnenia suborov) pre niektore subory.

Otazky? navrhy? pripomienky?
blavaciko
29.04.11,07:47
osobne si myslim, ze ludia, ktori nezvladnu e-shop ani nainstalovat by to mali prenechat niekomu skusenemu.
Ono to nie je vobec drahe, desiatky eur maximalne.
Pretoze po uploade na server pride vytvaranie databazy (ano, je to jednoduche), moze sa vyskytnut nejaky problem pri instalacii, napr. s CHMOD apod.