Rozalka
11.02.11,22:19
Na stránke SP je možné nahliadnuť do zoznamu dlžníkov, v ktorom sa nachádzajú právnické a fyzické osoby, ktoré dlhujú Sociálnej poisťovni od 3,32 eur

http://www.socpoist.sk/77/487s

Možno budete prekvapení, keď sa tam nájdete.
cloe
11.02.11,22:28
Na stránke SP je možné nahliadnuť do zoznamu dlžníkov, v ktorom sa nachádzajú právnické a fyzické osoby, ktoré dlhujú Sociálnej poisťovni od 3,32 eur

http://www.socpoist.sk/77/487s

Možno budete prekvapení, keď sa tam nájdete.

Rozalka, ja keď vidím tento zoznam, tak mi je zle a nikdy nepochopím, ako niekto dovolil, aby sa dlhy u určitých subjektov vyšplhali k takým sumám:eek:
Zle mi je z toho, keď mojím klientom prichádzajú penále za omeškané platby napr. 3,50 €, 6,18€ a pod. A to sú vždy osoby alebo firmy, ktoré poctivo platia, len sa niekedy omeškajú o 1-2 dni.
Kde to žijeme!!!
Llívia
11.02.11,22:35
Na stránke SP je možné nahliadnuť do zoznamu dlžníkov, v ktorom sa nachádzajú právnické a fyzické osoby, ktoré dlhujú Sociálnej poisťovni od 3,32 eur

http://www.socpoist.sk/77/487s

Možno budete prekvapení, keď sa tam nájdete.
Mňa viac prekvapuje, že tam nenájdem dlžníkov, ktorý dlžia oveľa viac než 3,32 EUR :confused::mad: SP trvá nejakú dobu, než ich tam zaradí.
(Takýto zoznam majú aj zdravotné poisťovne. Keď som si hľadala prácu, pozerala som si tieto zoznamy, aby som vedela, ako je na tom s platobnou disciplínou potenciálny zamestnávateľ.)
BXLmiami
12.02.11,05:35
Dlžníkom sa zamestnávateľ môže stať rôzne.Mne sa napr.podarilo dostať do zoznamu,lebo v novembri som odviedla poistné síce na dobrý učet,ale s pre mna neznámeho dôvodu do inej banky,našťastie vrátili platbu a tak sme na to v januári prišli a zaplatili normalne,takže nedlzime nič.No ale na zozname ku koncu roka sme,čo už.
Ester plus
12.02.11,06:22
Stačí ak si niekto nevšimol, že sa zmenili odvody SZČO ktoré je splatné 08.02.2011 a hneď bude zoznam ešte väčší. Možno bolo rozumnejšie uverejňovať tých ktorí nemajú žiadne dlhy, zoznam by bol krátky a prehľadný.
m.hladka
12.02.11,08:50
Teda, hľadať v tom je umenie, neviem prečo mám opísovať nejaké písmena aby ma to pustilo a potom podľa abecedy preklikávať stranu, že asi ktorá? Alebo sa to dá aj jednoduchšie?
Marína
12.02.11,08:52
Marti, v SP nič, ale naozaj nič jednoduchšie nejde.:rolleyes:
Katija
12.02.11,08:59
Aby SP zavesila na internet zoznam plný chýb mohlo napadnúť len nepríčetnú osobu. Nielen, že by mala byť odvolaná zo svojho postu, ale aj zbavená svojprávnosti. Žeby tou osobou bol politik?
Neznalým pomerov v SP doporučujem prečítať si diskusiu k článku.
Zoznam dlžníkov nemusí sedieť (http://ekonomika.sme.sk/c/5763400/zoznam-dlznikov-nemusi-sediet.html)

:D Mne sa najviac páči ten Fiktívny poistenec z mesačného výkazu
Písmeno F strana 32 a 33
Stanislav 1975
12.02.11,09:13
Na stránke SP je možné nahliadnuť do zoznamu dlžníkov, v ktorom sa nachádzajú právnické a fyzické osoby, ktoré dlhujú Sociálnej poisťovni od 3,32 eur

http://www.socpoist.sk/77/487s

Možno budete prekvapení, keď sa tam nájdete.

Rozálka, duplicitne založená téma...:D:D:D

Ozaj, pekný víkend...;)


http://www.porada.sk/t159500-vsetko-je-na-webe-neplatici-soc-poistovne.html
jelalim
12.02.11,09:25
Takto diletantsky zoznam sa iba tak nevidi. Moznost vyhladavania - ziadna, zoradene je to tiez podla nejakej divnej abecedy. Aby som nasiel jedno meno, tak mi to zabralo 15 minut casu. Pricom v normalnej databaze v ktorej sa da vyhladavat by to bolo
7 sekund.
aktaK
12.02.11,09:47
a este dodam, ze treba hladat nielen podla priezviska, ale aj podla mena, napr. katarína (predpokladam, ze to nebude priezvisko)
Katy a R
12.02.11,10:38
.. však nechali to len tak, ako bolo doteraz (hľadať treba dve hodiny:D) .. ibaže pribudli poistenci s min nedoplatkom ... našla som tam aj 4,20 eur :eek:.

SP má asi "veľa peňazí" .. ak sa ozaj začnú ľudia sťažovať za poškodenie dobrého mena ...:confused::confused:
Llívia
12.02.11,11:02
.. však nechali to len tak, ako bolo doteraz (hľadať treba dve hodiny:D) .. ibaže pribudli poistenci s min nedoplatkom ... našla som tam aj 4,20 eur :eek:.

SP má asi "veľa peňazí" .. ak sa ozaj začnú ľudia sťažovať za poškodenie dobrého mena ...:confused::confused:
Našla som v zozname jedného príbuzného. Má dlžobu menšiu než 50 EUR.
Ale - tatko aj syn sa volajú rovnako, lenže SP to nerozlíšila. Nepoškodila jednému z nich dobré meno? :rolleyes:
Katija
12.02.11,11:11
Našla som v zozname jedného príbuzného. Má dlžobu menšiu než 50 EUR.
Ale - tatko aj syn sa volajú rovnako, lenže SP to nerozlíšila. Nepoškodila jednému z nich dobré meno? :rolleyes:
;) Nie, ak je tá suma pravdivá. :D Ale ak nemá ani jeden z nich dlžobu, môžu sa odškodného domáhať obaja.
Katy a R
12.02.11,11:15
.. samozrejme som myslela na tých poistencov, čo žiadny dlh nemajú a sú v zozname:confused:
trisestri
12.02.11,11:22
našiel som tam aj taku poznámku že nebohý,to je trochu neetické,dalej my chýba vyhladavanie,tiež suma od 3.60 eur je prehnane nízka na zverejnovanie v takom zozname,dal by som od 33 eur minimalne-napad dobrý,ale pripada my nepripravený,nepremyslený a unahlený
Llívia
12.02.11,11:31
;) Nie, ak je tá suma pravdivá. :D Ale ak nemá ani jeden z nich dlžobu, môžu sa odškodného domáhať obaja.
No, moc kóšer to teda od SP nie je, pretože neuviedla presne, kto jej dlží a tak "uvrhla hanbu" aj na druhého. :D Koľko deciek má mená po rodičoch, takže takáto chyba sa v zozname môže vyskytnúť (skôr si myslím, že sa ich už vyskytuje viac). A niekedy to ani nemusia byť príbuzný (rodičia - deti). Aj u nás v obci na bytovke bývajú po 2-3 rodiny s rovnakým priezviskom.

Katy a R (http://www.porada.sk/member.php?u=52877) Dnes, 01:15 PM
.. samozrejme som myslela na tých poistencov, čo žiadny dlh nemajú a sú v zozname:confused:
Katy, ale jeden z nich ten dlh nemá. ;)
Katy a R
12.02.11,11:33
Aj na základe vlastnej skúsenosti si myslím, že ten zoznam nebude pravdivý..
Zverejním;) .. asi pred rokom som dostala list .. že SP začala voči mne konanie ... že som dlžná asi 6,20 eur (neviem presne - musela by som pohľadať- mám odložené;)).
tak ja nasrdená (myslím, že by som nenašla ani jednu platbu uhradenú neskoro;)) .. som zavolala do SP ... pani sa začla vyhovárať, že majú problém so systémom a pod .. nakoniec skonštatovala, že žiadny dlh nemám a položila.
.. zbytočne vyhadzujú peniaze za obálky a poštovné ..
A ak takto neprávom niekoho zverejnia na nete .. je to ešte horšie si myslím..
Llívia
12.02.11,11:38
našiel som tam aj taku poznámku že nebohý,to je trochu neetické,dalej my chýba vyhladavanie,tiež suma od 3.60 eur je prehnane nízka na zverejnovanie v takom zozname,dal by som od 33 eur minimalne-napad dobrý,ale pripada my nepripravený,nepremyslený a unahlený
Trochu mimotemyPlatím si dobrovoľne PVN. Jedinýkrát sa mi "podarilo" zabudnúť ho zaplatiť načas (platila som ho až 9-teho - o deň neskôr) a SP mi asi tak po mesiaci poslala doporučený list s doručenkou (poštovné za doporučený list stojí minimálne 1 EUR, s doručenkou ešte viac a koľko nás asi bolo, čo sme takýto pozdrav dostali :rolleyes:) s nejakými blábolmi o neuhradenom poistnom pritom však v liste nebola napísaná žiadna suma. Aj tento počin z ich strany bol nepremyslený a unáhlený. A ktovie, koľko ich bolo, nevadí, že zbytočne platili poštovné :confused::mad:

Ešte doplním: je to jedna hnusná banda. Pracovníčky - horenosky (česť výnimkám, ale väčšina z nich je skutočne taká, že hľadí na "stránku" zhora), nie vždy sú ochotné a ich (asi) vnútorné postupy sú na hlavu. Včera som tam volala, či by mi vedeli dať nejaké potvrdenie o tom, koľko som zaplatila na PVN. Potrebujem to k ročnému zúčtovaniu dane (platím cez účet a určite nikomu nebudem kopírovať moje bankové výpisy). Pracovníčka ma informovala: jasné, dá sa, ale treba prísť OSOBNE a spísať nejakú žiadosť. :confused::mad: Ako keby mi to nemohli poslať poštou na základe telefonickej žiadosti. :mad:
Katy a R
12.02.11,13:00
... Včera som tam volala, či by mi vedeli dať nejaké potvrdenie o tom, koľko som zaplatila na PVN. Potrebujem to k ročnému zúčtovaniu dane (platím cez účet a určite nikomu nebudem kopírovať moje bankové výpisy). Pracovníčka ma informovala: jasné, dá sa, ale treba prísť OSOBNE a spísať nejakú žiadosť. :confused::mad: Ako keby mi to nemohli poslať poštou na základe telefonickej žiadosti. :mad:

.. k tomuto by som ti poradil .. ak máš IB .. tak si cez filter vytlač len platby do SP a prilož k DP. Toto postačovalo DU.
Tež som to vlani riešila ... aj som niekde pripla odpoveď zo SP (nechce sa mi hľadať) .. naozaj treba písomne požiadať - a dokonca majú na to 30 dní;), ale možno vybavia aj skôr:)
Llívia
12.02.11,13:17
IB mám, dúfam, že moja banka má v IB aj filter :D
Rozalka
12.02.11,18:35
Rozálka, duplicitne založená téma...:D:D:D

Ozaj, pekný víkend...;)


http://www.porada.sk/t159500-vsetko-je-na-webe-neplatici-soc-poistovne.html

Tá duplicita ma mrzí, hľadala som slová "dlžník" "sociálna poisťovňa" - nenapadlo mi hladať slovo "neplatič" prípadne skratku sociálnej poisťovne v inej forme . Nabudúce budem hľadať vyčerpávajúcejšie ;)
VieraPopluharova
13.02.11,13:27
Pridám sa i ja, tak mi nedalo skontrolovala som si najskôr klientov, potom seba a rodinu.
Brat, ktory je dlžný cca 60,-€ polroka (potvora jedna) tam nie je a manzel, ktory ma zamestnáva tam je i ked mame odvody za zamestnacov zaplatene nacas 8.1.2011 za december a vraj , že stranku aktualizuju kazdy mesiac, to by som chcela vidieť, keď nedokažu na pobočke na registracii pochopiť zrušenie SZCO zamestnavatela i zamestnanca a prihlasenie s.r.o. + ten istý zamestnanec a vykazy priradit podla noveho ICZ davaju platby k SZCO len preto, že i u SZCO i u sro je ten isty obchodny nazov.A to nehovorim ze ma prehanaju kvoli tomu už asi 2 mesiace 2x tyzdenne.
VieraPopluharova
13.02.11,13:30
Tá duplicita ma mrzí, hľadala som slová "dlžník" "sociálna poisťovňa" - nenapadlo mi hladať slovo "neplatič" prípadne skratku sociálnej poisťovne v inej forme . Nabudúce budem hľadať vyčerpávajúcejšie ;)

Nemá Ťa čo mrzieť občas je nutné niektoré temy pripomenúť, tým nič nepokazíš,aspoň si v tomto zhone pripomenie niektore veci, možno ktoré v tejto hektickej dobe opomenul.
Rozalka
13.02.11,14:00
Podľa vzoru Vierky som si aj ja prekontrolovala klientov, podotýkam, všetkým vediem PÚ, takže nejaký ten záväzok sa MUSÍ prejaviť v hlavnej knihe. Aj som našla jedného, hneď v piatok volal do SP (viem si predstaviť, aké mali horúce linky, no komu niet rady, niet pomoci, nemali hŕŕŕ´zverejňovať zoznam bez kontroly), takže
"nemá si to všímať, to sú pozostatky z úradu práce blablabla" ... pritom viem, že aj to má vyrovnané.

Keby niekto so slabšou náturou skolaboval zato, že sa tam videl, neviem, kto bude zodpovedný!
misoft
13.02.11,14:07
Len taká drobná poznámočka: SP vypustila džina z fľaše! Až sa ľudia, ktorí sú neoprávnene uvedení ako dlžníci, začnú so SP súdiť, bude to mať pre ňu katastrofálne dôsledky - vysvitne totiž, že SP je nespoľahlivá inštitúcia, ktorá praticipuje na mnohých neopravnených peňažných prostriedkoch.
Žiaľ, keď prehrajú súdy, tak to zaplatia aj tí krivo označení svojimi daňami.
tuta
13.02.11,14:52
Trocha ma zarazilo, ako je možné, že firma je zlikvidovaná, vymazaná z obchodného registra, už vyše roka, ale ako dlžník SP je uvedená.
Od koho chcú ten dlh vymáhať?
220870
13.02.11,16:08
Viete čo ma na tom serie.Mal som nedoplatok 120SKK (gro toho bola pokuta).Prišla mi upominka vzal som a šiel zaplatiť do soc. poisťovne v TO.Pri pokladni mi pani povedala asi toto .Čo ti ..... nič neplať veď bude generálny pardon.To bolo ešte za skk.Som jej povedal ,že sto korún je bezpredmetná čiastka.Ešte mi na to čosi odvetila nakonic ma prevedčila a nič som nezaplatil.Generálny pardon ako inač sa konal samozrejme krátko pred voľbami(súdruh Filcko odpustil tým hnusným kapitalistom).A to čo ma na tom serie najviac , je to ,že tie cifry sú tam zrejme len za ten posledný pol rok.Nuž vivat najsociálnejšia vláda.:---
veronikasad
13.02.11,16:12
neviem o tom, že by sa akýkolvek generálny pardon vzťahoval na odpustenie nedoplatkov na poistnom. Odpúšťali penále.

V zozname na stránke SP sú len neplatiči poistného, alebo je tam zahrnuté aj penále ?
Katija
13.02.11,21:31
V zozname na stránke SP sú len neplatiči poistného, alebo je tam zahrnuté aj penále ?
Dobrá otázka. Akurát to, čo v tých sumách na internete je, nevedia ani v SP. Zoznam vraj vznikol na ústredí SP. Poistenci sa domáhajú na pobočkách vysvetlenia a nápravy, ale tam im nevedia pomôcť, lebo majú vo svojej evidencii iné sumy. :confused:
Som zvedavá ako toto dopadne.

:D Žeby zvýšili riaditeľovi plat?
veronikasad
13.02.11,21:41
Teraz som sa rozčúlila aj ja. Medzi neplatičmi som našla klienta, ktorému SP odmietla vyplatiť poistné zaplatené bez právneho dôvodu - údajne je neplatičom (až 89€ !!! - všetky odvody platí načas ). Išlo o rozdiel z opravného výkazu, ktorý nebol v pobočke nahratý, nakoniec ho našla sama p. vedúca kontroly kdesi v archíve ...
Katija
13.02.11,22:21
Teraz som sa rozčúlila aj ja. Medzi neplatičmi som našla klienta, ktorému SP odmietla vyplatiť poistné zaplatené bez právneho dôvodu - údajne je neplatičom (až 89€ !!! - všetky odvody platí načas ). Išlo o rozdiel z opravného výkazu, ktorý nebol v pobočke nahratý, nakoniec ho našla sama p. vedúca kontroly kdesi v archíve ...
To ja mám zamestnávateľa, ktorý mal až do decembra 2010 krásne nulové saldokonto. SP si však zaobstarala pekný nový farebný IS a zrazu mi tam v jeho saldokonte svieti 5,95 Eur pekne načerveno. Tá suma vznikla z opravného výkazu v roku 2005 a bola vysporiadaná. A teraz v roku 2011 v saldokonte vyzerá ako dlžník, ale na zoznam dlžníkov sa nedostal.
V SP nič nie je nemožné. Poistenec môže byť naraz aj dlžnikom, aj nedĺžnikom.
Melnick
13.02.11,23:55
No a táto kuriozita nemá obdobu.
Syn ostal na PN od 14. 11.2010 / žiadna chrípka, ani nič podobné. /
DNP si platí - lepšie povedané platím ja - pravidelne každý mesiac. Keďže bol PN, za november som zaplatila iba 8 € - trocha viac ako bolo treba.. veď čo ak náhodou bude chýbať nejaký centík a kvoli tomu nebude mať vyplatené ND.
Nezaplatila som ani za december, pretože PN pokračovala :confused:.
Keď prišla v januári výzva na zaplatenie dlžnej čiastky na DNP bola som nie takáto ::eek:, ale hneď takáto::mad::eek::mad::eek::mad::eek:
Naklusala som do SP, kde mi oznámili, že zam-eľ nedal potrebné doklady k PN a pretože nevedia ,či VZ neprekročí maximum musí DNP zaplatiť a kým zam-eľ nedá potrebné potvrdenia, nebude mu vyplatený ani cent ani z DNP, ani z povinného poistenia . A čo myslíte, že čo sa stalo? Dnes som náhodou narazila na túto tému , klikla som na písmenko v abecede a skoro ma trafil šľak. Syn ešte stále vyplatenú PN nemá ani z povinného ani DNP ale už je so 6 € medzi neplatičmi. :mad::cool: Budúci mesiac teda bude asi znova medzi neplatičmi, ale už so sumou 20,00€ pretože ak sa mení zoznam 1x mesačne tak pri uzávierke mal " dlh" 20,00 € nakoľko sumu DNP som uhradila až v januári na základe výzvy SP.
Momentom ,keď zam- eľ pošle potrvdenie o príjme / údajne sa tak stalo / budem musieť žiadať SP o vrátenie sumy, ktorú som platila počas PN-ky. Takže vlastne nie je dlžníkom on, ale slávna SP. :mad:

Nech žijú zmeny v SP.....................:cool:
Melnick
14.02.11,00:36
Evi, ani zaspať nemôžem, od zlosti. :cool:
7monika5
14.02.11,08:16
Na stránke SP je možné nahliadnuť do zoznamu dlžníkov, v ktorom sa nachádzajú právnické a fyzické osoby, ktoré dlhujú Sociálnej poisťovni od 3,32 eur

http://www.socpoist.sk/77/487s

Možno budete prekvapení, keď sa tam nájdete.

Sledujem a čítam a zisťujem, že takých, ktorí sme prekvapení, je viac...
Poistné platím poctivo a najneskôr do 5-teho v mesiaci, aby to už 8-eho mali na účte - pre istotu!!!
Nezávezne som sa pozrela do zoznamu a SKORO SOM ODPADLA!!! :confused: :eek: :eek:
Že 72,12€...neexistuje!!!
Dnes ráno som tam volala a pani koktavo sa mi ospravedlňovala (určite som nebola prvá) že ona nechápe, nevie, nemôže za to...bla, bla, bla
Samozrejme - ŽIADNU DLŽOBU NEMÁM, ANI CENT!!!
Že mi dajú aj potvrdenie o tom!
A mám si skontrolovať o mesiac a ak tam ešte budem, mám zavolať!!! :mad: :( :eek: :mee: Krásne sa mi začal týždeň
Melnick
14.02.11,09:44
Dlh narástol o predpis na február a mne pribudli ďalšie vypleštené oči. :eek:

§ 143
Splatnosť poistného
Na začiatok
(1) Poistné je splatné do ôsmeho dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, za ktorý sa platí poistné, ak tento zákon neustanovuje inak. Pri platení poistného z vymeriavacieho základu zamestnanca uvedeného v § 4 ods. 2 a z vymeriavacieho základu podľa § 139a a § 139b je poistné splatné do ôsmeho dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bol vyplatený príjem.


Síce mám ešte kopu času na úhradu, ale dlh tam už svieti. :mad::mad::mad:
Rozalka
14.02.11,17:21
ako by sme ich mohli trochu vytrestať? zrejme nijako, ale zaslúžili by minimálne 25 po holej ...
Paula
14.02.11,17:31
Dnes v rámci vysielania TA3 vypotil jeden múdry od tety sociálky, že sa snažia upratovať svoj neporiadok a že očakávajú, že tento národ im bude láskavo v upratovaní pomáhať a ak treba aj nakluše so svojimi dokladmi, aby preukázal, že je v zozname nevinne.....skoro sa mi mozoček zavrkočil od toľkej drzosti.
Dáša_
14.02.11,17:42
Najväčší dlžníci k 31.12.2010, podľa štatistík zverejnených Sociálnou poisťovňou:

1. Univerzitná nemocnica Bratislava 14 913 364,55 EUR
2. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou 6 808 454,62 EUR
3. SkyEurope Airlines, a.s. 5 229 919,97 EUR
4. Martinmetal, a.s. 4 602 308,79 EUR
5. Smrečina, a.s. (v konkurze) 3 591 610,65 EUR
6. Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica 3 240 505,72 EUR
7. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice 3 045 203,27 EUR
8. Hydrostav, a.s. (v konkurze) 2 616 939,59 EUR
9. Slovglass, a.s. (v konkurze) 2 578 641,34 EUR
10. Nemocnica s poliklinikou Prievidza 2 302 702,58 EUR
11. Vojus, a.s. (v konkurze) 2 186 687,05 EUR
12. VZT – Vzduchotechnika, a.s. (v konkurze) 1 950 715,97 EUR
13. Nemocnica s poliklinikou Dunajská Streda 1 669 948,13 EUR
14. SAM, a.s. 1 466 477,24 EUR
15. Air Slovakia, spol. s.r.o. 1 394 109,08 EUR
16. ZVL KNM, a.s. (v likvidácii) 1 385 773,66 EUR
17. Nemocnica s poliklinikou Myjava 1 367 230,95 EUR
18. Botti, a.s. (v konkurze) 1 350 706,43 EUR
19. ZVL Skalica, a.s. 1 308 041,59 EUR
20. Slovenka, a.s. 1 280 319,87 EUR
21. Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica 1 208 656,71 EUR
22. Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta 1 129 465,16 EUR
23. Preglejka, a.s. 1 121 818,53 EUR
24. Elektrosvit Nové Zámky, a.s. 1 049 212,88 EUR
25. Fakultná nemocnica Trnava 1 002 200,45 EUR

http://blog.etrend.sk/michal-lehuta/2011/02/13/najvacsi-dlznici-na-poistnom/

ja som mala pocit, že napríklad SkyEurope Airlines bol ex offo vymazaný
Martinmetal to isté ex offo výmaz
Smrečina, a.s. (v konkurze) - konkurz bol zrušený tuším ešte v roku 2004
Stefan2005
14.02.11,17:46
... aby ste sa nemuseli preklikávať nespočetnými stranami zoznamu, tu je k stiahnutiu textový súbor so všetkými dlžníkmi:

http://www.filefactory.com/file/b563f9h/n/pageAll.txt

P.S. stiahnutie začať kliknutím na "download now with Filefactoy basic"....
Melnick
14.02.11,18:28
Dnes v rámci vysielania TA3 vypotil jeden múdry od tety sociálky, že sa snažia upratovať svoj neporiadok a že očakávajú, že tento národ im bude láskavo v upratovaní pomáhať a ak treba aj nakluše so svojimi dokladmi, aby preukázal, že je v zozname nevinne.....skoro sa mi mozoček zavrkočil od toľkej drzosti.
Poriadok si predstavujem ináč.:( Ak niekto nie je zlodej, predsa ho nebudeme súdiť za krádež a nebudeme od neho žiadať, aby sa vyviňoval.:mad: FUJJJJJJJJJJ!!!!!!!!

mimotemy ešte stále som to nepredýchala.
Melnick
14.02.11,19:12
Aby SP zavesila na internet zoznam plný chýb mohlo napadnúť len nepríčetnú osobu. Nielen, že by mala byť odvolaná zo svojho postu, ale aj zbavená svojprávnosti. Žeby tou osobou bol politik?
Neznalým pomerov v SP doporučujem prečítať si diskusiu k článku.
Zoznam dlžníkov nemusí sedieť (http://ekonomika.sme.sk/c/5763400/zoznam-dlznikov-nemusi-sediet.html)

:D Mne sa najviac páči ten Fiktívny poistenec z mesačného výkazu
Písmeno F strana 32 a 33
Katka, nestraš ma, :( lebo zinfarktujem a fakt sa tu nadobro so mnou rozlúčite.:rolleyes: Dúfam, že to nie je ten môj chudák, starý skoro 100 rokov, o ktorom nikto, nikdy nič vo firme nevedel, len sa zrazu objavil medzi fiktívnymi. Nepodarilo sa nám identifikovať onoho vitálneho starčeka, čo si za pána nechcel užívať starobu, ale chodil pracovať do nemenovanej firmy, kde robím mzdy, na akú pozíciu ani neviem, lebo za to nechcel ani plat.
Tak o takýchto sa zachvíľu budú biť viacerí podnikatelia. Ale tentokrát si ho nedám.:D Idem kuk koľko má nedoplatok a my si ho vo firme necháme aj naďalej. Opovážte sa predbehnúť ma a vyplatiť zaň dlh.......:mad::mad:
Katija
14.02.11,19:29
Katka, nestraš ma, :( lebo zinfarktujem a fakt sa tu nadobro so mnou rozlúčite.:rolleyes: Dúfam, že to nie je ten môj chudák, starý skoro 100 rokov, o ktorom nikto, nikdy nič vo firme nevedel, len sa zrazu objavil medzi fiktívnymi. Nepodarilo sa nám identifikovať onoho vitálneho starčeka, čo si za pána nechcel užívať starobu, ale chodil pracovať do nemenovanej firmy, kde robím mzdy, na akú pozíciu ani neviem, lebo za to nechcel ani plat.
Tak o takýchto sa zachvíľu budú biť viacerí podnikatelia. Ale tentokrát si ho nedám.:D Idem kuk koľko má nedoplatok a my si ho vo firme necháme aj naďalej. Opovážte sa predbehnúť ma a vyplatiť zaň dlh.......:mad::mad:
:D :D :D Majka, ešte že to za neho vyrovnáš, lebo by im tam svietil navždy. A to by ten slávny zoznam znehodnotilo, keď už bude vyčistený.
Ako by vlastne dokazoval v SP svoju totožnosť, keď by prišiel zaplatiť osobne? Fiktívnymi dokladmi?
Melnick
14.02.11,19:35
:D :D :D Majka, ešte že to za neho vyrovnáš, lebo by im tam svietil navždy. A to by ten slávny zoznam znehodnotilo, keď už bude vyčistený. Ako by vlastne dokazoval v SP svoju totožnosť, keď by prišiel zaplatiť osobne? Fiktívnymi dokladmi?
A VIEŠ,ŽE BY NEBOLO NA ŠKODU, KEBY TAK NIEKOHO OSVIETIL?
Katy a R
14.02.11,19:52
Katka, nestraš ma, :( lebo zinfarktujem a fakt sa tu nadobro so mnou rozlúčite.:rolleyes: Dúfam, že to nie je ten môj chudák, starý skoro 100 rokov, o ktorom nikto, nikdy nič vo firme nevedel, len sa zrazu objavil medzi fiktívnymi. Nepodarilo sa nám identifikovať onoho vitálneho starčeka, čo si za pána nechcel užívať starobu, ale chodil pracovať do nemenovanej firmy, kde robím mzdy, na akú pozíciu ani neviem, lebo za to nechcel ani plat.
Tak o takýchto sa zachvíľu budú biť viacerí podnikatelia. Ale tentokrát si ho nedám.:D Idem kuk koľko má nedoplatok a my si ho vo firme necháme aj naďalej. Opovážte sa predbehnúť ma a vyplatiť zaň dlh.......:mad::mad:

.. nemboj, tých "fiktívnych" je tam dosť...takých najmenej :confused: - ak nie viac ;) (polovica strany 32 a polovica strany 33):D
misoft
14.02.11,20:15
Nie som ekonóm, ani finančník (som z toho tak trochu jeleň), ale dnes ma zaujalo v telke vyjadrenie ma otázku, čo robiť, ak sa niekto nájde v tom ich "slávnom" zozname ako dlžník a pritom nič nedlhuje, ale už má na krku exekútora. Odpoveď bola, že to má prísť zdokladovať na SP a oni ho zo zoznamu vymažú. Lenže už neodpovedal, čo robiť, keď exekútor zablokoval napr. účet a je vedená exekúcia. A teraz babo raď.
Paula
14.02.11,20:22
Lenže už neodpovedal, čo robiť, keď exekútor zablokoval napr. účet a je vedená exekúcia. A teraz babo raď.


Také vážne nároky na radu od tety sociálky? Vedved by to neprežila :cool:
Janiela
15.02.11,09:23
No ja som sa tam našla tiež, mám dokonca uhradené odvody už za január t.r. - som zamestnancov vlastnej sro. A tam nedoplatok!! To je čo za poriadok?? Môžem sa niekde sťažovať? Ak ich na to upozorním, za ako dlho to vymažú? Ako často aktualizujú zoznam?? Hanbím sa. Teraz kadiaľ mám chodiť a ukazovať doklady o úhrade?? Žijeme veru v krásnej republike!!
trisestri
15.02.11,09:34
pekný poriadok,kto poctivo platí je z dovodu bordelu v evidencii nutený sa hanbit a podvodnici a chronický neplatiči sa smejú poctivým občanom, spravodlivosti aj štatu v ktorom jeho spravcovia nevedia urobit poriadky.
tweedle
15.02.11,09:53
pekný poriadok,kto poctivo platí je z dovodu bordelu v evidencii nutený sa hanbit a podvodnici a chronický neplatiči sa smejú poctivým občanom, spravodlivosti aj štatu v ktorom jeho spravcovia nevedia urobit poriadky.

Svätá pravda,obyčajný človek ktorý je dlžný 3,32 Eur to uteká ihneď uhradiť a bojí sa aby ho neaký "dobrý" sused v zozname nenašiel a nemusel sa hanbiť pre celou ulicou, a ľudia, ktorí dlžia tisíce Eur nad tým zasmejú,,nikto od nich tie peniaze nikdy nedostane,,,celý tento zoznam je len smiešne divadlo, aby sme si mysleli aká je SP úúúúúžasná inštitúcia, ale bohužiaľ každý kto mal s nimi tú česť vieme ako to tam v skutočnosti funguje
Llívia
15.02.11,10:03
Poriadok si predstavujem ináč.:( Ak niekto nie je zlodej, predsa ho nebudeme súdiť za krádež a nebudeme od neho žiadať, aby sa vyviňoval.:mad: FUJJJJJJJJJJ!!!!!!!!

mimotemy ešte stále som to nepredýchala.
Na súde platí prezumpcia neviny. V SP prezumpcia viny. :mad:
srska
15.02.11,10:03
Po mojich skúsenostiach so Sociálnou poisťovňou pred 3-4 rokmi si žiadam od SP každý polrok preverenie platieb poistného. Do 30-tich dní mi vždy odpovedajú - pošlú potvrdenie či je nula alebo nie - aj keď posledne ma "zabila" pani zo SP otázkou, že načo potrebujem od SP takéto potvrdenie. :)
Llívia
15.02.11,10:17
Najväčší dlžníci k 31.12.2010, podľa štatistík zverejnených Sociálnou poisťovňou:

1. Univerzitná nemocnica Bratislava 14 913 364,55 EUR
2. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou 6 808 454,62 EUR
3. SkyEurope Airlines, a.s. 5 229 919,97 EUR
4. Martinmetal, a.s. 4 602 308,79 EUR
5. Smrečina, a.s. (v konkurze) 3 591 610,65 EUR
6. Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica 3 240 505,72 EUR
7. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice 3 045 203,27 EUR
8. Hydrostav, a.s. (v konkurze) 2 616 939,59 EUR
9. Slovglass, a.s. (v konkurze) 2 578 641,34 EUR
10. Nemocnica s poliklinikou Prievidza 2 302 702,58 EUR
11. Vojus, a.s. (v konkurze) 2 186 687,05 EUR
12. VZT – Vzduchotechnika, a.s. (v konkurze) 1 950 715,97 EUR
13. Nemocnica s poliklinikou Dunajská Streda 1 669 948,13 EUR
14. SAM, a.s. 1 466 477,24 EUR
15. Air Slovakia, spol. s.r.o. 1 394 109,08 EUR
16. ZVL KNM, a.s. (v likvidácii) 1 385 773,66 EUR
17. Nemocnica s poliklinikou Myjava 1 367 230,95 EUR
18. Botti, a.s. (v konkurze) 1 350 706,43 EUR
19. ZVL Skalica, a.s. 1 308 041,59 EUR
20. Slovenka, a.s. 1 280 319,87 EUR
21. Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica 1 208 656,71 EUR
22. Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta 1 129 465,16 EUR
23. Preglejka, a.s. 1 121 818,53 EUR
24. Elektrosvit Nové Zámky, a.s. 1 049 212,88 EUR
25. Fakultná nemocnica Trnava 1 002 200,45 EUR

http://blog.etrend.sk/michal-lehuta/2011/02/13/najvacsi-dlznici-na-poistnom/

ja som mala pocit, že napríklad SkyEurope Airlines bol ex offo vymazaný
Martinmetal to isté ex offo výmaz
Smrečina, a.s. (v konkurze) - konkurz bol zrušený tuším ešte v roku 2004
Z veľkej časti nemocnice :mad: Neverím, že niekedy tieto svoje dlhy vyrovnajú.
No 1 - Univerzitná nemocnica Bratislava dlží na poistnom 449.280.020,43 bývalých SKK!!! Ako to mohla SP nechať zájsť takto ďaleko? :mad::mad::mad: Za vlastnú neschopnosť vyberať poriadne poistné a hneď na začiatku si poradiť s dlžníkmi (nie až vtedy, keď sú ich dlhy niekoľko tisíc EUR) majú byť trestaní tí, čo poctivo platia vo forme platenia odvodov z činností, z ktorých sa doteraz neplatili. :mad::mad:
MarcelkaT
15.02.11,10:23
A kedy Sociálna poisťovňa vydá zoznam tých čo majú u nich preplatok? Ja mám napr. 12 Eur./Niekedy nejde o ten preplatok, ale o princíp/.
BXLmiami
15.02.11,10:29
Z veľkej časti nemocnice :mad: Neverím, že niekedy tieto svoje dlhy vyrovnajú.
No 1 - Univerzitná nemocnica Bratislava dlží na poistnom 449.280.020,43 bývalých SKK!!! Ako to mohla SP nechať zájsť takto ďaleko? :mad::mad::mad: Za vlastnú neschopnosť vyberať poriadne poistné a hneď na začiatku si poradiť s dlžníkmi (nie až vtedy, keď sú ich dlhy niekoľko tisíc EUR) majú byť trestaní tí, čo poctivo platia vo forme platenia odvodov z činností, z ktorých sa doteraz neplatili. :mad::mad:
Ale neboj sa,keby som ja ako sukromná mala dlh čo len 5 ečok,hned by robili cirkus aj s pokutami.A pritom obidva subjekty sú zdravotníctvo.
Stanislav 1975
15.02.11,11:03
čo sa týka, odvodov- po zlých skúsenostiach s platením, kašľal som na to-chodili aj upomienky a mal som čas na všetko, až na mňa neposlali exekútora a to boli fofry- hned v 1 deň som všetko doplatil a dokonca som odvody zaplatil aj na zhruba rok dopredu, nech si z toho budgetu odpočítavajú...:)
Katy a R
15.02.11,14:34
.. a ešte mi nejde do hlavy, prečo zverejňujú už od 3,32 evri ... keď max nedoplatok, ktorý SP toleruje pri vyplácaní dávok je v súčasnosti 5 eur:confused::confused:
durisovad
15.02.11,15:44
.. a ešte mi nejde do hlavy, prečo zverejňujú už od 3,32 evri ... keď max nedoplatok, ktorý SP toleruje pri vyplácaní dávok je v súčasnosti 5 eur:confused::confused:
Na vyhotovenie zoznamov asi angazovali niekoho, kto mal zaplatene "od kusa". Ale som zvedava, ako budu zdovodnovat neopravnene zverejnenie mena cloveka alebo firmy, ktore sa tam dostali omylom, resp. kvoli ich neporiadku v evidencii.
Katy a R
15.02.11,16:03
Na vyhotovenie zoznamov asi angazovali niekoho, kto mal zaplatene "od kusa". Ale som zvedava, ako budu zdovodnovat neopravnene zverejnenie mena cloveka alebo firmy, ktore sa tam dostali omylom, resp. kvoli ich neporiadku v evidencii.

.. však zdôvodnili :mee::eek: .. zoznam má vraj informatívny charakter.. a poistenci majú naklusať s potvrdeniami o platbe za posledných 10 rokov... a pomôcť v SP "upratať ":D:D
Ja teda neviem, aké platy majú pracovníci v SP:confused: ... ale asi nič moc:D, ak to po nich treba takto upratovať.
ktovie, či by ma zobrali na brigádu :confused::confused::confused: (aj by sa mi nejaká zišla .....;))
dušinka
15.02.11,16:13
Saldokonto v PU k 31.1.2011 nula, na zozname dlžníkov nedoplatok 79,-- Eur. Som zvedavá, čo sa dozviem zajtra v so.poisť. No ale pozerala som ako puk. Nebyť témy na Porade, ani tam nepozriem, veď načo? V r. 2010 kontrola: výsledok preplatok cca 40,-- Eur, ktoré nám zabúdali uhradiť asi pol roka.
Tak som nasrdená....
Keby sa toto stalo za Tomanovej, to by si pán Mihál zgustol, že?
Ako to že je ticho?
durisovad
15.02.11,16:20
Este sa to vzdy moze zvalit na stare vedenie ministerstva aj poistovne. Ktovie, odkedy tam neupratovali. Tito novi povedia, ze oni nic, oni muzikanti.
evina
15.02.11,16:21
Saldokonto v PU k 31.1.2011 nula, na zozname dlžníkov nedoplatok 79,-- Eur. Som zvedavá, čo sa dozviem zajtra v so.poisť. No ale pozerala som ako puk. Nebyť témy na Porade, ani tam nepozriem, veď načo? V r. 2010 kontrola: výsledok preplatok cca 40,-- Eur, ktoré nám zabúdali uhradiť asi pol roka.
Tak som nasrdená....
Keby sa toto stalo za Tomanovej, to by si pán Mihál zgustol, že?
Ako to že je ticho?

Neviem, čo to má spoločné s Tomanovou alebo Mihálom?
Do SP bol dosadený riaditeľ, ktorý sa pravdepodobne snaží vymôcť dlhy - uvidíme. Vieme všetci ako sa doteraz vymáhali? - Ako je možné, že ich je toľko? Vieme všetci aké máme skúsenosti so SP, vieme všetci akú majú evidenciu a pod. Kiežby to znamenalo, že sa v nej postupne urobí poriadok......
Mne zapotrošili roky, kedy som bola na materskej ešte zo socialistickej roboty.....atď atď. nezrovnalosti v evidencii sú tam dlhočizné roky.... a pamätám si, že keď sme sa ako SZČO preregistrovávali v roku 2004, tak si nás písali do zošita, ani PC nemali pri tej evidencii....
inuš
15.02.11,16:25
AJ ja sa pripájam s negatívnou skúsenosťou. Po zverejnení zoznamu dlžníkov som automaticky pozerala mamu, ktorá bola do 2009 SZČO. K 31.12.2009 sa odhlásila, už je len zamestnaná a pri odhlasovaní si vysporiadala všetko so SP. Nič nebola dlžná. A zrazu svieti na internete ako neplatič. SKoro zinfarktovala, keď som jej to povedala. Na druhý deň sme navštívili pobočku SP, kde pani za okienkom dlho hľadela do PC, potom volala vedúcej, potom zasa kukala do PC a nakoniec povedala: "Vy nemáte žiaden nedoplatok. Viete, systém je zlý a vyhadzuje nám tu veľa takýchto ľudí. Vraj im systém nahadzuje niečo + a - a proste ju zaradil medzi neplatičov. Bude tam figurovať celý mesiac, pokiaľ nebude aktualizácia zoznamu." Povedzte, ako k tomu majú prísť ozaj poctiví podnikatelia??? Veď to je kazenie dobrého mena - dúfam, že ich niekto zažaluje.
evina
15.02.11,16:32
AJ ja sa pripájam s negatívnou skúsenosťou. Po zverejnení zoznamu dlžníkov som automaticky pozerala mamu, ktorá bola do 2009 SZČO. K 31.12.2009 sa odhlásila, už je len zamestnaná a pri odhlasovaní si vysporiadala všetko so SP. Nič nebola dlžná. A zrazu svieti na internete ako neplatič. SKoro zinfarktovala, keď som jej to povedala. Na druhý deň sme navštívili pobočku SP, kde pani za okienkom dlho hľadela do PC, potom volala vedúcej, potom zasa kukala do PC a nakoniec povedala: "Vy nemáte žiaden nedoplatok. Viete, systém je zlý a vyhadzuje nám tu veľa takýchto ľudí. Vraj im systém nahadzuje niečo + a - a proste ju zaradil medzi neplatičov. Bude tam figurovať celý mesiac, pokiaľ nebude aktualizácia zoznamu." Povedzte, ako k tomu majú prísť ozaj poctiví podnikatelia??? Veď to je kazenie dobrého mena - dúfam, že ich niekto zažaluje.

No veď celý ten systém je fajn vidieť, ak Ti náhodou vytlačia nejakú zostavu. tri dni musíš najprv skúmať čo s čím súvisí....
dušinka
15.02.11,16:33
No toľko, že terazky je ministrom on a ten zoznam je veľký trapas. To akože on s tým riaditeľom nemá nič spoločné?
Keď chceli upratovať, mali to urobiť inak.
Ja ich žalovať nebudem, len dúfam že sa nájde niekto, kto to urobí.
evina
15.02.11,16:42
No toľko, že terazky je ministrom on a ten zoznam je veľký trapas. To akože on s tým riaditeľom nemá nič spoločné?
Keď chceli upratovať, mali to urobiť inak.
Ja ich žalovať nebudem, len dúfam že sa nájde niekto, kto to urobí.

Asi uhol pohľadu...
Môj pohľad je ten, že tento nový riaditeľ chce vymôcť čo najviac dlhov....
Ďalší pohľad je, že som to tvrdila už dávno, že SP má roky rokúce bohužiaľ najhoršiu evidenciu , teda nepresnú, máme všetci osobné skúsenosti a nie za posledných 7 mesiacov, ale 15 - 20 rokov. Je to samozrejme trapas, ale dávno dozadu, dozadu..... Vidíš,že sú tu spomínané záväzky staré aj 10-15 rokov..... čo robili doteraz pri ich vymáhaní a evidovaní?
Z môjho pohľadu je trapas aj to, že napr, je uvedená organizácia xy dĺžna 10 000 a viac a pod ňou Janko Mrkvička 4,80 EUR.
Paula
15.02.11,17:04
Kedysi sa stalo i tak, že si firma kvôli aktuálnej ek. situáci promptne dohodla s tetou sociálkou splátkový kalendár (tzn. vopred, žiaden exekútor nehrozil), splátky poctivo splatila.....ale ako dlžník visela na zozname ešte celý nasledujúci kal. rok. Fuj!
Stefan2005
15.02.11,17:20
... nový riaditeľ či starý riaditeľ - ja to vidím takto: pokiaľ to bude vždy a stále politický nominant akéjkoľvek strany, dovtedy sa situácia nezlepší...
dušinka
15.02.11,17:25
Súhlasím, že je to uhol pohľadu, ale teraz riešme len zoznam, na ktorom je aj moja firma a my nedoplatok určite nemáme. A takých nás tu je určite viac. To je zo strany snaživého riaditeľa soc. poisťovne určite trapas.
evina
15.02.11,18:06
Súhlasím, že je to uhol pohľadu, ale teraz riešme len zoznam, na ktorom je aj moja firma a my nedoplatok určite nemáme. A takých nás tu je určite viac. To je zo strany snaživého riaditeľa soc. poisťovne určite trapas.

Ja riešim len zoznam /preto som nechápala prečo si tam zamontovala Tomanovú a Mihála:)/.
Zoznam je trapasom SP ako takej za dlhé obdobie /ani tento riaditeľ predsa neeviduje naše platby:)/ a súhlasím s tým, že pokial vedenie SP ju nebude viesť k tomu čo má, tak nikdy tam poriadok nebude a nikto ju zo dňa na deň nevylepší.....
Melnick
15.02.11,22:27
Viete čo by ma zaujímalo ? Keby na stránku SP vycapili sumy, čo si cielene cez GP odpustili niektorí vychytralci. Hlavne ,že teraz poriadajú bály pre boháčov a politikov.
Ale radšej už končím, lebo ma tu nejaký supermann s pirátmi príde ešte postrašiť.
Kto umí, umí a kto neumí ten čumí.:eek:
srska
15.02.11,22:35
Viete čo by ma zaujímalo ? Keby na stránku SP vycapili sumy, čo si cielene cez GP odpustili niektorí vychytralci. Hlavne ,že teraz poriadajú bály pre boháčov a politikov.
Ale radšej už končím, lebo ma tu nejaký supermann s pirátmi príde ešte postrašiť.
Kto umí, umí a kto neumí ten čumí.:eek:
posledný GP v SP bol minulého roku a týkal sa odpustenia penále ak bolo do lehoty platnosti GP zaplatené všetko dlžné poistné.
Llívia
16.02.11,07:08
... aby ste sa nemuseli preklikávať nespočetnými stranami zoznamu, tu je k stiahnutiu textový súbor so všetkými dlžníkmi:

http://www.filefactory.com/file/b563f9h/n/pageAll.txt

P.S. stiahnutie začať kliknutím na "download now with Filefactoy basic"....
Klikla som na "Download..." a nič. Žiadne okienko, že by sa niečo sťahovalo. Či ten súbor treba vybrať niekde na stránke?
Stefan2005
16.02.11,07:17
Klikla som na "Download..." a nič. Žiadne okienko, že by sa niečo sťahovalo. Či ten súbor treba vybrať niekde na stránke?

.. teraz som to skúšal, funguje - po stlačení treba zadať (opísať) generovaný kód a vyčkať časové obmedzenie...
Llívia
16.02.11,07:20
To som urobila - a čo sa stane potom?
Stefan2005
16.02.11,07:26
po odpočítaní času znova kliknúť do Download.
Llívia
16.02.11,07:42
Ďakujem. Podarilo sa.
LenkaBr
16.02.11,07:53
fíha, aj my sme tam... vraj niečo cez 10tisíc €

Aj keď je pravda, že posledné tri mesiace sme boli v časovom sklze. No čo je divné, že tá suma nesedí na žiadny z posledne podávaných MV.
evina
16.02.11,07:56
fíha, aj my sme tam... vraj niečo cez 10tisíc €

Aj keď je pravda, že posledné tri mesiace sme boli v časovom sklze. No čo je divné, že tá suma nesedí na žiadny z posledne podávaných MV.

Vraj to je stav k 31.12.2010 /počula som v TV/.
Maya1
16.02.11,07:59
skontrolovala som pár svojich klientov, tiež mi to nesedí? Dá sa tomu zoznamu veriť?
evina
16.02.11,08:03
skontrolovala som pár svojich klientov, tiež mi to nesedí? Dá sa tomu zoznamu veriť?

Nie. Treba veriť svojmu účtu a SP tak i odpovedať ....
Llívia
16.02.11,08:08
a este dodam, ze treba hladat nielen podla priezviska, ale aj podla mena, napr. katarína (predpokladam, ze to nebude priezvisko)
Presne tak. Pekná blbosť od SP, mali dať všetkých dlžníkov (FO) jednotne podľa priezviska. A nie aby človek hľadal aj podľa krstného mena, aj podľa priezviska. :mad:
Pidgey
16.02.11,08:46
no, tak som sa aj ja nasiel v zozname ...., ze dlzim cca 226 €. zaciatkom decembra 2010 mi dosiel list zo SP, ze dlzim asi 5€ za rok 2003. No, vravim si ze nema zmysel hladat v 8 rokov starych papieroch, ze lacnejsie je to zaplatit, tak som to zaplatil, aby bol klud. Zaciatkom tohto roku mi prisiel dalsi list, ze dlzim asi 220 € za rok 2009 a 2010. To sa mi nezdalo, tak som volal do SP, ci je to naozaj v poriadku. Pani mi povedal ze za sa na to pozrie, a po asi dvoch dnoch ked sme spolu opat volali, mi povedala, ze v systeme nie je prepisane to, co mam na papieroch, ze inak je to v poriadku, ze si mam napisat list do SP, nieco ako odvolanie a ziadost o prepocet. Teraz mi dosiel list, aby som dolozil DP od roku 2005-2009. Uz som to bol odniest, snad uz to tam konecne bude OK (aj ked som si nasiel potvrdenie zo SP pri dokladoch ze asi dva z tych DP som tam bol aj osobne zaniest v minulosti). Pokial to najhorsie je to ze ma zverejnili na stranke, tak to sa este da. Az sa to cele moje uzavre, tak si na to uz na druhy den ani nespomeniem
MarcelkaT
16.02.11,14:20
V januári som bola v SP a všetko v poriadku a ešte som mala preplatok 10 EUR. No na zozname som našla aj svoje meno, až má heglo. Pozerám lepšie, je to z druhého konca republiky,ufuf.....odľahlo mi.
babi2
18.02.11,09:42
Včera mi volal šéf, že sme medzi dlžníkmi, je tam suma 42 €, tak som tam zavolala, pani pozrela a hneď vedela, že to nie je vypárovaná platba ešte z čias kedy sa výkazy zasielali aj na ÚP. Ospravedlnila sa, že zavolá na ústredie a hneď to dajú do poriadku, takže nemusí byť všetko pravda, čo uvádzajú v zozname
Paula
18.02.11,10:24
Teta sociálka sa na záver bude ešte chváliť, ako podporila (dala zarobiť) niektorých...napr. poštové a telekomunikačné služby. S tým, koľko infarktov spôsobila, sa isto chváliť nebude.
Aljok
18.02.11,11:19
Presne tak. Pekná blbosť od SP, mali dať všetkých dlžníkov (FO) jednotne podľa priezviska. A nie aby človek hľadal aj podľa krstného mena, aj podľa priezviska. :mad:
A zabudla si hľadať ešte podľa titulu...:D
IvetaH
18.02.11,12:43
Mňa len štve, že čistíme saldá v SP my občania a niekto za to berie slušný plat.
Môžu ísť do pr.. s takou organizáciou.
rdb
18.02.11,13:16
Ok ja som to vedel som tam. Volal som na hotline aj ma upozornili, ze moj telefonat budu nahravat tak dufam ze nahravali. Bol som zamestnancom snad cely zivot okrem asi dvoch rokov. Na hotline videli, ze nic nedlzim ale mali to tam len od roku 2001. Asi pred styrmi rokmi som potreboval potvrdenie ze nic nedlzim tak som ho vyziadal a dostal som ho. Som zvedavy kde si budem hladat papiere z rokov 91 - 93. Ale ja ich najdem! Vsetko mam este v krabiciach v pivnici.
Ale som naivny ak si myslim, ze SP by mala mat vacsi poriadok v papieroch ako ja?
Katy a R
18.02.11,13:55
Mňa len štve, že čistíme saldá v SP my občania a niekto za to berie slušný plat.
Môžu ísť do pr.. s takou organizáciou.

.. no ja si furt po mojej návšteve v SP myslím, že plat vôbec nedostávajú - platia ich tam vôbec :confused::confused:;)
Llívia
18.02.11,18:36
A zabudla si hľadať ešte podľa titulu...:D
To myslíš vážne, že ešte aj podľa titulu? :confused: No, moc som v tom nehľadala, len pár známych a napr. na také "I" som nikoho nehľadala. Takže FO treba hľadať podľa mena, priezviska, titulu :confused::mad:
Rozalka
18.02.11,18:46
Včera mi volal šéf, že sme medzi dlžníkmi, je tam suma 42 €, tak som tam zavolala, pani pozrela a hneď vedela, že to nie je vypárovaná platba ešte z čias kedy sa výkazy zasielali aj na ÚP. Ospravedlnila sa, že zavolá na ústredie a hneď to dajú do poriadku, takže nemusí byť všetko pravda, čo uvádzajú v zozname

Aj moji klienti volali a povedali im, že sú to platby z čias ÚP, ktoré nie sú vypárované a ani sa nedajú vypárovať, budú tam "svietiť" navždy.
Llívia
18.02.11,18:55
Rozalka, to mal niekto v SP "vtipnú" náladu? :eek::confused::mad:
Akože, všetko zaplatené, len nevieme vypárovať, tak doživotne budete v našom zozname "hanby"? :eek:
Ako by sa ksichtili na SP, keby sme im začali hovoriť, že nevieme vyplniť výkazy, tak im ich nepošleme? Tiež by to prešli takto ľahko? :eek:
Stefan2005
19.02.11,08:09
.. teraz som to skúšal, funguje ...
mimotemy
tuta, viem, že nie pre každého toto mohlo byť nápomocné, chápem, že pre teba to môže byť dokonca neužitočné; reagoval som na prosbu Llívie, ktorej sa to na základe popisu aj podarilo (predsvedčiť sa o tom môžeš v mojej profile na základe je reakcie) ....
babi2
19.02.11,08:36
Aj moji klienti volali a povedali im, že sú to platby z čias ÚP, ktoré nie sú vypárované a ani sa nedajú vypárovať, budú tam "svietiť" navždy.
Tak som sa pozrela a už tam nie sme, je tam tiež napísané, že SP zverejnila 16.2.2011 nový zoznam dlžníkov, je upravený o tých ktorý tam boli neoprávnene a ozvali sa
7monika5
19.02.11,17:26
Tak som sa pozrela a už tam nie sme, je tam tiež napísané, že SP zverejnila 16.2.2011 nový zoznam dlžníkov, je upravený o tých ktorý tam boli neoprávnene a ozvali sa

Ja som im volala, pani mi povedala, že dlh NEMÁM, aj som im písala mail - aby ma vymazali!!! A v novom zozname STÁLE SOM !!! :confused: :mee: :mee: :mee:
Paula
19.02.11,17:31
Tak som sa pozrela a už tam nie sme, je tam tiež napísané, že SP zverejnila 16.2.2011 nový zoznam dlžníkov, je upravený o tých ktorý tam boli neoprávnene a ozvali sa


Upravovanie na základe ozvania sa. Super, gratulujem teta sociálka, to nemá chybu ! :cool:
Dúfam, že nezabudnú pricapiť tučnú odmenu tomu (tým), kto vymyslel tento spôsob "čistky".
Rozalka
19.02.11,19:01
Ak to bude niekto z rodiny, odmena bude tučná, to si píš.
Zoltán Kovács
19.02.11,19:06
No moja firma je tam tiež, nakoľko januárové odvody som ešte nezaplatil. Ale oni uvádzajú inú sumu, akú mám zaplatiť.
Paula
19.02.11,19:13
No moja firma je tam tiež, nakoľko januárové odvody som ešte nezaplatil. Ale oni uvádzajú inú sumu, akú mám zaplatiť.


Zoli, ešte povedz, že si čakal správnu? :D Idem monitorček utrieť.
Llívia
19.02.11,21:31
Tak som sa pozrela a už tam nie sme, je tam tiež napísané, že SP zverejnila 16.2.2011 nový zoznam dlžníkov, je upravený o tých ktorý tam boli neoprávnene a ozvali sa
Len aby ten zoznam v rámci úprav znovu nedoplnili aj o iných neoprávnených (= tých, čo nemajú dlhy), lebo pri tom, ako funguje a pracuje SP je všetko možné :eek::confused::D:---
Janiela
20.02.11,04:27
Tiež som už vymazaná. Kiež sa nám tak aspoň niekto ospravedlnil.
rdb
21.02.11,08:23
Od stvrtka sa snazim dovolat na telefonne cislo, ktore mi dali na hotline SP pretoze oni maju informacie len od roku 2001. Tam mam vsetko OK ako povedala teta, ale mam sa vraj informovat o predchadzajucich rokoch. To snad nemyslie vazne. Ked som nic nedlzal v 2006 preco dlzim teraz a je to starsie ako z roku 2001. Nie je tam nahodou nejake premlcanie? Ja som bol cely zivot zamestnany okrem dvoch rokov 1991-93 vtedy som si platil vsetko papiere su v krtabiciach ale hrabat sa mi v nich nechce. Ale ked sa mi tam podari dovolat, tak sa asi budem musiet. HOROR.
Melnick
05.03.11,21:46
Presne tak. Pekná blbosť od SP, mali dať všetkých dlžníkov (FO) jednotne podľa priezviska. A nie aby človek hľadal aj podľa krstného mena, aj podľa priezviska. :mad:


:):):):)



A zabudla si hľadať ešte podľa titulu...:D

teta sociálka urobila super prehliadač a teraz to vyhľadávanie ide ako po masle.

mimotemy a dobrá správa :) ja tam nie som:D:D:D
Katy a R
05.03.11,21:57
:):):):)


teta sociálka urobila super prehliadač a teraz to vyhľadávanie ide ako po masle.

mimotemy a dobrá správa :) ja tam nie som:D:D:D

.. konečne :D
inak zo zvedavosti som kukla .. už tam tiež nie je ..http://www.porada.sk/1653283-post7.html
SamuelSK
07.03.11,17:21
SP ?

SPominam si na StormPay, bol to jeden obrovsky Podvod (multimilionovo dolarovy, takmer az miliardovy).

A ako vidim, historia sa opakuje :D

Zaujimalo by ma, neporusuju nahodou ochranu osobnych udajov ?

Mozem aj ja zalozit mojidlznici.sk a napisat tam meno a adresu dlznika, ktory mi nevratil peniaze ?
abcd.kates
09.06.11,09:34
Aby SP zavesila na internet zoznam plný chýb mohlo napadnúť len nepríčetnú osobu. Nielen, že by mala byť odvolaná zo svojho postu, ale aj zbavená svojprávnosti. Žeby tou osobou bol politik?
Neznalým pomerov v SP doporučujem prečítať si diskusiu k článku.
Zoznam dlžníkov nemusí sedieť (http://ekonomika.sme.sk/c/5763400/zoznam-dlznikov-nemusi-sediet.html)

:D Mne sa najviac páči ten Fiktívny poistenec z mesačného výkazu
Písmeno F strana 32 a 33

Veru, aj ja som sa tam našla, a to mi pred dvoma mesiacmi prišla už "exekučná výzva" , bez predošlého upozornenia. Mala som ževraj nedoplatok nejakých 8 €, a exekučné trovy som platila skoro 140€. A aj napriek tomuto vysím na "nástenke dlžník"!!!!!
VieraPopluharova
12.06.11,14:55
Pekný deň všetkým,

tak ako viacerí i môj klient dostal pozdrav od VŠZP a to hneď na 2 x s rozpisom:
jeden=199501-200412 s tým, že sa môže odvolať do 15 dni od doručenia a sruhý za dobu 012005 až 201006, chcela som sa spýtať či sa môžem odvolať na prvú z dôvodu premlčania v zmysle Na základe obdržaného Výkazu nedoplatkov č. ......... zo dňa ....... na obdobie ......vznášam námietku z dôvodu premlčania poistného podľa zákona 580/2004 v zn. n. pr. paragrafy 21 a 32.a na druhú z dôvodu, že išlo o súbežný pracovný pomer a SZČO?

Ospravedlňujem sa, že to zadávam dvojmo.

Vďaka za skoru odpoveď.
veronikasad
12.06.11,16:18
Pekný deň všetkým,

tak ako viacerí i môj klient dostal pozdrav od VŠZP a to hneď na 2 x s rozpisom:
jeden=199501-200412 s tým, že sa môže odvolať do 15 dni od doručenia a sruhý za dobu 012005 až 201006, chcela som sa spýtať či sa môžem odvolať na prvú z dôvodu premlčania v zmysle Na základe obdržaného Výkazu nedoplatkov č. ......... zo dňa ....... na obdobie ......vznášam námietku z dôvodu premlčania poistného podľa zákona 580/2004 v zn. n. pr. paragrafy 21 a 32.a na druhú z dôvodu, že išlo o súbežný pracovný pomer a SZČO?

Ospravedlňujem sa, že to zadávam dvojmo.

Vďaka za skoru odpoveď.
Vierka, o aký nedoplatok ide ? Ak nebola splnená oznamovacia povinnosť, poistné sa nepremlčuje.
VieraPopluharova
12.06.11,16:32
Ide o nedoplatok na zdravotnom (ospravedlňujem sa neskoro som zistila, že toto je SP) aa oznamovacia povinnosť bola určite splnená, nakoľko ide o SZČO od roku 1992, ukončil ju 31.12.2010, takže nie som si tam istá s tými lehotami premlčania, ak som dobre študovala oba zakony tak vlastne by mal mať celkovo premlčane až do roku 2005 včítane.
veronikasad
12.06.11,16:36
Ide o nedoplatok na zdravotnom (ospravedlňujem sa neskoro som zistila, že toto je SP) aa oznamovacia povinnosť bola určite splnená, nakoľko ide o SZČO od roku 1992, ukončil ju 31.12.2010, takže nie som si tam istá s tými lehotami premlčania, ak som dobre študovala oba zakony tak vlastne by mal mať celkovo premlčane až do roku 2005 včítane.
ide o nedoplatok, ktorý eviduje aj SZČO, alebo len ZP ?
VieraPopluharova
12.06.11,16:39
Len ZP voči SZČO, súčasne celú dobu bol i zamestnanec.
veronikasad
12.06.11,16:42
Len ZP voči SZČO, súčasne celú dobu bol i zamestnanec.
Vierka, predtým než podáš námietku treba skontrolovať či boli riadne podané výkazy preddavkov, ktoré sa podávali predtým ako sa začalo robiť RZZP. ZP sa platilo aj pri súbehu zamestnania a podnikania.
VieraPopluharova
12.06.11,16:47
Vďaka, si poklad.
Anja111
24.04.12,14:52
Ústredie Sociálnej poisťovne:

Sociálna poisťovňa upozorňuje svojich klientov na podvodné konanie pri vymáhaní pohľadávok.
Viacerí klienti dostali list s logom Sociálnej poisťovne a adresou odosielateľa Nevädzová 2030/8, 821 01 Bratislava (bez pečiatky), podpísaný Ing. Miloš Peterka, riaditeľ úseku vymáhania pohľadávok, v ktorom ich žiada o zaplatenie dlžného poistného na číslo účtu 13733430/5200. Sociálna poisťovňa varuje klientov, aby neuhrádzali na tento účet žiadne platby – číslo účtu nepatrí Sociálnej poisťovni a Ing. Miloš Peterka nie je zamestnancom Sociálnej poisťovne. V prípade doručenia podobného listu odporúčame klientom kontaktovať príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne.
Sociálna poisťovňa, ústredie, podá v tejto súvislosti trestné oznámenie orgánom činným v trestnom konaní.
Formu podvodného listu nájdete tu. (http://www.porada.sk/ext_dok-list--podvod/52323c)

Dokument bol revidovaný: 24.04.2012