zuzana kk
12.02.11,09:47
Ahojte,

viem napr ze zivnostnici musia hlasit DP aj soc poist...asi kvoli vymeru pausalu na dalsi rok...

Ja mam prijem zo zavislej cinnosti + prilezistostny prijem z §6 (cinnosti, ktore nie su zivnostou ani podnikanim,t.j. prilezitostny umelecky honorar).
Musim aj ja hlasit nieco soc posit? ked za mna plati odvody normalne zamestnavatel?

Dakujem..
veronikasad
12.02.11,08:48
Ahojte,

viem napr ze zivnostnici musia hlasit DP aj soc poist...asi kvoli vymeru pausalu na dalsi rok...

Ja mam prijem zo zavislej cinnosti + prilezistostny prijem z §6 (cinnosti, ktore nie su zivnostou ani podnikanim,t.j. prilezitostny umelecky honorar).
Musim aj ja hlasit nieco soc posit? ked za mna plati odvody normalne zamestnavatel?

Dakujem..
Zuzanka, za rok 2010 už nič hlásiť nemusíš (nepodáva sa Výpis z daňového priznania - sociálna poisťovňa dostane informácie priamo z daňového úradu).
zuzana kk
12.02.11,09:09
Zuzanka, za rok 2010 už nič hlásiť nemusíš (nepodáva sa Výpis z daňového priznania - sociálna poisťovňa dostane informácie priamo z daňového úradu).

Aha a oni mi poslu prikaz,co mam z toho prijmu akoze doplatit?
A teoreticky za 2009 som to mala hlasit ja? Nehlasila som,lebo je to prijem,ktory je nepravidelny...a viem ze len SZCO to hlasia a ja nie som SZCO..
veronikasad
12.02.11,09:13
Aha a oni mi poslu prikaz,co mam z toho prijmu akoze doplatit?
A teoreticky za 2009 som to mala hlasit ja? Nehlasila som,lebo je to prijem,ktory je nepravidelny...a viem ze len SZCO to hlasia a ja nie som SZCO..
Nepošlú ti oznámenie, čo máš platiť (daň aj odvody je povinný si vypočítať živnostník sám).

Ak v lehote nezaplatíš dostaneš výzvu na zaplatenie.

Za rok 2009 si mala príjmy podla § 6 ? Ak ano, v akej výške. (nie základ dane).
zuzana kk
12.02.11,09:20
2009 -cca1000 prijmy a zaklad dane okolo 400€...

A je nejaky formular podla co hosi vyratam ten odvod za 2010? je nejaky limit od akej sumy to platit nemusim?
A naakom tlacive to podam?
veronikasad
12.02.11,09:23
2009 -cca1000 prijmy a zaklad dane okolo 400€...

A je nejaky formular podla co hosi vyratam ten odvod za 2010? je nejaky limit od akej sumy to platit nemusim?
A naakom tlacive to podam?
odvody do SP sa platia ak príjem (tržby) presiahnu 12-násobok min. vymer. základu - čo nie je tvoj prípad. Vtedy je potrebné do 8.7. nasl. kal. roku podať prihlášku do SP.
zuzana kk
12.02.11,09:44
Dakujem pekne :)