sztracena
12.02.11,10:13
"Ak vás v tomto roku firma pošle na pracovnú cestu a zaplatí vám ju vo forme diét, budú tieto príjmy zdanené. Povinné už v tomto roku nebude ani vreckové zo strany zamestnávateľa, ak vám ho vyplatí, bude on aj vy z neho platiť odvody." Tieto zmeny platia v roku 2001 dako v tom nemám jasno - uvádza sa sa tento príjem priamo do mzdy zamestnanca? Ak ano môžu sa diety za pracovne cesty v mesiaci január uviesť až do mzdy za február? Prosím o objasnenie. Ďakujem
ivka70
12.02.11,09:19
Diety, teda spravne stravne na pracovnej ceste ...sa nadalej nezdanuje.
Zdanuje sa len vreckove, ktore uz povinne nie je, ale ak je vyplacane,tak sa zdanuje.
Zdanuje sa spolu so mzdou 1x mesacne v tom mesiaci, kedy bolo vyplatene.

Pozri aj:
http://www.porada.sk/t155054-vreckove-od-1-1-2011-a.html
http://www.porada.sk/t159614-odvody-z-cestovnych-nahrad.html
veronikasad
12.02.11,09:29
"Ak vás v tomto roku firma pošle na pracovnú cestu a zaplatí vám ju vo forme diét, budú tieto príjmy zdanené. Povinné už v tomto roku nebude ani vreckové zo strany zamestnávateľa, ak vám ho vyplatí, bude on aj vy z neho platiť odvody." Tieto zmeny platia v roku 2001 dako v tom nemám jasno - uvádza sa sa tento príjem priamo do mzdy zamestnanca? Ak ano môžu sa diety za pracovne cesty v mesiaci január uviesť až do mzdy za február? Prosím o objasnenie. Ďakujem

pracovná cesta sa neplatí formou diet - za čas strávený na prac. ceste sa vypláca mzda, ktorá je predmetom dane a odvodov do ZP a SP.

diety = stravné v zmysle zákona o cestovných náhradách - nie sú naďalej predmetom dane ani odvodov,
glglgl
19.05.11,14:39
Chcem vás súrne požiadat o radu. Ako si mám vyúčtovať cest. náhrady. Poradu sme mali od 17.5 aj 18.5 celé dva dni. Cestovala som vlakom už 16.5 o 14.hod. z BB do BA.Ubytovanie nám preplatili ale bez ranajok, obeda a večere, mali sme len občerstvenie na porade. Ktorú sadzbu si mám uplatniť za stravné a mám nárok na stravné ked bola káva, ovocie.cestovné som mala spolu 15 eur.návrat bol 18.5 od 22.30.
Ďakujem pekne za pomoc, stravné lístky si na tieto dni nemám uplatnovat?
KEJKA
19.05.11,15:29
Chcem vás súrne požiadat o radu. Ako si mám vyúčtovať cest. náhrady. Poradu sme mali od 17.5 aj 18.5 celé dva dni. Cestovala som vlakom už 16.5 o 14.hod. z BB do BA.Ubytovanie nám preplatili ale bez ranajok, obeda a večere, mali sme len občerstvenie na porade. Ktorú sadzbu si mám uplatniť za stravné a mám nárok na stravné ked bola káva, ovocie.cestovné som mala spolu 15 eur.návrat bol 18.5 od 22.30.
Ďakujem pekne za pomoc, stravné lístky si na tieto dni nemám uplatnovat?
SL za 16.5. áno
stravné - diéty 16.5. najnižšie pásmo 3,80
17.5. najvyššie pásmo
18.5. najvyššia sadzba.
ubytovanie áno
občerstvenie nie je strava, takže stravné sa nekráti
cestovné 15 EUR
glglgl
19.05.11,15:35
vdaka....KEJKA!!