Palike852
12.02.11,15:00
takze mam mensi problem, skusal som zapnut pc a z nicoho nic sa mi po uvodnom logu Windows XP home restartoval PC a tak to slo stale dookola, proste sa PC nedal zapnut. Tak som skusil obnovu XP z disku vlozil som disk dal opravit nabehli mi tam okna ako pri instalacii. Opravilo sa to PC sa spustil, ale v zlom rozliseni ked som chcel spustit Ovladaci panel NVIDIA tak mi napisalo ze v systeme sa nenasla graficka karta NVIDIA, pricom pred tou opravou to vsetko slapalo. Dokonca som nenasiel graficku ani v Spravcovi zariadeni a nenasiel som tam ani monitor. ked som spustil program CPUID CPU-Z tak mi pri grafike nevypisalo nic. Je mozne ze sa mi odpalila graficka karta?..co by sa stalo s pc keby ta graficka bola poskodena?.. alebo co by s tym mohlo byt?.. alebo ako by som to mohol zistit?.. nie je na to nejaky soft?.. vdaka za vsetky rady

no skusil som graficku vybrat a zapojit s5..ale ziadna zmena, zaujimave ale je ze skusal som spustit nejake video a video sa mi na PC spustilo. A podla mna keby graficka nesla tak by neslo ani video. Moze to byt problem systemu?.. mam skusit format a nanovo rozbehat WIN?.. co si myslite bude to mat efekt?..
Matthew DeWrong
12.02.11,15:59
Nepises nic o preinstalovani driverov.. pokial si opravoval win z recovery, alebo z instalacneho CD/DVD, urcite ti treba nanovo nainstalovat drivery.. ked hodis do googlu svoju graficku kartu, najde ti ich niekolko, pripadne na strankach vyrobcu su vzdy.. vela zdaru :)
Palike852
12.02.11,16:11
ked idem na nvidia stranku a dam automaticky rozpoznat hardver nenajde mi nic.. a ten driver co mam a dam update tak mi vypise ze nemam taky hardver aky je potrebny...
misoft
12.02.11,16:19
Stiahni si ovládače zo stránky, daj ich v PC "nainštalovať" a potom bude pýtať reštart a PC by ich malo nájsť. Potom si už nastavíš rozlíšenie. PC nebude hľadať hardvér na URL stránke, on ho hľadá u seba, pokiaľ sa potom jedná o update, vtedy môže (ale nemusí) hľadať na stránkach (ale to musíš mu udať cestu), väčšinou hľadá na pamäťových médiach (HDD, FDD, CD, DVD).
BTW: Správca zariadení aj tak všetko "osiaha" a musí mať nejakú informáciu o GK (veď predsa zobrazuje - i keď v základnom rozlíšení - to robí default ovládač) - tam zistíš, čo za GK máš (pod Display Adapters)
Palike852
12.02.11,16:41
dobre takze uz sa mi to podarilo opravit... vymazal som subor c:\windows\system32\hal.dll nahradil ho novym z instalacneho CD restartoval PC a zacalo mi odznova vsetko instalovat.. a naslo mi uz aj graficku aj monitor.. a vsetko slape ako ma.. dakujem velmi pekne za rady :)
Palike852
12.02.11,16:43
Stiahni si ovládače zo stránky, daj ich v PC "nainštalovať" a potom bude pýtať reštart a PC by ich malo nájsť. Potom si už nastavíš rozlíšenie. PC nebude hľadať hardvér na URL stránke, on ho hľadá u seba, pokiaľ sa potom jedná o update, vtedy môže (ale nemusí) hľadať na stránkach (ale to musíš mu udať cestu), väčšinou hľadá na pamäťových médiach (HDD, FDD, CD, DVD).
BTW: Správca zariadení aj tak všetko "osiaha" a musí mať nejakú informáciu o GK (veď predsa zobrazuje - i keď v základnom rozlíšení - to robí default ovládač) - tam zistíš, čo za GK máš (pod Display Adapters)

ked som mal v PC ovladac, alebo som sa pokual nainstalovat ovladac ktory som dostal ku grafickej karte z CD tak mi vypisalo ze nemam taky hardware na nainstalovanie ovladaca, a nedalo sa robit nic...