mato140781
12.02.11,16:52
Dobrý deň
Chcel by som Vás poprosiť o právnu radu a pomoc v oblasti pracovného práva. Minulý rok v septembri som nastúpil
u nového zamestnávateľa v ČR. Ten ma ešte v priebehu skušobnej doby poslal na 2 mesačne školenie do zahraničia.
Ešte pred odchodom mi dal zamestnávateľ podpísať kvalifikačnú dohodu, že u neho zostanem rok po ukončení školenia.
Pracovná zmluva ako aj kvalifikačná dohoda boli podpísane
s českou pobočkou medzinarodnej firmy (na pracovnej zmluve ako aj kvalifikačnej dohode česka s.r.o so sídlom v ČR a
českým IĆ.) V januári 2011 som ukončil s českou pobočkou pracovný pomer dohodou podla paragrafu 49.
Dovod vo vypovedi dohodou uvedeny nebol ale realny dovod bol ten, ze od Februara 2011 som bol transferovany na slovensko
podpisal novú pracovnú zmluvu so slovenskou pobočkou tohto medzinarodneho koncernu (na novej pracovnej zmluve slovenska s.r.o
so sidlom v SR a slovenskym IČO). Obe pobočky majú rovnakého reprezentanta (podpis zamestnavatela) na pracovnej zmluve. Chcem sa spýtať, či môže terajší zamestnávateľ (slovenska s.r.o) alebo skor spätne predchadzajuci zamestnavatel (ceska s.r.o.) odo mňa v prípade odchodu zo zamestnania zo slovenskej pobocky požadovať náhradu nákladov na pracovnú cestu vyplývajúcu s kvalifikačnej dohody s českou pobočkou, alebo tento nárok zanikol dohodou o rozviazani pracovneho pomeru dohodou s českou s.r.o. Ziadny dodatok ani novu kvalifikacnu dohodu so slovenskou pobockou som nepodpisal.

Dakujem velmi pekne za pomoc
mato140781
19.02.11,17:15
df