Paculienka
12.02.11,16:21
Ahojte chcem sa opytat ohladom zoznamu ktory bol nedavno zverejneny na stranke socialnej poistovne a nasla som v nom svojho zamestnavatela. Znamena to nieco aj pre mna?
durisovad
12.02.11,15:28
Ak sa nemylim, neplatenie takychto odvodov je trestny cin, takze by ho mali zavriet. Ale este som nepocula ani o jednom, ktoreho by stihali, nieto este zavreli.
Paculienka
12.02.11,16:15
Ak sa nemylim, neplatenie takychto odvodov je trestny cin, takze by ho mali zavriet. Ale este som nepocula ani o jednom, ktoreho by stihali, nieto este zavreli.

No to je zaujimave ze ja som tam ako dlznik napriklad nie, cize mam v soc. poistovni vsetko ok. Len som tam nasla zamestnavatela, tak neviem ci sa to nejako potom tyka aj zamestnancov?
veronikasad
12.02.11,16:18
No to je zaujimave ze ja som tam ako dlznik napriklad nie, cize mam v soc. poistovni vsetko ok. Len som tam nasla zamestnavatela, tak neviem ci sa to nejako potom tyka aj zamestnancov?
Prečo by si chcela byť dlžnikom ? Máš nejaký dlh ako SZČO alebo dobrovolne poistená osoba ?

Neplatenie poistného tvojho zamestnávatela nemá vplyv na výšku tvojho nemocenského, ani OMB pre dôchodkové poistenie (pokial si zamestnávatel splnil oznamovaciu povinnosť a v SP za zamestnancov odovzdal všetky podklady).
Pikoška
12.02.11,16:25
Ak sa nemylim, neplatenie takychto odvodov je trestny cin, takze by ho mali zavriet. Ale este som nepocula ani o jednom, ktoreho by stihali, nieto este zavreli.A prečo? A kam?:)
Paculienka
12.02.11,16:30
Prečo by si chcela byť dlžnikom ? Máš nejaký dlh ako SZČO alebo dobrovolne poistená osoba ?

Neplatenie poistného tvojho zamestnávatela nemá vplyv na výšku tvojho nemocenského, ani OMB pre dôchodkové poistenie (pokial si zamestnávatel splnil oznamovaciu povinnosť a v SP za zamestnancov odovzdal všetky podklady).

Nie nechcem :D ani niesom, len to som chcela vediet ci ma na mna nejaky vplyv ked ma tam dlh moj zamestnavatel, ale na to som dostala odpoved v tvojej druhej casti tak dakujem :)
karpis
12.02.11,19:09
No neviem ale podľa mňa to známená pre zamestnanca to že nemá odvedené platby do druhého piliera. Mám jednu známu a jej zamestnávateľ neodvádza do soc. poistovne a prišiel jej výpis z druhého piliera a čuduj sa svete samé debety (poplatky) a kredity žiadne.
willma
13.02.11,06:32
fíha, tak to si musím pozrieť prichádzajúce výpisy.
durisovad
13.02.11,07:22
Naozaj ste cakali, ze budete mat svajciarske dochodky? Nepocitali ste s tym, ze ten, kto bude vase peniaze spravovat, si predovsetkym odkroji hodny kus pre seba?
ladyrs
13.02.11,07:29
Naozaj ste cakali, ze budete mat svajciarske dochodky? Nepocitali ste s tym, ze ten, kto bude vase peniaze spravovat, si predovsetkym odkroji hodny kus pre seba?

švajčiarske dôchodky áno, pre správcov dôchodkových fondov :mad::mad: