predseda SVB I.
12.02.11,20:51
Suseda si zriadila výrobnú prevádzku na výrobu všetkého možného v našom vchode SVB.
Prevádzkuje výrobu cukrárenských, pekárenských výrobkov, vyrába lakované rámiky, ktoré lepí a maluje rôznymi chemikáliami, vyrába letovaním bižutériu.
Jej pôvodný zámer otvoriť si prevádzku v oficiálnych priestoroch stroskotal na ich finančných suchotách a neodsúhlasení predbežných priestorov hygienou , tak zápachom a nadmerným pohybom cudzích osôb jej zákazníkov nám začína strpčovať život.
Mojim poslaním je dať daný stav doporiadku, nezaujíma ma čo vyrába, ale ako vyrába a ako obťažuje susedov. Netrápia ma, že obchádza hygienu, daňové podobnosti, to neriešte v odpovedi, ale ako zákonným spôsobom získať financie za sťaženie bývania do fondu opráv.
sito
13.02.11,03:54
Zo zákona má každý vlastník povinnosť prispievať do FOaÚ . Prípadné príspevky nad rámec zákona sú dobrovoľné, ak súhlasia všetci vlastníci v dome. Suseda asi súhlasiť nebude, keď nemusí.

182/1993, § 10. odsek 1 a 2

(1) Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní v súlade so zmluvou o spoločenstve alebo so zmluvou o výkone správy poukazovať preddavky mesačne vopred do fondu prevádzky, údržby a opráv, a to od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po vklade10) vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Výšku preddavku do fondu prevádzky, údržby a opráv určia vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome spravidla vždy na jeden rok vopred tak, aby sa pokryli predpokladané náklady na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome vykonávajú úhrady do fondu prevádzky, údržby a opráv podľa veľkosti spoluvlastníckeho podielu; ak je súčasťou bytu balkón, lodžia alebo terasa, pre účely tvorby fondu prevádzky, údržby a opráv domu sa zarátava do veľkosti spoluvlastníckeho podielu 25 % z podlahovej plochy balkóna, lodžie alebo terasy.

(2) Príjmom fondu prevádzky, údržby a opráv domu sú
a) mesačné preddavky vlastníkov bytov a nebytových priestorov,
b) príjem za prenájom spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku,
c) výnosy z účtu domu vedeného v banke,
d) príjmy z výťažku exekúcie bytu alebo nebytového priestoru alebo z dobrovoľnej dražby bytu alebo nebytového priestoru, vo výške pohľadávok voči vlastníkovi bytu zo zákonného záložného práva, ktoré vzniklo podľa tohto zákona,
e) zmluvné pokuty a úroky z omeškania vzniknuté použitím prostriedkov fondu prevádzky, údržby a opráv domu,
f) príjmy z predaja spoločných nebytových priestorov, spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu, ak sa vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome nedohodli inak.

Proti tomu, že porušuje práva ostatných vlastníkov rieši § 11 v krajnom prípade sa môžu vlastníci domáhať svojich práva a nerušeného užívania bytu podľa odseku 5, § 11.

(5) Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.

"Netrápia ma, že obchádza hygienu",

Peniaze sú vám prednejšie ako spokojné užívanie bytov a zdravé bývanie vo vašom dome? Jedná sa o bytový dom, alebo nie?!
Heni
13.02.11,05:17
Suseda si zriadila výrobnú prevádzku na výrobu všetkého možného v našom vchode SVB.
Prevádzkuje výrobu cukrárenských, pekárenských výrobkov, vyrába lakované rámiky, ktoré lepí a maluje rôznymi chemikáliami, vyrába letovaním bižutériu.
Jej pôvodný zámer otvoriť si prevádzku v oficiálnych priestoroch stroskotal na ich finančných suchotách a neodsúhlasení predbežných priestorov hygienou , tak zápachom a nadmerným pohybom cudzích osôb jej zákazníkov nám začína strpčovať život.
Mojim poslaním je dať daný stav doporiadku, nezaujíma ma čo vyrába, ale ako vyrába a ako obťažuje susedov. Netrápia ma, že obchádza hygienu, daňové podobnosti, to neriešte v odpovedi, ale ako zákonným spôsobom získať financie za sťaženie bývania do fondu opráv.

add 1 - to čo je za ženu, nechápem, ako môže kombinovať cukrárenskú výrobu a lepenie rámikov a maľovanie chemikáliami :eek:

add 2 - teoreticky ste jej takéto čosi (zriadenie prevádzky) museli odsúhlasiť na zhromaždení

add 3 - myslím, že žiadne peniaze nevyvážia pokoj a kľud v bytovom dome... ak vás obťažuje nadmerný pohyb cudzích osôb t.j. jej zákazníkov - tak ak by ste jej nariadili prispievať do FOÚaP hocijakou sumou - ten pocit pokoja a bezpečnosti vo vlastnom bytovom dome to nevyváži....