pikulik
12.02.11,21:00
Potrebovala by som poradiť. Viem že sa mi niekto pripája na internet už dlhšiu dobu, lebo keď vypínam PC tak sa mi občas objaví oznámenie-či naozaj chcem vypnúť počítač, lebo je pripojený ďalší užívateľ, a stratí všetky údaje... Samozrejme že PC vypnem. Chcela by som vedieť či je možnosť zabrániť tomu aby sa niekto mohol pripojiť.
Vlado40
12.02.11,20:06
Pripojený si na net wifi alebo kábel.
pikulik
12.02.11,20:12
Na kábel. Internet mám z T-comu.
Vlado40
12.02.11,20:22
Aký modem.Nezdá sa mi ,že sa niekto napojil .Skôr nejaký program ,ktorý je nainštalovaný komunikuje.Pozri si firewal,alebo si nainštaluj :
http://www.comodo.com/home/internet-security/firewall.php
pikulik
12.02.11,20:32
V tom sa veľmi nevyznám ale je tam čislo GT 318 RI. Na modeme je značka T-com
pikulik
12.02.11,21:02
Ja takým odbornejším veciam nerozumiem ale príde syn tak mu poviem aby na to pozrel. Zatiaľ som vám vďačná za radu.
Matthew DeWrong
12.02.11,22:05
Ukludnim Vas.. nikto sa Vam na nic nepripaja :).. poprosim Vas len o jednu vec aby ste si pozrel.. kolko mate na PC uctov ? ak mate 2 a viac, problem je vyrieseny.. ked prechadzate medzi uctami, treba sa jednoducho odhlasovat.. nie prepinat..nazorny priklad, pred vypnutim pocitaca skuste kliknut policko odhlasit uzivatela, skontrolujte ci vsetci uzivatelia odhlaseny a ak Vam to napise, napiste mi.. som presvedceny ze to je cely problem.. :)
Ľubomír
13.02.11,07:08
Neviem si celkom dobre predstaviť ako sa dá načierno pripojit k netu, keď funguješ na kábel. U WIFI by to bolo možné ale na kábli? Neviem?
misoft
13.02.11,14:21
pikulik: Pravdepodobne je na PC založených viac "účtov", ktoré sa otvárajú automaticky (nechránené heslom - spustia sa), akurát je prihlásený jeden užívateľ a ostatní "sú v poradí" - odhlási sa jeden z účtu A a prihlási sa druhý na B a pokračuje vo svojej práci v B. Ukončením a vypnutím PC sa postupne odhlasujú (uzatvárajú) všetky účty a preto takáto "hláška". Na kábel sa u teba nik cudzí nepripojí a pri WiFi a jeho dobrom zabezpečení ťažko.

BTW: svoj účet môže mať pikulík, potom tvoj syn (dcéra), manžel(ka) a pod. a každý môže mať iné nastavenie plochy, prístupu k súborom a pod. To všetko sú užívateľské účty, do ktorých sa potom len vstupuje prihlásením, pričom PC ich pre začiatok pri štarte inicializuje, aby boli v "pohotovosti".
pikulik
13.02.11,18:50
Matthew DeWrong a misoft, ďakujem za vysvetlenie,aj keď tomu rozumiem,ale neviem ako pozrieť koľko mám účtov. Radšej si niekoho na to zavolám lebo synovia teraz nie sú doma.V mojom veku som rada, že vôbec viem celkom dobre pracovať s počítačom.
pikulik
16.02.11,07:54
Matthew DeWrong: Na PC mám účet len ja, ale už som to sčasti vyriešila.Zohnala som odborníka ktorý mi to dá do poriadku, vraj sa mi niekto asi nabúral do PC,prípadne mám vírus, je to možne lebo už aj na IB som mala vírus nemohla som sa dostať na účet.
Fero11
16.02.11,07:58
To, ze si sa nemohla dostat na IB neznamena, ze mas virus, ale ze si nepamatas prihlasovacie udaje :)
pikulik
16.02.11,18:18
Asi to predsa bol vírus, aspoň banka mi to potvrdila, zobrazila sa mi totiž hláška že z bezpečnostných dôvodov mám zopakovať prihlásenie......a bola tam grid karta do ktorej som mala zadať kód. Mne sa to hneď zdalo podozrivé tak som volala do banky.I keď som žiadny údaj nezadala, musela som vybaviť novú grid kartu.