dferjancek
12.02.11,23:42
Mám uzatvorenú Zmluvu o poskytovaní odborných služieb v zmysle § 269 ods. 2 a násl. Obchodného zákonníka č. 513/1991 Zb. v znení neskorších predpisov. Zmluva nemá špeicifikovanú výpovednú lehotu. Keďže druhá zmluvna strana závažným spôsobom porušuje zmluvu lebo za moje služby už tri mesiace neplatí faktúry chcel by som zmluvu okamžite vypovedať. Keďze som v Obchodnom zákonníku nenašiel o taktom prípad zmienku vie mi niekto poradiť či je to možné a na čo sa môžem odvolať?
Vďaka.
Mária27
14.02.11,21:48
Nielen vypovedať, ale môžeš od zmluvy odstúpiť. Pozri si § 345, 346 a k nim príslušné.
Mária27
14.02.11,22:19
To neužitočné od bubkoch si nevšímaj, to je jeho žiarlivosť, že sám nevie odpovedať.
Mária27
15.02.11,07:22
To neužitočné od bubkoch si nevšímaj, to je jeho žiarlivosť, že sám nevie odpovedať.
Ani sa to nesnaží vyvrátiť - podpísal to.
dferjancek
16.02.11,20:48
Dakujem velmi pekne. Podla mna, iba na zaklade pocitu, odstupenie v tomto pripade nie je vhodne, kedze plnenie zmluvy nejaky cas prebiehalo, sluzby som poskytoval a dostaval za ne peniaze. Mozno sa mylim, ale skor by som zmluvu vypovedal, predpokladam ze mam slobodnu volu urcit si termin, dovodom bude podstatne porusenie zmluvnych dojednani tym ze 3 mesiace druha zmluvna strana neuhradza faktury. Uvazujem spravne?