medvedik21
13.02.11,08:00
Ahojte, uz dlhsiu dobu sa mi robia neprijemne niekedy az bolestive pluzgieriky na pravej ruke, ktore potom popraskaju spravia sa chrasticky a bolia a mam po nich velmi drsnu kozu. Bola som aj u lekarky, spravili mi testy na alergie a nic. Napokon povedala ze to mam podrazdene zo saponatov a odporucila mi pouzivat vzdy gumenne rukavice, dokonca aj pri umyvani vlasov :eek: Predpisala mi Beloderm, ktory na chvilu pomoze ale potom sa to znovu vrati. Uz som z toho zufala. Lava ruka je uplne zdrava, mam to len na pravej. Mal niekto nieco podovne a dostal sa z toho? Dakujem za rady :mee:
alabut
13.02.11,08:57
Mykofungar ... natierat. :-)
pasuliatko
13.02.11,16:36
a prečo si bola na alergologii? to mi nedáva zmysel si mala ísť rovno ku kožnej....
medvedik21
13.02.11,16:43
a prečo si bola na alergologii? to mi nedáva zmysel si mala ísť rovno ku kožnej....

Kozna ma tam poslala na testy, ci nahodou nieje alergia na nikel alebo nieco ine.
pasuliatko
13.02.11,17:05
Kozna ma tam poslala na testy, ci nahodou nieje alergia na nikel alebo nieco ine.

a bola si jej zreferovať,že nemáš? :)
otravuj ju ona je tam na to aby ti pomohla...
medvedik21
13.02.11,17:11
a bola si jej zreferovať,že nemáš? :)
otravuj ju ona je tam na to aby ti pomohla...

Keby si si precitala co som napisala do dotazu, doslo by Ti ze ano, lebo ma poslala domov z predpisanym liekom, ktory sice zmiernuje priznaky ale nelieci. Ak Ta to otravuje, tak to nemusis citat. mimotemy
pasuliatko
13.02.11,17:14
Keby si si precitala co som napisala do dotazu, doslo by Ti ze ano, lebo ma poslala domov z predpisanym liekom, ktory sice zmiernuje priznaky ale nelieci. Ak Ta to otravuje, tak to nemusis citat. mimotemy

troška divné ja som si to prečítala nie som slepá... :cool:
tak ju vymeň a nájdi si inú...
medvedik21
13.02.11,17:16
troška divné ja som si to prečítala nie som slepá... :cool:
tak ju vymeň a nájdi si inú...

Dakujem za pomoc, to je naozaj rada na nezaplatenie :D
pasuliatko
13.02.11,17:17
Dakujem za pomoc, to je naozaj rada na nezaplatenie :D

a čo ako chceš?aby ťa tu niekto vyšetril a povedal ti,že toto ti je? ja toto nepochopím...
medvedik21
13.02.11,17:22
a čo ako chceš?aby ťa tu niekto vyšetril a povedal ti,že toto ti je? ja toto nepochopím...

Neviem co je na tom k nepochopeniu. Citujem sama seba "Mal niekto nieco podobne a dostal sa z toho? Dakujem za rady " cize hladam cloveka ktory mal podobny problem a ako ho riesil, kedze lekari mi pomoct nevedia. Na to tu porada je aby sme si vedeli pomoct a nie odpichnut ze neotravuj tu .... takze co mas proti tomu? Hovorim, ze ked sa Ti tema nepaci, preco potom reagujes? Len vytvaras spam :(
pasuliatko
13.02.11,17:25
Neviem co je na tom k nepochopeniu. Citujem sama seba "Mal niekto nieco podobne a dostal sa z toho? Dakujem za rady " cize hladam cloveka ktory mal podobny problem a ako ho riesil, kedze lekari mi pomoct nevedia. Na to tu porada je aby sme si vedeli pomoct a nie odpichnut ze neotravuj tu .... takze co mas proti tomu? Hovorim, ze ked sa Ti tema nepaci, preco potom reagujes? Len vytvaras spam :(

:D:D:D:D:D:D že spam dobré....
ja som ti napísala svoju radu vymeň lekára... a hľadaj dokým nenájdeš toho kto ti pomôže...
ivka70
13.02.11,17:26
Inak uplne prvy prispevok ma pravdu, aj mne sa mykoza na prstoch prejavi vodovymi pluzgierikmi .... pomaha cokolvek na liecenie mykozy, ci uz Lamisil a pod.
Tak to skus.
medvedik21
13.02.11,17:30
Inak uplne prvy prispevok ma pravdu, aj mne sa mykoza na prstoch prejavi vodovymi pluzgierikmi .... pomaha cokolvek na liecenie mykozy, ci uz Lamisil a pod.
Tak to skus.

Dakujem, vidis a to ma ani nenapadlo ze to moze byt mykoza a ani koznu doktorku a to mi ju odporucila obvodna s ktorou som spokojna :D Divne je to nase zdravotnictvo, niekedy sa lepsie rady najdu skor medzi ludmi, preto som to sem aj napisala. Vyskusam a uvidime :)
pasuliatko
13.02.11,17:30
jedna z mojej rodiny používa PUR na riad proti pliesni...
adi11
13.02.11,17:31
Ahojte, uz dlhsiu dobu sa mi robia neprijemne niekedy az bolestive pluzgieriky na pravej ruke, ktore potom popraskaju spravia sa chrasticky a bolia a mam po nich velmi drsnu kozu. Bola som aj u lekarky, spravili mi testy na alergie a nic. Napokon povedala ze to mam podrazdene zo saponatov a odporucila mi pouzivat vzdy gumenne rukavice, dokonca aj pri umyvani vlasov :eek: Predpisala mi Beloderm, ktory na chvilu pomoze ale potom sa to znovu vrati. Uz som z toho zufala. Lava ruka je uplne zdrava, mam to len na pravej. Mal niekto nieco podovne a dostal sa z toho? Dakujem za rady :mee:

neskusila si tuto masticku ? mame s nou dobre skusenosti
http://www.oriflame-online.sk/Pletova-kozmetika/podkategoria-ostatne/Jemny-hojivy-zazrak
medvedik21
13.02.11,17:33
neskusila si tuto masticku ? mame s nou dobre skusenosti
http://www.oriflame-online.sk/Pletova-kozmetika/podkategoria-ostatne/Jemny-hojivy-zazrak

Toto presne nie ale nieco velmi podobne z lekarne, len si nepamatam co to bolo, tiez pomahalo len na chvilu a ked som prestala natierat tak koniec, zase sa to vratilo, Inac aj kremujem ruky asi 6x denne, no stale mi ta pokozka praska a boli :(
adi11
13.02.11,17:47
Toto presne nie ale nieco velmi podobne z lekarne, len si nepamatam co to bolo, tiez pomahalo len na chvilu a ked som prestala natierat tak koniec, zase sa to vratilo, Inac aj kremujem ruky asi 6x denne, no stale mi ta pokozka praska a boli :(
moja dcera to mava dost casto a ma to z prace /vypary), robi v gastronomii a vies co jej pomaha este ojrem hojiveho zazraku, to zistila nedavno, ked pride domov, tak havino jej pooblizuje obidve ruky, kazdy prst samostatne, tvrdi, ze jej ocisti ruky od splodin z kuchyne...mozno nieco na tom bude:)
adi11
13.02.11,17:51
Toto presne nie ale nieco velmi podobne z lekarne, len si nepamatam co to bolo, tiez pomahalo len na chvilu a ked som prestala natierat tak koniec, zase sa to vratilo, Inac aj kremujem ruky asi 6x denne, no stale mi ta pokozka praska a boli :(

a mavas to aj v lete ? ak ano, tak daj si vysetrit, ci nemas helikobakter /sestra to mala z neho) ..alebo oslabenu imunitu..:confused:
medvedik21
13.02.11,18:10
a mavas to aj v lete ? ak ano, tak daj si vysetrit, ci nemas helikobakter /sestra to mala z neho) ..alebo oslabenu imunitu..:confused:

Mavam to vkuse uz mozno aj viac ako 5 rokov, raz je to silnejsie a raz trochu slabsie ale nikdy to nezmizne uplne a to som naozaj poskusala vsetko mozne. Este mi priatel poradil okupat ruku v sirnom kupeli, on mal mykozu na chrbate a sira mu pomohla, po jednom kupeli uplne zmizla, tak uvidime :D
lujza.j
13.02.11,18:15
Mavam to vkuse uz mozno aj viac ako 5 rokov, raz je to silnejsie a raz trochu slabsie ale nikdy to nezmizne uplne a to som naozaj poskusala vsetko mozne. Este mi priatel poradil okupat ruku v sirnom kupeli, on mal mykozu na chrbate a sira mu pomohla, po jednom kupeli uplne zmizla, tak uvidime :D

prepáč, ale 5rokov mať niečo na ruke:eek: pre mňa neprípustné, veď ruky sú časť tela prvého kontaktu.prečo si to už dávno neriešila;)
medvedik21
13.02.11,18:36
prepáč, ale 5rokov mať niečo na ruke:eek: pre mňa neprípustné, veď ruky sú časť tela prvého kontaktu.prečo si to už dávno neriešila;)

Snazila som sa :

Kozna lekarka - ziadne riesenie, len ze mam nosit gumenne rukavice aj ked si umyvam vlasy a masticka, ktora len potlaca priznaky ale nelieci.
Masticky z lekarne na podrazdenu pokozku - to iste ako lekarkina masticka
Kremy na ruky - hadam v kazdej izbe mam jeden a po kazdom umyti ci namoceni ruk si ich mastim

Nic z toho mi ale problem nevyriesilo, len na chvilu potlacilo, no stale dufam ze najdem nieco co ma toho zbavi :confused:
lujza.j
13.02.11,18:45
viem že kožné záležitosti sú na dlho, ale 5r je veľmi dlho!a dobrého kožného je tiež problém nájsť, ale aj tak.gumené rukavice predsa nie su riešenie, to čo do konca života s gum. rukavicami:( kožný lekár tiež môže urobiť odber krvi na kožné veci, poprípade priamo zobrať vzorku s tej časti kde máš pluzgieriky.
medvedik21
13.02.11,18:47
Ved to, ona ma poslala na testy na kozne alergie a potom ked vysledky boli negativne ani sa mi na ruku nepozrela a stanovila diagnozu - holt slovenske zdravotnictvo :(
lujza.j
13.02.11,18:59
ja som nemyslela testy na alergiu, oni vedia z toho miesta zobrať suchú kožu a z toho zistiť o čo ide. ak je to plieseň treba to úplne preliečiť.dovtedy by som sa vyhýbala styku z prostriedkami, ktoré môžu dráždiť. ja som kedysi dávno mala problém, keď som mala prostriedok na riad ktorý bol citrónový.
masť ktorú ti dala lekárka poznám, mne ju predpísali ja mám totiž "alergiu na riflový gombík"
medvedik21
13.02.11,19:04
Brala som ju ako odbornicku a verila som jej tak som robila ako mi kazala ale na nic to nebolo, teraz viem ze to proste zanedbala. Mohla spravit viac ako hovoris testy z napadnuteho miesta alebo z krvi, ale ako som uz pisala, ani sa mi na ruku nepozrela. Bolo to pred rokom. O plesni nehovorila nic a ani mna to nenapadlo, tak skusim este nieso proti mykozam.
lujza.j
13.02.11,19:11
tak skús inú kožnú, mňa vyliečila táto, teraz má súkromnú prax http://www.zzz.sk/?profil=4839
Dáša_
13.02.11,19:13
Hmm, asi ťa nepoteším, ale ja mám takéto niečo už cca 30 rokov. Počiatočné návštevy kožného - maste - dočasné zlepšenie - opäť zhoršenie.

jediné, čo mi naozaj pomohlo, je, že sa absolutne vyhýbam saponátom. Umýva u nás manžel, na seba iba detské mydlo. Vtedy je pokoj. Ale stačí, aby som chcela manžela odmeniť a pár krát po sebe umyjem riad a je to naspäť.
pasuliatko
13.02.11,19:33
tak skús inú kožnú, mňa vyliečila táto, teraz má súkromnú prax http://www.zzz.sk/?profil=4839

tiež som dotyčnej poradila aby zmenila lekárku a vysmiala ma,že to nie je rada... stačí si to prečítať..
lujza.j
13.02.11,19:43
tiež som dotyčnej poradila aby zmenila lekárku a vysmiala ma,že to nie je rada... stačí si to prečítať..

hm...fakt, tak to už je potom jej problém;) uplne náhodou ma napadlo si túto lekárku dať do guglu, lebo vždy zabudnem, že má súkr. prax. mimotemy mojho chlapa vyliečila "na dialku" bol mimo SR a mal problém na nohách, ktorý mi on opísal ja opísala jej , predpísala masť, ja som mu ju poštou poslala a masť zabrala;)
m.hladka
13.02.11,19:49
Moja dcéra mala tiež dlhé roky od malička pluzgieriky na rukách, skôr na prstoch, ktoré sa vysušili, popraskali a tiež ju boleli. Raz to mala viacej, raz menej, niekedy jej to úplne zmizlo. Tiež sme chodili ku kožnej skúšali rôzne mastičky a bolo mi jej veľmi ľúto, že nie a nie jej pomôcť.
Až nedávno prišla na to sama, že to má od cesnaku. Asi od jedného roka jedla surový cesnak a cibuľu, bola by vymenila cukríky za cesnak. Nedávno mi ukazovala pluzgieriky na cesnaku a vtedy si uvedomila, že sú podobné ako sa jej objavovali na ruke. A tak si to začala sledovať až došla k tomu, že keď ho zje, tak sa jej to vždy objaví aj na rukách.
Možno som trochu pomohla.
medvedik21
13.02.11,20:11
Vsetkym dakujem za dobre rady, vyskusam a dam vediet ako to dopadlo :)
A tym co nepochopili, odporucam bezvysledne behanie po lekaroch aby pochopili, preco lekarom uz neverim.
Dáša_
13.02.11,20:36
Vsetkym dakujem za dobre rady, vyskusam a dam vediet ako to dopadlo :)
A tym co nepochopili, odporucam bezvysledne behanie po lekaroch aby pochopili, preco lekarom uz neverim.


mmch, dnes som narazila na tento článok http://www.vitalia.cz/clanky/bud-se-chcete-lecit-anebo-uzdravit/ trochu sa toho týka...
buchač
13.02.11,21:02
Vsetkym dakujem za dobre rady, vyskusam a dam vediet ako to dopadlo :)
A tym co nepochopili, odporucam bezvysledne behanie po lekaroch aby pochopili, preco lekarom uz neverim.

...čítam od začiatku , ako sa to vyvíja ...celá téma , problém ...

Je dobré si uvedomiť ale jedno ...ale dôležité k tomu !!!!

Kožné ochorenia sú také , aké sú ...
Stretol som sa už s nejedným názorom , aj od odborníkov , že poniektoré ochorenia kože sú také , že ich ani nevedia zaradiť poriadne .
To nie je totiž nejaký zápal slepáku , žlčníka ...tie sa dajú extrahovať a fertig ...

Záver niektorých vyšetrení je len o dedukciách , skúšaní nejakých mastičiek , tinktúr a podobne ...
Bývalá kolegyňa takto dopadla ...na čele mala nejaký fliačik , na tento dostala mastičku .
Skončila s reakciou takou , že jej masť celkom solídne kožu spálila , festovný potom fľak jej ostal . Nakoniec jej ho tekutým dusíkom odstraňovali .
alabut
13.02.11,22:44
Dalsie riesenie ... mydlica lekarska, alebo podobne rastliny s vysokym obsahom saponinov (lopuch velky). :-)