Patrik252
13.02.11,09:08
Dobrý deň.

Zamestnávateľ ma "dokopal" do živnosti.
Mesačne mu vystavujem jednoduché faktúry ktoré vyzerajú odpracovaná doba x 4Eura.
Odvody a preddavky neplatím žiadne nakolko som začínajuci živnostník.
Zistil som že zamestnávateľ (neviem či omylom) nadalej za mna platí preddavky do ZP.
Budem podávať daňové priznanie ale na faktúrach mám len čistú mzdu.
Ako mám teda do DP zahrnúť preddavky do ZP keď nemám žiaden doklad?
KEJKA
13.02.11,09:34
kedy ťa dokopal? v priebehu roka 2010?
vyžiadaj si potvrdenie o mzde-tam budeš mať aj ZP, ak ho platil za teba.
Rovnako ti musí dať potvrdenie o príjme pre účely RZZP - aj tam bude mať presne napísané, čo odvádzal za teba.
Ťažko platí ZP, ak áno, na tých potvrdeniach to budeš mať uvedené a potom si to vo svojom DPFO odpočítaš.
skús nejak logicky pokračovať v jednej téme - lebo čiastočne máš odpoved aj tu
http://www.porada.sk/t158467-dve-danove-priznania.html
veronikasad
13.02.11,11:14
Dobrý deň.

Zamestnávateľ ma "dokopal" do živnosti.
Mesačne mu vystavujem jednoduché faktúry ktoré vyzerajú odpracovaná doba x 4Eura.
Odvody a preddavky neplatím žiadne nakolko som začínajuci živnostník.
Zistil som že zamestnávateľ (neviem či omylom) nadalej za mna platí preddavky do ZP.
Budem podávať daňové priznanie ale na faktúrach mám len čistú mzdu.
Ako mám teda do DP zahrnúť preddavky do ZP keď nemám žiaden doklad?
Patrik, skôr než budeš na Porade písať o nejakých ďalších zisteniach, choď do príslušnej zdravotnej poisťovne. Daj si preveriť splnenie oznamovacích povinností zamestnavatela - aj teba ako SZČO. Termín a podanie RZZP, ktoré sa ťa týka - je do 31.3.2011. Ak máš nedoplatky ako SZČO, treba ich čím skôr zaplatiť, aby suma mohla byť zahrnutá do RZZP za rok 2010.
Patrik252
13.02.11,14:25
V Auguste sa zmenil moj stav z TPP na SZCO.
Ja som praveze bol na poistovni a tam pani kukla do compu a povedala ze zamestnavatel za mna plati nadalej.
Popritom kolega nastupil uz ako SZCO a zdravotku a vsetko ostatne si cvaka sam.
Ja im nejak neplanujem branit aby za mna platili no myslim ze ma omylom zabudli odhlasit alebo co...
Chcel som potvrdenie o príjme pre účely RZZP a sekretarka ani netusila o com tocim...
veronikasad
13.02.11,14:53
Chcela som ti dať vysvetlenie, ale po ocenení mojej predchádzajúcej odpovede ma prešla chuť ...
ondrejvla
13.02.11,16:46
Súhlasím s tebou Veronika, zbytočné hádzať perly...