alenkam
13.02.11,10:59
Ahojte poradaci,

Vie nam niekto poradit ako vyriesit osvetlenie nad sedackou? Ide o rohovu sedacku postavenu v rohu izby. Osvetlenie obyvacky je centralne, ale neosvetli dokonale aj roh izby, kde je sedacka. Neosvetli = nie dokonale aby sa tam dalo aj citat.
Preto sme rozmyslali o nejakom osvetleni do rohu tej izby. Kedze ide o roh izby, tak klasicke stojanove lampy su a) nizke; b) museli by sme primoc odtiskat sedacku.
Nejake napady ako toto riesit?
Dakujem vopred.
Alenka
lujza.j
13.02.11,10:22
centrálne osvetlenie nie je konečné osvetlenie, vždy sa podľa potreby dopĺňa ďalším. ja by som asi volila približný štýl k centrálnemu svietidlu ak by to bolo možné,ak nechceš stojanovú lampu pre nutnosť odtiahnuť sedačku, tak ti ostáva asi svietidlo, ktoré budeš musieť navŕtať na stenu.iné ma nenapadá:)
220870
13.02.11,11:11
Keď vám stojanová nevyhovuje tak len nástennú.
alenkam
13.02.11,18:56
No to viem, ale ako? Zavolat elektrikara a nam rozbura stenu?
lujza.j
13.02.11,19:01
nemusíš rúbať, môžeš kúpiť takú čo pripevníš navŕtaním a zapojíš do zástrčky.
arizona
13.02.11,19:06
Ahojte poradaci,

Vie nam niekto poradit ako vyriesit osvetlenie nad sedackou? Ide o rohovu sedacku postavenu v rohu izby. Osvetlenie obyvacky je centralne, ale neosvetli dokonale aj roh izby, kde je sedacka. Neosvetli = nie dokonale aby sa tam dalo aj citat.
Preto sme rozmyslali o nejakom osvetleni do rohu tej izby. Kedze ide o roh izby, tak klasicke stojanove lampy su a) nizke; b) museli by sme primoc odtiskat sedacku.
Nejake napady ako toto riesit?
Dakujem vopred.
Alenka
Staci popozerat predajne s lampami, dnes je ozaj siroky vyber.
Ja som tiez nedavno riesila rovnaky problem. Do burania steny a vesania nejakej lampy na strenu sa nam nechcelo, tak som to vyriesila obycajnou stojatou lampou s dvoma svetlami. Vrchné svetlo je napevno,osvetluje strop, spodne je na pohyblivej pake, da sa nasmerovat,kde potrebujes ( smer, vyska a pod). Zabera velmi malo miesta, vysoka je asi 1,70 a uplne to staci.:)
lujza.j
13.02.11,19:15
Staci popozerat predajne s lampami, dnes je ozaj siroky vyber.
Ja som tiez nedavno riesila rovnaky problem. Do burania steny a vesania nejakej lampy na strenu sa nam nechcelo, tak som to vyriesila obycajnou stojatou lampou s dvoma svetlami. Vrchné svetlo je napevno,osvetluje strop, spodne je na pohyblivej pake, da sa nasmerovat,kde potrebujes ( smer, vyska a pod). Zabera velmi malo miesta, vysoka je asi 1,70 a uplne to staci.:)

ja by som to tiež riešila takto, ale zadavateľka temy, nechce odtískať sedačku;)
arizona
13.02.11,19:23
ja by som to tiež riešila takto, ale zadavateľka temy, nechce odtískať sedačku;)
Ved ani ja ju nemam odtiahnutu,je tesne pri stene,tej lampe staci ta malicka medzierka v rohu ;)
alenkam
15.02.11,06:47
Problem je, ze ked ma kruhovy podstavec, tak ju nedas presne do rohu, ci? Mohla by si poslat link napr. na tu lampu na obrazku?
KEJKA
15.02.11,07:53
dá sa dať do rohu, ved podstavec nemusí byť hranatý. Horné tienidlo má väčší polomer ako podstavec.
Sedačka je na nožičkách a ten roh býva riešený do oblúka, či nie?
Takťe sa to pohodlne zmestí.
Problém bude, ak máš sedaču do pravého uhla - tyč lampy musí byť kvôli tienidlu od steny na šírku toho polomeru.
arizona
15.02.11,08:12
Problem je, ze ked ma kruhovy podstavec, tak ju nedas presne do rohu, ci? Mohla by si poslat link napr. na tu lampu na obrazku?
Ma kruhovy podstavec asi 20-25cm.Pasuje akurat do toho volneho rohu.
Link Ti neviem prilozit,lebo tu lampu mam uz zopar rokov,ale urcite taku,alebo podobnu zozenies v hociktorom obchode so svietidlami.
Je to iba vysoka tyc na podstavci
http://www.google.com/images?q=stojata+lampa&oe=utf-8&client=firefox-a&rlz=1R1MOZA_sk___SK407&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=sk&tab=wi&biw=1366&bih=545

Ale ak mas tu sedacku v rohu do praveho uhla tesne pri stene, tak asi zostava iba jedina moznost-lampu umiestnit na stenu.
Alebo kupit iny luster do izby, s viacerymi otocnymi svietidlami aby si mohla podla potreby nasvietit presne tam,kam potrebujes...;)
Ľubomír
16.02.11,16:32
Všetko je to o type sedačky. Keď máš sedačku, ktorá má v kúte oblúk, tak tam stojanovú lampu postavíš celkom v pohode. Keď máš sedačku s pravým uhlom je to horšie. V takom prípade to treba riešiť záveným svietidlom a napojením priamo do zástrčky. Stačia dve hmoždinky a je po probléme.
srska
16.02.11,16:56
my máme takú, aj keď je predávaná ako záhradné svietidlo. spodok som upravil na priemer cca 30 cm, pridal kábel s vypínačom a hotovo :)
ivka70
16.02.11,17:14
Oliwa
16.02.11,18:55
Staci popozerat predajne s lampami, dnes je ozaj siroky vyber.
Ja som tiez nedavno riesila rovnaky problem. Do burania steny a vesania nejakej lampy na strenu sa nam nechcelo, tak som to vyriesila obycajnou stojatou lampou s dvoma svetlami. Vrchné svetlo je napevno,osvetluje strop, spodne je na pohyblivej pake, da sa nasmerovat,kde potrebujes ( smer, vyska a pod). Zabera velmi malo miesta, vysoka je asi 1,70 a uplne to staci.:)

Tak tento typ lampy za rohovou sedačkou máme aj my už asi 5 rokov. Kúpili sme ju v Kike v Blave, ale dostať ich vo všetkých bežných obchodoch so svietidlami, dokonca aj v Baumaxe. Cena od 400 sk vyššie /my sme našu kupovali ešte za sk/. Lampa je naozaj praktická /najmä na čítanie a pri telke/.
Odkedy ju máme, minimálne používame centrálne osvetlenie na strope, lebo večer vydá dostatok svetla aj vrchná časť lampy - záleží od žiarovky.
alenkam
19.02.11,14:18
my mame sedacku do praveho uhla. Asi to poriesim tym zavesnym svietidlom. Dakujem.