Janka459
13.02.11,13:33
Dobry den,u zamestnavatela som bola zamestnana cca 2 roky ,potom som išla na matersku,na materskej som bola 6rokov,teraz som na PN -ke ,ale do prace sa nechcem vratit a chcem dať okamžitu vypoved,neviem ako na to poradi mi niekto v akom znení by ta vypoved mala byť? Nechcem aby bola 2 mesačna vypovedna lehota ,da sa take niečo?Dakujem Jana
profesional
13.02.11,12:54
Neda.
Tak ako teba chrani zakon aby ta nemohol zamestnavatel len tak prepustit, tak chrani aj zakon zamestnavatela aby si ty len tak nemohla odist.

Zakon taxativne vymedzuje dovody pre ktore moze zamestnanec okamzite skoncit pracovný pomer. Ak nebude splneny aspon jeden z tychto dovodov, pricom musi byt jednoznacne vymedzeny v pisomne zaslanom a dorucenom skonceni pracovneho pomeru, tak pojde o neplatne skoncenie pracovneho pomeru.
V takom pripade bude moct voci tebe zamestnavatel uplatnovat narok na nahradu skody.

Strasne sa cudujem ludom ako si ty. Niekolko rokov na materskej si mala cas hladat sposob ako zakonnym sposobom skoncit pracovny pomer, ale ty si si pockala pekne az na koniec a teraz ked si mas plnit povinnosti, chces najst sposob ako okaslat zamestnavatela.
To sa ti pacilo byt pekne ma materskej a teraz na PN-kde. Vsak?

Jedina sanca je dohodnut sa so zamestnavatelom. Inak nemas sancu a budes pekne dva mesiace makat.
terezamaria
13.02.11,14:16
Dobry den,u zamestnavatela som bola zamestnana cca 2 roky ,potom som išla na matersku,na materskej som bola 6rokov,teraz som na PN -ke ,ale do prace sa nechcem vratit a chcem dať okamžitu vypoved,neviem ako na to poradi mi niekto v akom znení by ta vypoved mala byť? Nechcem aby bola 2 mesačna vypovedna lehota ,da sa take niečo?Dakujem Jana

Teda pracuješ a momentálne si na PN-ke.
Pre nič - za nič Ty okamžité skončenie pracovného pomeru nemôžeš požadovať.Môžeš zamestnávateľa požiadať o Skončenie pracovného pomeru Dohodou, podľa § 60 ZP.

Pokiaľ nebude s dohodou súhlasiť, musíš dať Výpoveď, ktorá začne plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca a skončí za 2 mesiace.Teda až ju dáš do 28.2.2011, začne Ti plynúť od 1.3.2011 a skončí 30.4.2011.