jeltur
13.02.11,14:55
Zamestnávatel dal zamestnancovi: Dohodu o skončení pracovného pomeru zo zdravotných dôvodov ihneď, toje ku dňu 14.2.2011. Zamestnanec je tohto času v nemocnici, možno bude operovaný. Dohodu mu poslal zamestnavatel na podpis, kde je uvedený dôvod: zdravotný. Podľa môjho názoru zamestnanec nemusí to podpísať. Prosím, ak niekto vie ako má zamestnanec postupovať, dajte mi vedieť. vďaka.
ivka70
13.02.11,13:58
Samozrejme, ze dohodu zamestnanec podpisat nemusi, dokonca pocas Pn by som to na jeho mieste ani nerobila.
Odkial mal zamestnavatel informaciu o zdravotnych problemoch zamestnanca, ked z takeho dovodu navrhuje dohodu o ukonceni PP?
Xanti
13.02.11,13:59
Dohoda je dohoda dvoch strán,
mám pocit že z-ľ chce s nemocným z-com vykývať. Nepodpísala by som takú dohodu.
jeltur
13.02.11,14:23
Telefonicky sa to dozvedel od zamestnanca.
jeltur
13.02.11,14:25
ak podpíše, má íst na úrad práce? Ako, keď je teraz chorý a v nemocnici?
rodina1
13.02.11,14:38
ak podpíše, má íst na úrad práce? Ako, keď je teraz chorý a v nemocnici?
Ak to podpíše, čo by som nerobila, na úrad práce pôjde až po skončení PN. Skôr by ho aj tak nezaevidovali.
Xanti
13.02.11,14:52
ak podpíše, má íst na úrad práce? Ako, keď je teraz chorý a v nemocnici?
Ja by som na jeho mieste nepodpisovala, a ako sa spomína UP ho aj tak počas PN nezaregistruje.
Nech pekne vráti dohodu nepodpísanú zamestnávateľovi, a nech tieto veci rieši ked bude zdravý.
terezamaria
13.02.11,14:58
Zamestnávatel dal zamestnancovi: Dohodu o skončení pracovného pomeru zo zdravotných dôvodov ihneď, toje ku dňu 14.2.2011. Zamestnanec je tohto času v nemocnici, možno bude operovaný. Dohodu mu poslal zamestnavatel na podpis, kde je uvedený dôvod: zdravotný. Podľa môjho názoru zamestnanec nemusí to podpísať. Prosím, ak niekto vie ako má zamestnanec postupovať, dajte mi vedieť. vďaka.

Dobre píše rodina1 a Xanti. Prečo by teraz, počas PN-ky podpisoval Dohodu o skončení pracovného pomeru? To by bol jednoznačne proti sebe.

Zamestnávateľ je riadne podkutý, že využíva to, že zamestnanec je chorý a rýchlo mu chce podstrčiť Dohodu o skončení pracovného pomeru. Je úplne jedno, že je tam napísané zo zdravotných dôvodov. Nemá nárok na odstupné a zamestnávateľ si bude pochvaľovať, ako s ním vybabral.

Želám mu len zdravie, ale ktovie, koľko bude PN-ka ešte trvať. Nech sa vylieči a potom keď bude v poriadku a znovu začne zamestnávateľ " vymýšľať", tak napíš, poradíme.:)
ivka70
13.02.11,16:44
Inak telefonicke oznamenie nie je dostatocny dovod na danie vypovede zo strany zamestnavatela zo zdravotnych dovodov, na to potrebuje potvrdenie od lekara o tom, ze zamestnanec nie je schopny nadalej danu pracu vykonavat.
Preto dohoda, ak s tym zamestnanec suhlasi, tak dohoda platna bude.
NECH NIC NEPODPISUJE.
Ak by PN po ukonceni PP trvala dlhsie ak o1 rok, tak by uz nemal narok ani na podporu v nezamestnanosti.
Pre neho je dolezite zostat zamestnany az do konca PN. Potom moze riesit zdravotne dovbody, pre ktore pracu vykonavat dalej nemoze.
ak dostane vypoved kvoli tomu, mal by potom narok aj na odstupne.
Tak nech sa neobera dobrovolne o svoje prava.
jeltur
13.02.11,16:46
ďakujem, tak zatial nepodpíše, bude to riešiť keď bude zdravý.
Kristina27
10.03.11,14:42
Zamestnankyňa je na RD. Chcela pracovať, ale nie u pôvodného zamestnávateľa, našla si iného. S pôvodným uzatvorila dohodu o skončení prac.pomeru. Ale keď nastupovala do nového zamestnania, nakoniec jej nový zamestnávateľ nedal pracovnú zmluvu, ale len dohodu o vyk.práce.
Teraz čo? Mohol pôvodný zamestnávateľ ukončiť PP dohodou, keď je zamestnankyňa na RD? Odhlásil ju zo SP aj ZP.
ivka70
10.03.11,15:04
Zamestnankyňa je na RD. Chcela pracovať, ale nie u pôvodného zamestnávateľa, našla si iného. S pôvodným uzatvorila dohodu o skončení prac.pomeru. Ale keď nastupovala do nového zamestnania, nakoniec jej nový zamestnávateľ nedal pracovnú zmluvu, ale len dohodu o vyk.práce.
Teraz čo? Mohol pôvodný zamestnávateľ ukončiť PP dohodou, keď je zamestnankyňa na RD? Odhlásil ju zo SP aj ZP.

Samozrejme, ze mohol ukoncit PP dohodou, dohoda je obojstranna, zamestnankyna s nou suhlasila.

Zamestnavatel len vypoved nesmie dat pocas RD, zamestnanec ju dat moze a rovnako mozu ukoncit PP dohodou.

Co teraz? Uz nic, tazko plakat nad rozliatym mliekom.
Mala najskor uzavriet pracovnu zmluvu s novym zamestnavatelom, na dohodu mala cas aj potom.
Kristina27
10.03.11,15:53
Ďakujem za odpovede.

PP bol skončený 6.3.2011
Keď budem robiť výplaty za marec, musím jej preplatiť nevyčerpanú dovolenku, ktorú si nemohla vybrať z dôvodu MD, však?

koniec MD 24.2.
začiatok RD 25.2.
koniec PP 6.3.