Matthew DeWrong
13.02.11,13:56
Pre zaciatok sa priznam ze uvod k tejto teme som uz raz zadaval, momentalne som sa uz posunul, avsak, stale som problem nedokazal vyriesit kompletne.. Vec som zadal na riesenie do viacerych IT forum, ale nikto neponukol konkretne riesenie.. takze toto beriem ako dalsi pokus. :)

Jedna sa o novy NBook Lenovo, nalepka je nalepena na NB, cize legalny. Bez Recovery DVD, kedze lenovo ma recovery uz ulozene na vydelenej particii disku.

Problem s instalaciou SK jazykoveho balika do WIN 7 ulti. spociva v tom, ze nemam rovnaku cestu ako je specifikovana priamo v rieseni na strankach Microsoftu.. nikde som nenasiel zmienku o mojom probleme t.j. chybajucej polozke na konci cesty specifikovanej v oficialnom postupe.. navody aj vsetko je velmi podrobne, avsak problem je, ze ked postupujem podla spominanych navodov, v mojom menu mi chyba posledna polozka cesty.

Aby sme sa chapali:

http://www.ovsem.net/windows-7/slovencina-pre-windows-7-na-stiahnutie/

podla cesty na zadanom linku, koncim v bode 3, kde v polozke "Clock, Language, and Region" uz nemam moznost "Change display language", ale iba nastavenie klavesnice. Vid prvy screen.

Prikladam 3 screeny:
V prvom je dokaz o nemoznosti zmeny jazyka cez balicek suboru .CAB, ktory sa da stiahnut na stranke MS.
Zvysne dva demonstuju nemoznost zmeny jazyka druhym sposobom, ktory je opisany na roznych forach a to priamo cez Win Update. Ine šamanske sposoby som neskusal, tieto su potvrdene oficialne od Msoftu.

V prvom je polozka mojho menu.. t.j. dokaz o chybajucej polozke na konci cesty, podla postupu na horeuvedenom linku zo stranok MSoftu.
V druhom, ako vyzera moja polozka Win Update.
V tretom ako by podla postupu MSoftu, mala vyzerat pri zmene jazyka.

Ak by niekto vedel poradit, budem vdacny..
Vlado40
13.02.11,13:17
Tak využi to recovery a preinštaluj ten windows.Ja by som to už dávno urobil.Bolo by to oveľa rýchlejšie ako hľadať problém.A to nespomínam ten čas hľadaním ako problém vyriešiť.Alebo si to už urobil?
mecky
13.02.11,13:20
ked mas legalny system preco sa neobratit priamo na technicku podporu mrkvosoftu?

neinstaloval si service pack1?

mas 32bit ci 64bit?
Matthew DeWrong
13.02.11,13:47
Tak využi to recovery a preinštaluj ten windows.Ja by som to už dávno urobil.Bolo by to oveľa rýchlejšie ako hľadať problém.A to nespomínam ten čas hľadaním ako problém vyriešiť.Alebo si to už urobil?

ale ved recovery je v ENG.. ved ako inak by osm mohol mat system v anglictine ?? :D keby som si do povodne SK WIN 7 nainstaloval anglictinu, spomenul by som to v uvode :D.. ale dakujem za pokus :D:D
Matthew DeWrong
13.02.11,13:49
zatial som neinstaloval.. este mi ho neponukol win update.. mam 64-bit.. MS support mam v plane ako poslednu moznost.. myslel som ze to vyriesim svojpomocne.. bojim sa len ze to bude zdlhave fonovanie, mailovanie.. ale uz som nad tym uvazoval..
Vlado40
13.02.11,14:05
ale ved recovery je v ENG.. ved ako inak by osm mohol mat system v anglictine ?? :D keby som si do povodne SK WIN 7 nainstaloval anglictinu, spomenul by som to v uvode :D.. ale dakujem za pokus :D:D

Myslel som urobiť recovery ,aby bol systém ako od nova.Možno že je tam nejaká chybička.
mecky
13.02.11,14:32
Matthew DeWrong
13.02.11,14:34
nie, system je naformatovany.. toto je o nastaveniach, uvazoval som aj ze to moze byt nadradenym jazykom, ale MS pise ze pri ulti, na povodnej jazykovej verzii nezalezi.. tak nechapem.. lebo mam doma dalsi NB na win7 home premium tiez 64bit, Dellko ktore neni urcene pre europu, je priamo z USA a tam mam SK aj CZ priamo na DVD recovery :D to lenovo je z CR, ale priamo od lenovo CR, lebo ja mam trocha problem so slovenskymi predajcami aj servisom, ci uz je to apple, asus, dell alebo lenovo.. chcu peniaze za to ze to poslu na servis do CR, konkretne asus aj Apple, si vypytali pekne sumy na SK za to ze mi spravili papiere na to aby mi to v CR opravili.. tak odvtedy si vsetko kupujempriamo pri zdroji.. konkretne ale pri lenove mi debilkovia nepovedali ze tam neni SK ani CZ jazyk.. a to lenovo pouziva sestra.. problem je pre nu pouzivat Nb, nie tak este aj prostredie v ENG.. vidim to tak, ze ta technicka podpora asi jedine najde riesenie.. aj tak dakujem za ochotu.. :)