ANNA
20.08.04,13:04
Viete mi niekto poradiť s nasledovným?:
Mám dodávať tovar do Švajčiarska. Na objednávke mám fakturačnú adresu vo Švajčiarsku. Fyzicky tovar dodám na Slovensko. Objednávateľ na faktúre udal fakturačnú cenu bez DPH s odvolaním na IČ DPH v Rakúsku.
A to som už s toho jeleň ´čo sa toľko vŕtam v zákone.
vladan
20.08.04,11:11
myslím, že ak tovar neopustí Slovensko (tuzemsko), tak by som to brala ako dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku, čiže S DPH :-)
iné názory???
ANNA
20.08.04,12:25
Pre tovar si prídu osobne a ja neviem dokázať, že neopustí SR. To viem len z rozhovorov. Tovar budú v SR zabudovávať do iného výrobku a až potom pôjde von.
All
20.08.04,12:32
Ja by som to urobila tiez tak, drzala by som sa § 13 odst. c. a faktúrovala by som to s danou
Luckasari
20.08.04,12:49
ANNA, ja by som tiez fakturovala s DPH, ak by predsa len chceli fa bez DPH, budu sa musiet postarat o to, aby ti poslali potvrdenie, ze ten tovar odisiel mimo SK, hlavne, aby si ty bola kryta
ANNA
23.08.04,05:56
Díky moc. Uvažovala som nad tým, ešte rozmýšľam čo by bolo pre nich výhodnejšie, predsa tá daň im navýši cenu.
Luckasari
23.08.04,06:49
ano, to je pravda, ale musis sa aj ty kryt, ak ti nevratia JCD, tak budes musiet odviest dan, neviem sice, ake s tym partnerom mate styky, ale ak ti nevratia JCD, ty odviest dan budes musiet, neviem, ci ti ju oni zaplatia, a este to musis stihnut v tom mesiaci, kedy doslo k vyvozu, ak nie, tak dodatocne danove priznanie, treba si to dobre rozmysliet
mudroš
23.08.04,09:43
Viete mi niekto poradiť s nasledovným?:
Mám dodávať tovar do Švajčiarska. Na objednávke mám fakturačnú adresu vo Švajčiarsku. Fyzicky tovar dodám na Slovensko. Objednávateľ na faktúre udal fakturačnú cenu bez DPH s odvolaním na IČ DPH v Rakúsku.
A to som už s toho jeleň ´čo sa toľko vŕtam v zákone.

Aby sa mohlo fakturovať bez DPH je treba preukázať splnenie podmienok podľa § 43 ods. 5 zákona o DPH.
v zásade:
1, ak prepravu vykoná niekto iný ako odberateľ alebo dodávateľ (prepravná firma) - prepravným dokladom kde je uvedené miesto určenia (odberateľ tvrdí že Rakúsko),
2. ak prepravu vykoná dodávateľ (vaša firma) - písomným potvrdením prijatia tovaru odberateľom,
3. ak prepravu vykoná odberateľ - písomným vyhlásením odberateľa alebo ním poverenej osoby, že tovar prepravil do iného členského štátu.

Na "dobré slovo" sa spoliehať nedá !!! Zákon vyžaduje preukázať dodanie do iného členského štátu, len potom sa môže fakturovať bez DPH.
Oldi
25.08.04,12:55
Veľmi pekne zhrnuté, súhlas!!! :)
Luba
26.08.04,10:13
Vedel by prosím niekto poradiť tiež v súvislosti s vývozom do Švajč.? Tovar bude vyvezený riadne s JCD až v októbri, ale zákazník zaplatil už v auguste zálohu v hotovosti a ešte nejakú bude platiť na účet. Má sa z týchto záloh odviesť DPH (v auguste ešte nemám záruku, že tovar, na ktorý bola prijatá, opustí SR) alebo nie (je to záloha na budúci vývoz)?? Ďakujem.