dusan91
13.02.11,19:53
Dobrý deň,

rád by sa uistil, že podla 213/1997 Z.z. so zmenou 35/2002 Z.z. odsek § 36

§ 36 Poskytovanie informácií
Každý má právo na prístup k informáciám o nakladaní s majetkom neziskovej organizácie.

ma každá osoba právo vidieť celé podrobné účtovníctvo?

Ďakujem za odpoveď.
susann2
14.02.11,06:42
Dobrý deň,

rád by sa uistil, že podla 213/1997 Z.z. so zmenou 35/2002 Z.z. odsek § 36

§ 36 Poskytovanie informácií
Každý má právo na prístup k informáciám o nakladaní s majetkom neziskovej organizácie.

ma každá osoba právo vidieť celé podrobné účtovníctvo?

Ďakujem za odpoveď.
Áno má.
dusan91
14.02.11,09:25
A to aj v prípade, že ak sú v účtovníctve uvedené aj osobne údaje (meno, priezvisko, popripádne rodné číslo) pri príjmoch, od ktorých boli prijaté?
susann2
14.02.11,09:53
A to aj v prípade, že ak sú v účtovníctve uvedené aj osobne údaje (meno, priezvisko, popripádne rodné číslo) pri príjmoch, od ktorých boli prijaté?
V takomto prípade treba očistiť poskytnuté údaje od osobných údajov a údajov, ktoré sa nesprístupňujú. Ja viem, že je to pracné, ale keď si niekto zaumieni, že chce takéto údaje, jediná šanca ako ich neposkytnúť je nájsť oporu v zákone. Najlepšia cesta by bola dohodnúť sa so žiadateľom, vysvetliť mu situáciu a navrhnúť mu poskytnutie údajov, ktoré sa dajú získať z účtovného programu bez väčšieho pracovného zaťaženia, napr. nejaké účtovné zostavy. Keď by neprišlo k dohode, tak bohužial, informácie sa musia poskytnúť s tým, že musí byť dodržaný zákon o ochrane osobných údajov.