misa
13.02.11,20:04
Dobry den, som zamestnankynou a zaroven clenkou predstavenstva akciovej spolocnosti. Dna 16.11.2006 so mnou zamestnavatel dohodol pracovnu zmluvu na dobu urcitu-do zaniku funkcie clena predstavenstva. Mandat clena predstavenstva je 5 rocny, s moznostou predlzovania. Chcem sa opytat, ako by sa postupovalo s ukoncenim pracovneho pomeru v pripade, ze by som otehotnela. T.j. k terminu 16.11.2011 (kedy konci prvy 5 rocny cyklus mandatu) by som bola tehotna a dozorna rada by mi moj mandat nepredlzila. Skonci moj pracovny pomer dnom 16.11. alebo som ako tehotna zena chranena pred vypovedou zo strany zamestnavatela v zmysle zakonnika prace? Dakujem za rady.
veronikasad
13.02.11,19:07
Dobry den, som zamestnankynou a zaroven clenkou predstavenstva akciovej spolocnosti. Dna 16.11.2006 so mnou zamestnavatel dohodol pracovnu zmluvu na dobu urcitu-do zaniku funkcie clena predstavenstva. Mandat clena predstavenstva je 5 rocny, s moznostou predlzovania. Chcem sa opytat, ako by sa postupovalo s ukoncenim pracovneho pomeru v pripade, ze by som otehotnela. T.j. k terminu 16.11.2011 (kedy konci prvy 5 rocny cyklus mandatu) by som bola tehotna a dozorna rada by mi moj mandat nepredlzila. Skonci moj pracovny pomer dnom 16.11. alebo som ako tehotna zena chranena pred vypovedou zo strany zamestnavatela v zmysle zakonnika prace? Dakujem za rady.ffice:office" />
v tomto prípade neide o výpoveď, ale ukončenie pracovného pomeru na dobu určitú. Pracovný pomer končí dohodnutým dňom, aj keď si tehotná.

Od 1.1.2011 sa predlžuje ochranná doba tehotných poistenkýň na 8 mesiacov. Ak by si v čase skončenia prac.pomeru už bola tehotná, máš nárok na materské z príjmu od posledného zamestnávatela,