prisonbreak
13.02.11,20:37
ahojte vedel by mi niekto poradit chystam sa kupit externy harddisk ale moc sa v tom nevyznam chcela by som vediet ako je to s kapacitou lebo napr. 500 GB ma menej GB podla coho to je urcene a co to znamena pripojenie cez usb nebude k tomu treba nejaky program v podstate to len cez kabel zapojim a mozem robit? a budem tam ukladat hlavne filmy a hudbu ze ci je to nejako urcene do nejakych priecinkov ze kolko GB je na filmy na hudbu ale tam mozem mat vsetko iba filmy a este by som chcela vediet ako je to zo sifrovanim existuje na to nejaky program ktory sa tam nainstaluje ale to musim byt uz priamo v disku ked ho kupim? dakujem pekne za odpovede
buchač
13.02.11,19:46
ahojte vedel by mi niekto poradit chystam sa kupit externy harddisk ale moc sa v tom nevyznam chcela by som vediet ako je to s kapacitou lebo napr. 500 GB ma menej GB podla coho to je urcene a co to znamena pripojenie cez usb nebude k tomu treba nejaky program v podstate to len cez kabel zapojim a mozem robit? a budem tam ukladat hlavne filmy a hudbu ze ci je to nejako urcene do nejakych priecinkov ze kolko GB je na filmy na hudbu ale tam mozem mat vsetko iba filmy a este by som chcela vediet ako je to zo sifrovanim existuje na to nejaky program ktory sa tam nainstaluje ale to musim byt uz priamo v disku ked ho kupim? dakujem pekne za odpovede

Čím viac GB , tým lepšie ...
Program nie je potrebný , PC si sám rozpozná a nainštaluje .
Priečinky , zložky si vytvoríš sama ...aké len chceš , podľa uváženia a názvov ...
prisonbreak
13.02.11,20:18
ale tak napr. kolko presne GB bude mat 500 GB disk ked ho napojim k pc ?
a rozhodujem sa medzi tymito dvomi variantami na alze
1 varianta je WESTERN DIGITAL 2.5" My Passport Essential 500GB Stříbrný
2 varianta je SEAGATE FreeAgent GoFlex 500GB
ktory by ste mi odporucili a neni tam napisane ze ci maju sifrovanie suboro tak pc mi to nejak sam nainstaluje ci ako to funguje?
Vlado40
13.02.11,20:25
Ja by som bral ten Stříbrny.

Ale ak vážne tak SEAGATE.
misoft
13.02.11,20:36
prisonbreak: bude to v podstate fungovať podobne, ako keby sa pripojila USB "fleška" - len vo väčšom merítku :D
Deiky
14.02.11,05:47
Pokial maz peniazky tak chod do 3,5 a kup aspon 1,5 TB od Westernu.... Sice niesu take prenositelne ako tie mensie a maju vlastne napajanie (nie cez usb) ale podla toho co pises na filmy sa viac hodia... V dnesnej dobe filmami 500GB zaplnis ako nic pokial tam hodis este nejake programy bude zatrrepany 123...
Flinstone
14.02.11,06:31
2,5" disky nad 320 GB sú zvyčajne napájané dvojicou USB ak potrebuješ aby sa používal len jeden USB, tak menší, a ak nieje problém s externým napájaním tak 3,5" disky sú bežne dostupné do 2 TB
Všetky operačné systémy okrem Win 95/98 to rozpoznajú automaticky bez potreby softvéru
Chobot
14.02.11,07:56
ale tak napr. kolko presne GB bude mat 500 GB disk ked ho napojim k pc ?
a rozhodujem sa medzi tymito dvomi variantami na alze
1 varianta je WESTERN DIGITAL 2.5" My Passport Essential 500GB Stříbrný
2 varianta je SEAGATE FreeAgent GoFlex 500GB
ktory by ste mi odporucili a neni tam napisane ze ci maju sifrovanie suboro tak pc mi to nejak sam nainstaluje ci ako to funguje?

Presne ti to nikto nepovie, záleží to od spôsobu formátovania a tiež od štruktúry adresárov. Ale orientačne si to po prečítaní tejto témy budeš vedieť vypočítať:

http://www.porada.sk/t145166-externy-disk-320-gb.html

Tam som vysvetľoval, čo ovplyvňuje voľnú kapacitu disku.
Deiky
15.02.11,06:48
Externe disky od WD maju orientacne napisane na kabici kolko sa tam vojde audio, video suborov a obrazkov ale je to fakt velke +- .... Kazdy subor (format) disponuje inou kvalitou/ strukturou...