Karina
13.12.05,15:46
Slovenská firma platca DPH dodáva zámočnícke a zváračské práce, ktoré sa vzťahujú k nehnuteľnosti firme do Nemecka §15 ods.2 Zákon o DPH, ktorá nie je platcom DPH. Ako má slovenský podnikateľ platca DPH postupovať pri DPH???Má faktúrovať bez DPH??? aj v tomto prípade???
JankaO
13.12.05,15:05
Slovenská firma platca DPH dodáva zámočnícke a zváračské práce, ktoré sa vzťahujú k nehnuteľnosti firme do Nemecka §15 ods.2 Zákon o DPH, ktorá nie je platcom DPH. Ako má slovenský podnikateľ platca DPH postupovať pri DPH???Má faktúrovať bez DPH??? aj v tomto prípade???


Pozrite link: http://www.porada.sk/showthread.php?p=151232#post151232
Bolo to nedávno rozoberané
Karina
14.12.05,05:59
Pozrite link: http://www.porada.sk/showthread.php?p=151232#post151232
Bolo to nedávno rozoberané


Ďakujem, prečítala som si to, ale s mnohými vecami, ktoré boli v tomto linku rozoberané, nesúhlasím. Limity, ktoré sú uvedené na stránke Daňového riaditeľstva sa týkajú tovaru a nie služieb. Podľa zákona o DPH, miestom dodania pri službách, ktoré sa vzťahujú na nehnuteľnosť §15 ods.2 je miesto kde sa nehnuteľnosť nachádza. Čiže ak slovenský platiteľ dodáva takúto službu nemeckej spoločnosti musí sa registrovať v Nemecku, kde mu bude pridelené IČ DPH a bude tam odvádzať nemeckú DPH, v súčasnosti 16% a faktúrovať bude teda s DPH. Podľa môjho názoru to, či nemecký odberateľ je platca alebo neplatca DPH nemá vplyv na spôsob uplatňovania DPH dodávateľom.

Rada by som si prečítala viac názorov na túto problematiku.
Karina
14.12.05,09:18
Nikto nemá skúsenosti s takýmto prípadom???
Karina
15.12.05,08:59
Slovenská firma platca DPH dodáva zámočnícke a zváračské práce, ktoré sa vzťahujú k nehnuteľnosti firme do Nemecka §15 ods.2 Zákon o DPH, ktorá nie je platcom DPH. Ako má slovenský podnikateľ platca DPH postupovať pri DPH???Má faktúrovať bez DPH??? aj v tomto prípade???

Trošku som pátrala a na stránke daňového riaditeľstva som našla odpoveď na otázku, ktorá sa dá aplikovať aj na moju otázku. Prikladám v prílohe.
ALBO
15.12.05,13:20
Podľa mňa vystavujete Fa bez DPH, pretože miesto dodania je nemecko.Ale ďalej treba pozerať na nemecký zákon. Ak by mali zákon rovnaký ako my, potom nemecký podnikateľ aj neplatiteľ by bol povinný odviesť daň v nemecku, s výnimkou v takom prípade ak by ste vy boli registrovaný v nemecku. potom by ste si daň odviedli sami v nemecku.