Ahanibal
14.02.11,09:34
Ahojte:

Pred zhruba mesiacom som adaptoval 8 mesacnu fenku nemeckeho ovciaka z utulku. Teraz ma nutia aby som im ju dal,aby jej mohli zrobit sterilizaciu a moja priatelka to nechce aby sme to fenke urobili.

Otazka je ci mi ju mozu zobrat tu fenku lebo nesuhlasim so sterilizaciou.

Aky zakon to riesi?

Ahanibal
2009
14.02.11,08:39
Ahojte:

Pred zhruba mesiacom som adaptoval 8 mesacnu fenku nemeckeho ovciaka z utulku. Teraz ma nutia aby som im ju dal,aby jej mohli zrobit sterilizaciu a moja priatelka to nechce aby sme to fenke urobili.

Otazka je ci mi ju mozu zobrat tu fenku lebo nesuhlasim so sterilizaciou.

Aky zakon to riesi?

Ahanibal
Už si predsa fenku adoptovala. Prečo sterilizovať ak nemá zdravotné problémy a má majiteľa?
plavčík
14.02.11,08:44
Myslím, že ste ako majitelia zodpovedný za fenku a tak Vás nik nemôže prinúťiť k tomuto kroku.

Na druhej strane ako majiteľka 12 ročnej fenky Vám sterilizáciu vrelo odporúčam. Naša bola sterilizovaná v 2 rokoch, pretože mávala tzv. "falošnú kotnosť" a jej s toho "šibalo"... takže sme ju dali sterilizovať/ vlasńe sa tomu hovorí kastrácia- preože jej vybrali maternicu a všetko s tým súvisiace.

Od tej doby je pokoj...nemá žiadne cisty, nádorčeky či už na pohlavných orgánoch alebo na mliečnych žľazách...čo mávajú veľmi často nesterilizované fenky a dokonca i zhubné nádory a to bez ohľadu na to či mali alobo nie šteniatka .

Myslím si, že pokiaľ to nie je výstavný pes/ teda fena/ tak je pre všetkých lepšie ak je sterilizovaná...budete mať Vy aj fenka kľud pri prechádzka- nebudete sa obávať, že ju niekto za kríčkom nakryje, alebo že k Vám z nenazdajky pribehne dáky zúrivý psisko. A som presvedčená, že jej predĺžite a spríjemníte život.A okrem toho...pozrite sa koľko je psíkov bez domova...a to len preto, že my ľudia sme nezodpovední... a necháme aby sa to kotilo a kotilo...a potom sú útulky plné opustených smutných očí.
http://www.mojimilacikovia.sk/Upload/Image/aaaaaaaaaaaall/psy/za_mrezami.jpg

Prajem Vám správne rozhodnutie a prežitie krásnych spoločných chvíľ.
Llívia
14.02.11,08:45
Ahojte:

Pred zhruba mesiacom som adaptoval 8 mesacnu fenku nemeckeho ovciaka z utulku. Teraz ma nutia aby som im ju dal,aby jej mohli zrobit sterilizaciu a moja priatelka to nechce aby sme to fenke urobili.

Otazka je ci mi ju mozu zobrat tu fenku lebo nesuhlasim so sterilizaciou.

Aky zakon to riesi?

Ahanibal
Predpokladám, že si ju dostala na základe nejakej zmluvy (napr. darovacej). Pozri do nej, čo tam máš napísané.
arizona
14.02.11,08:51
Aj u nas to ma utulok v podmienkach a v zmluve, ze zvieratka sterilizuju,ale robia to zvacsa pred odovzdanim novemu majitelovi.

Chcu tym zamedzit premnozovaniu zvierat,lebo vela nechcenych steniatok konci potulujucich sa po uliciach, v utulkoch,alebo su usmrcovane,ked su dlhodobo v utulkocha a dalsie nie je kde umiestnit... :mee:
Je lepsie tomu predist;)
Llívia
14.02.11,08:51
Ahojte:

Pred zhruba mesiacom som adaptoval 8 mesacnu fenku nemeckeho ovciaka z utulku. Teraz ma nutia aby som im ju dal,aby jej mohli zrobit sterilizaciu a moja priatelka to nechce aby sme to fenke urobili.

Otazka je ci mi ju mozu zobrat tu fenku lebo nesuhlasim so sterilizaciou.

Aky zakon to riesi?

Ahanibal
Prečo to vlastne priateľka nechce? Sterilizácia fenke neublíži:
http://www.psiadusa.sk/cl007.htm
Ahanibal
14.02.11,08:52
Dali mi dva papiere z utulku:

Potvrdenie o osvojeni psa...

Dohoda o odovzdani a prevzati psa- kde je rucne od nich dopisane,ze je nutna sterilizacia po 6.1.2011 , potrebne dohodnut sa z utulkom.

Ako som povedal oni mi poslali sms,ze to chcu riesit pravnikom.

Mam dvoch znamych pravnikov,ale nezaoberaju sa zvieratmi:mad:

Utulok ju chce sterilizovat len aby nepribudalo psov na Slovensku, tak mi to povedali do telefonu.

Ja nesuhlasim so sterilizaciou !!!

Aky zakon to riesi?

Ahanibal
Llívia
14.02.11,08:59
Píšeš, že fenka má 8 mesiacov. Aká bola stará, keď ste ju adoptovali? Možno bola primladá na to, aby ju sterilizoval útulok. A ešte otázka: ak budú šteniatka, postaráte sa o ne, resp. ako sa o ne postaráte?
Trochu mimotemy Sestra má tiež psa z útulku. Mal asi 2 mesiace, keď si ho zobrali. Nedávno ho dali kastrovať (neviem, či to je napísané v zmluve s útulkom) a dokonca útulok im operáciu preplatí.
Ahanibal
14.02.11,09:04
Píšeš, že fenka má 8 mesiacov. Aká bola stará, keď ste ju adoptovali? Možno bola primladá na to, aby ju sterilizoval útulok. A ešte otázka: ak budú šteniatka, postaráte sa o ne, resp. ako sa o ne postaráte?
Trochu mimotemy Sestra má tiež psa z útulku. Mal asi 2 mesiace, keď si ho zobrali. Nedávno ho dali kastrovať (neviem, či to je napísané v zmluve s útulkom) a dokonca útulok im operáciu preplatí.


Stara bola 8 mesiacov ked sme ju adoptovali. Mame ju velmi radi a ma velmi priatelsku povahu aj ked predchadzajuci majitel ju velmi zanedbal za dva mesiace co ju mame pribrala 4 kila. Milujeme ju a chceme od nej steniatka aj ked je bez papierov. Postarame sa aby sa dostali k ludom,ktorych pozname. Je zvlastne ze utulok sa takto k nam chova zaplatili sme im za osvojenie aj za to ze sa o nu starali. Velmi smutne.

Ahanibal
andreaS
14.02.11,09:04
a preco tak nesuhlasis so sterilizaciou???

chces ju nakryt?? ak ano, tak sa necuduj postupu utulku... oni sa snazia predist "ciernym" krytim, a tvoje spravanie ich vedie k pocitu, ze chces mnozit (ci raz ci x krat, to je jedno... mas psa bez pp a chces kryt, t.j. budes mnozitel) ...

nechapem preco to nechces urobit... je to pre dobro vas aj fenky... vid prispevky vyssie... je to z praxe potvrdene, ze sterilizovane feny maju mensi vyskyt rakoviny... predstav si, ze ju teraz nedate sterilizovat ale dajme tomu v 8 rokoch sa jej vyskytne rozsiahla rakovina... a v tomto veku absolvovat sterilizaciu je dost riskantne...

takisto falosna gravidita je pre fenu psychicky vycerpavajuce... aj tomu predidete... nebude sa harat... ak ste v byte, je to dalsie plus...

mozno si myslis, ze sak fenku ustrazite ked sa bude harat... OMYL!! priroda to zariadila tak, ze aj ona je vtedy povolna a chce sa parit... takze je velmi velka sanca ze vam moze ujst v nestrazenej sekunde... a ak je vo voliere, tak ver, ze ak sa dostane ku nej pes, tak plot neplot im sa to podari :D ...
jelalim
14.02.11,09:07
Dohoda o odovzdani a prevzati psa- kde je rucne od nich dopisane,ze je nutna sterilizacia po 6.1.2011 , potrebne dohodnut sa z utulkom.

Ako som povedal oni mi poslali sms,ze to chcu riesit pravnikom.l


Zalezi co presne ste im podpisali. Ak ste podpisali, iba to "nutna sterilizacia po 6.1.2011" tak by som to nechal tak a nech to ich pravnici riesia.
Ak by to nejako oficialne (nie ze Fero Vam posle SMS) zacali riesit cez pravnika, tak by som im odpovedal, ze s tym suhlasis a k sterilizacii pride dna 30.6.2033.

To co si podpisal, neporusis - je to predsa v sulade s tym co si podpisal t.j. po 6.1.2011.

Druha vec je, preco zakrok fenke neurobit. Usetrite si aj vy kopu starosti a fenke mozte predlzit a skvalitnit zivot.
andreaS
14.02.11,09:08
Stara bola 8 mesiacov ked sme ju adoptovali. Mame ju velmi radi a ma velmi priatelsku povahu aj ked predchadzajuci majitel ju velmi zanedbal za dva mesiace co ju mame pribrala 4 kila. Milujeme ju a chceme od nej steniatka aj ked je bez papierov. Postarame sa aby sa dostali k ludom,ktorych pozname. Je zvlastne ze utulok sa takto k nam chova zaplatili sme im za osvojenie aj za to ze sa o nu starali. Velmi smutne.

Ahanibal

uvedomujes si aky nezodpovedny krok sa chystate urobit??? nakryt... ani nevies, co za genetiku ma... povaha nestaci... nestaci vzhlad... predstav si to, ze nevies, co za genetiku maju predkovia a steniatka to ziskaju... ja som zasadne proti takymto mnozeniam... takisto nevies genetiku buduceho otca steniatok... vies si predstavit ake choroby mozu mat steniatka???

budem teraz asi dost kruta, ale na mieste utulku vam psa vezmem... mnozit na nej dalej nie je laska ku psovi... ale velmi nezodpovedne konanie... bohuzial...
Ahanibal
14.02.11,09:09
a preco tak nesuhlasis so sterilizaciou???

chces ju nakryt?? ak ano, tak sa necuduj postupu utulku... oni sa snazia predist "ciernym" krytim, a tvoje spravanie ich vedie k pocitu, ze chces mnozit (ci raz ci x krat, to je jedno... mas psa bez pp a chces kryt, t.j. budes mnozitel) ...

nechapem preco to nechces urobit... je to pre dobro vas aj fenky... vid prispevky vyssie... je to z praxe potvrdene, ze sterilizovane feny maju mensi vyskyt rakoviny... predstav si, ze ju teraz nedate sterilizovat ale dajme tomu v 8 rokoch sa jej vyskytne rozsiahla rakovina... a v tomto veku absolvovat sterilizaciu je dost riskantne...

takisto falosna gravidita je pre fenu psychicky vycerpavajuce... aj tomu predidete... nebude sa harat... ak ste v byte, je to dalsie plus...

mozno si myslis, ze sak fenku ustrazite ked sa bude harat... OMYL!! priroda to zariadila tak, ze aj ona je vtedy povolna a chce sa parit... takze je velmi velka sanca ze vam moze ujst v nestrazenej sekunde... a ak je vo voliere, tak ver, ze ak sa dostane ku nej pes, tak plot neplot im sa to podari :D ...


Chceme ju nakryt iba raz a potom dame urobit sterilizaciu. Nech prirode je ucinene zadost. Byvame na dedine v rodinnom dome s velkou zahradou..

Otazky su ci

Moze mi utulok psa vziat ak nesuhlasim v tomto case so sterilizaciou?

Aky zakon toto riesi?
andreaS
14.02.11,09:16
Chceme ju nakryt iba raz a potom dame urobit sterilizaciu. Nech prirode je ucinene zadost. Byvame na dedine v rodinnom dome s velkou zahradou..

Otazky su ci

Moze mi utulok psa vziat ak nesuhlasim v tomto case so sterilizaciou?

Aky zakon toto riesi?

vies si predstavit to mnozstvo psov, keby kazda fena mala mat stenata aspon raz???
Ahanibal
14.02.11,09:22
vies si predstavit to mnozstvo psov, keby kazda fena mala mat stenata aspon raz???

Neviem si to predstavit,ale viem si predstavit sa postarat o steniatka od mojej suky.

Ak by si mohla opovedat na moje otazky,ktore som tu hore spominal?

Nutit ma k sterilizacii mojej feny argumentami, alebo vyhrazkami zo strany utulku nie je spravne.

Rozumiem,ze mate svoju pravdu,ale bol by som rad keby niekto sa pridal aj na moju stranu.

Ahanibal
Ice dive
14.02.11,09:32
nerozumiem prečo to teraz po odovzdaní psa riešia, keď už má majiteľa, ktorý je so psom šťastný a vyhovuje mu aký je.....
skúste sa s útulkom dohodnúť, že ak Vám psa chcú sterilizovať, tak ho nechcete... nakoľko ste proti sterilizácií... myslím, že ak by ste pohrozili vrátením psa (i keď je to ťažké nakoľko určite prirástol k srdcu:) upustili by od tohto zámeru...
poprípade im povedzte, že ak Vás nechajú na pokoji dáte im 2 % z daní...
Ahanibal
14.02.11,09:42
Novy problem:

Prave mi volal pravnicka utulku. Je to smiesne povedala mi ze nam chcu vziat psa pre porusenie dohody. Ked som sa jej opytal ako som tuto dohodu porusil ak suhlasim so sterilizaciou 6.1.2033 v hociktorej dennej dobe neodpovedala len ze budeme komunikovat iba pisomne a daju ma na sud. Na to som jej povedal ze dobre aspon budu mat noviny o com pisat.

Tak teraz poradte

Ahanibal

:)
Llívia
14.02.11,10:10
nerozumiem prečo to teraz po odovzdaní psa riešia, keď už má majiteľa, ktorý je so psom šťastný a vyhovuje mu aký je.....
skúste sa s útulkom dohodnúť, že ak Vám psa chcú sterilizovať, tak ho nechcete... nakoľko ste proti sterilizácií... myslím, že ak by ste pohrozili vrátením psa (i keď je to ťažké nakoľko určite prirástol k srdcu:) upustili by od tohto zámeru...
poprípade im povedzte, že ak Vás nechajú na pokoji dáte im 2 % z daní...
Nemyslím si, že by útulok od svojho "zámeru" upustil, keby sa Ahanibal vyhrozil vrátením fenky. Určite by to nebol prvý pes, ktorý sa k nim vráti.
Útulok nezačal sterilizáciu riešiť TERAZ, ale Ahanibal vedel o nej už pri prevzatí fenky. ;) Takže je trochu divné, že vedel o tom, ale teraz robí caviky. ;)
Llívia
14.02.11,10:14
Novy problem:

Prave mi volal pravnicka utulku. Je to smiesne povedala mi ze nam chcu vziat psa pre porusenie dohody. Ked som sa jej opytal ako som tuto dohodu porusil ak suhlasim so sterilizaciou 6.1.2033 v hociktorej dennej dobe neodpovedala len ze budeme komunikovat iba pisomne a daju ma na sud. Na to som jej povedal ze dobre aspon budu mat noviny o com pisat.

Tak teraz poradte

Ahanibal

:)
6.1.2033 bude o 22 rokov. Nedožívajú sa psi približne 15 rokov?:rolleyes:

Pozri si ešte raz zmluvu, či tam skutočne nie je zmienka o sterilizácii adoptovaných psov, príp. nejaká odvolávka na niečo ako "stanovy" alebo "predpisy" útulku, v ktorých majú zakotvenú povinnosť sterilizácie adoptovaných psov, a ty si s nimi podpisom zmluvy súhlasil.
(Nerob si ilúziu o novinách ;) Vidíš, aké sú reakcie tých, čo sem píšu. (Alebo reakcie/názory na psov v iných témach. Verejnosť si na svoju stranu nenakloníš.)
Chobot
14.02.11,10:15
Dali mi dva papiere z utulku:

Potvrdenie o osvojeni psa...

Dohoda o odovzdani a prevzati psa- kde je rucne od nich dopisane,ze je nutna sterilizacia po 6.1.2011 , potrebne dohodnut sa z utulkom.

Ako som povedal oni mi poslali sms,ze to chcu riesit pravnikom.

Mam dvoch znamych pravnikov,ale nezaoberaju sa zvieratmi:mad:

Utulok ju chce sterilizovat len aby nepribudalo psov na Slovensku, tak mi to povedali do telefonu.

Ja nesuhlasim so sterilizaciou !!!

Aky zakon to riesi?

Ahanibal

Po právnej stránke si v nevýhode. Ty si sa dohodol s útulkom, že ti dajú psa za podmienky, že ho dáš u nich sterilizovať. Ty si podmienky porušil, že si ho odmietol dať na sterilizáciu, tak majú právo ti zviera odobrať.

To, či je to pre psa lepšie, alebo nie, záleží len na ľudskom prístupe. Tam ti zákon nepomôže.
verkaz
14.02.11,10:20
Mal by si sa spojiť ešte s právnikom útulku a dohodnúť termín, do kedy by si bol ochotný dať fenku sterilizovať. Ty si sa nedohodol na termíne ale po.......
Je od teba veľmi pekné, že si si vzal psíka z útulku a chceš sa postarať aj o prípadné šteniatka.
Nečuduj sa zástupcom útulku, majú s tým svoje skúsenosti. Nezastávam názor, že by sa mali dávať nakryť len psíkovia s rodokmeňom. Veď aj tí tuláčikovia sú zlatí a čo sa týka ich oddanosti, tak sú vďační za každé pohladenie a vľúdne slovo. Druhá vec je ich premnoženie a utrácanie, čo však asi nebude Tvoj problém.
Ak takýto psíkovia majú dobrých majiteľov, tak sa určite vedia aj o šteniatka postarať. je to všetko v ľuďoch.
LenkaBr
14.02.11,17:43
Stara bola 8 mesiacov ked sme ju adoptovali. Mame ju velmi radi a ma velmi priatelsku povahu aj ked predchadzajuci majitel ju velmi zanedbal za dva mesiace co ju mame pribrala 4 kila. Milujeme ju a chceme od nej steniatka aj ked je bez papierov. Postarame sa aby sa dostali k ludom,ktorych pozname. Je zvlastne ze utulok sa takto k nam chova zaplatili sme im za osvojenie aj za to ze sa o nu starali. Velmi smutne.Ahanibal

Je veľmi pekný čin, že ste si ju z útulku vzali a že sa o u staráte na 100%.

Nechápem, prečo ste sa rozhodli riešiť zvieratko adopciou. S takýmto prístupom ste si mohli zaobstarať psa s PP a snažiť sa ďalej zveľaďovať genofond plemena... nielen šľachtením cez dve dediny. Trebárs aj dovozom krycieho psa alebo suky z Austrálie.
Jej šteňatá nikdy nebudú jej verným odrazom. Budú iné, tak, ako deti nie sú odrazom svojich rodičov. Okrem toho, v ôsmych týždňoch štence idú k novým majiteľom. Ako dlho sa im budú tešiť? Tak dlho, ako sa ktosi tešil z vašej suky?

Z hľadiska útulku však naplno rozumiem, o čo sa pri jej adopcii a pri adopcii ďalších stoviek psíkov snažia. Poznám stovky ľudí, ktorí sa rozhodnú zvieratám z útulkov pomôcť adopciou a už nikdy nedopustiť, aby sa ich zviera alebo potomok ich zvieraťa nikdy v živote nedostal do situácie, pre ktorú sa v útulku ocitol.

Sterilizáciu povoľuje zákon o veterinárnej starostlivosti ako spôsob proti zamedzeniu nežiadúcej reprodukcie. Naproti tomu zakazuje akékoľvek týranie zvierat, ktorým sa spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé poškodenie zdravia.... ; trvalá alebo dlhodobá porucha správania.....

Človek si je v prvom pláne istý, že sa šteňatá po jeho suke dostanú do dobrých rúk. A tie ďalšie nás nezaujímajú? Šteňatá týchto našich šteniat, a ich ďalšie šteňatá.... naši starí rodičia hovorievali "detné deti". Po jednej suke v jej reprodukčnom období - cca 8 rokov - sa môže narodiť až 6000 šteniat. Nemyslite len na tých cca 6, ktoré sa narodia vám. Aj tie ďalšie budú "vaša" krv. Neskončia takto?
Ďalšie vyhodené šteňatá pri ceste. V igelitke. V krabici na poli. Zomierajúce vo vreci v potoku. Psy priviazané o strom. Bez majiteľa. Bezprízorní duchovia na uliciach. Špinaví, smradľaví, sami. S prosiacim pohľadom plným strachu. My ľudia sme to spôsobili. Pes len o vlások unikol na rušnej ceste. Uteká za háravou fenou, ktorú cíti z vedľajšej dediny. Budú ďalšie šteňatá. NECHCENÉ! Iný pes to nezvládol a jeho vnútornosti farbia cestu. Fena práve vrhla šteňatá. V opustenej fabrike, v zime, na betóne. Sama. Vychudnutá, nechcená.
Článok uverejnený na stránke Psia duša. http://www.psiadusa.sk/cl007.htm
Odporúčam prečítať.

Mám suku z ulice, vyhodenú v mrazoch, so smrteľným strachom z mužov, so zlomeninou, ktorá sa prvé dni tvárila ako tieň. Bola sotva šesťtýždňovým šteniatkom, keď sme sa jej ujali. Je sterilizovaná od dvoch rokov. Nikdy som toto rozhodnutie neľutovala. Nesedia nám pod bránou psí fešáci (zvykli sme im počas jej hárania hovoriť inak, a vôbec nie slušnejšie) - fešáci si cestu ku frajerke vedeli nájsť, nik nám pod oknami nevyspevuje, nik nám neobštiava nohavice počas chôdze, môžeme sa bez problémov venčiť celý rok bez toho, aby sme chodili po kanáloch alebo aby nám majitelia nevystatých psov spestrovali prechádzky svojou prítomnosťou. Teší sa výbornému fyzickému zdraviu a spoločným aktivitám už 9 rokov.
LenkaBr
14.02.11,17:52
... kým som písala príspevok, v telke bežala reportáž... Chlap viezol v prívesnom vozíku psa. Potme, pripútaného popruhmi o nekrytý plechový prívesný vozík. Rýchlosťou takmer 100 kilometrov za hodinu. V mraze... cca -4 stupne.

Koľkým inteligentným ľudom sa dostanú vaše štence? Koľkí z ich majiteľov vedia čosi o bezpečnom prevoze živých zvierat? Koľkým z nich bude ľúto previezť "tak bezcennú vec, ako je pes" v aute s obyčajnou starou dekou namiesto vysoko cenených zašpinených poťahov?
Ahanibal
14.02.11,18:05
Ahojte:

V prvom rade chcem naozaj podakovat za slova podpory,ktore ste tu napisali. Toto je dobra webova stranka,kde clovek s problemom nie je sam.

Ked som si Lucy fenku z utulku bral bola kost a koza,bala sa chlapov zvyseneho hlasu atd. Dnes zhruba po dvoch mesiacoch uz je clenom rodiny. Z utulku som si ju vzal len preto, ze som sa v zivote naucil davat sancu tym,ktory ju potrebuju.

Nechcem sa zaoberat chovatelstvom psov aspon nie nateraz. Peniaze som utulku dal len preto,ze ma tesi ze niekto tym psom pomaha.

S pravnickou som hovoril a uvidime,aky bude ich dalsi krok.

Co sa tyka predpisov utulku tie sa na mna uz nevztahuju od doby kedy som fenku prevzal a zaplatil za nu. Ona je moje sukromne vlastnictvo ak to musim takto nazvat aj ked ja ju povazujem za rovnopravneho clena nasej rodiny:cool:

Ahanibal
andreaS
14.02.11,18:09
mas pravdu... chovatelstvom sa zaoberat nechces... ty chces byt mnozitel... :(

LenkaBr: konecne niekto, kto mi hovori z duse ;)

a aby si (nielen) zadavatel nemyslel, ze som vysostne za PP psov, tak upresnim, ze som za sterilizaciu/kastraciu kazdeho nechovneho psa... t.j. aj PP psa "na gauc" ... ked pes nie je chovny, tak preco neobmedzit jeho reprodukciu a udrzat ich stav v rovnovahe s poctom majitelov... ;)
arizona
14.02.11,19:28
Mne sa aj tak na tejto teme nieco nezda...:confused:

Zadavatel pise, ze psa ma dva mesiace.Ale uz ma rozmyslene,ze raz bude mat steniatka a ze lahko najde pre ne domov.

Nemeckych ovciakov a ich krizencov su plne utulky. Tito psikovia uz nie su momentalne " v mode",ludia skor uprednostnuju mensich psikov. Preto je NO aj najviac utracanych...:mee:

Ak niekto ozaj che psika preco si ho tiez nezoberie z utulku,ani doteraz tak neurobili a cakaju ,kedy prave tato sucka bude mat steniatka?
Len aby to tak bolo...vela ludi sice povie, ze by chcelo psa,ale ak pride k lamaniu chleba, tak vlastne ani moc nechcu...


mimotemy Prave dnes vecer davali v TV, ze nasli vyhodenu sucku ( nie NO ). Veterinar zistil, ze bola cely zivot zatvorena v malej klietke, bez moznosti pohybu, takze mala problemy s chodzou a mala v brusnej dutine voperovanu nejaku sietku,lebo bola tak vytahana od neustalych porodov,tak aby udrzala dalsie steniatka!
Takychto hroznych pripadov je vela, preto sa necudujem ze utulky robia tie sterilizacie. takze nie len "priroda", ale aj ludia svojim nezodpovednym konanim a honbou za peniazmi prispievaju k premnozovaniu...:mee: