vikuš
14.02.11,09:59
Dobrý deň chcela by som sa spýtať, otec so synom sú každý szčo, s tým že sa rovnako volajú, a prerábali budovu pre obecný úrad. Každý si vyfakturoval za svoju prácu, ale pracovníčka na obecnom úrade omylom uhradila aj faktúru synovi na otcov účet. Ešte v deň prijatia platby otec čiastku vybral a dal ju synovi, keďže to bola úhrada jeho faktúry, ale nepovažovali za potrebné to povedať pracovníčke obecného úradu. Ešte šťastie, že sú vo vzťahu otec a syn, aj keď nie vždy by to mohlo takto dopadnúť. A teraz sa chcem spýtať - je možné nejakým dokladom to zaevidovať v účtovníctve? Alebo dá sa to nejako vyriešiť?
Ajuška
14.02.11,09:38
... - je možné nejakým dokladom to zaevidovať v účtovníctve? Alebo dá sa to nejako vyriešiť?
...všetko je riešiteľné...;):---... a účtovníctvo je správne vtedy, ak sú podchytené všetky súvislosti... takže aj v tomto prípade účtuješ tak, ako máš účtovné prípady zdokumentované... prijaté peniaze na účet nemáš možnosť na základe výpisu z BÚ zaúčtovať inak, ako chybnú platbu (tento príjem nemáš kam priradiť)... výber finančných prostriedkov z BÚ a jeho príjem do pokladne predpokladám, že zaúčtovať Ti problém nerobí... a takisto ani výdaj hotovosti z pokladne, komu peniaze v skutočnosti patrili... :rolleyes: ...dôležité je účel pohybu financií správne pomenovať... (a ak by Ťa trápilo, že na obecnom úrade budú mať v účte hokej... ;) ...najkóšer by bolo zdokladovať vrátenie peňazí OÚ a od nich vyplatenie správnej ÚJ... ibaže do toho treba vtiahnuť všetkých zainteresovaných...)
vikuš
14.02.11,09:45
Ďakujem, len keď sa teraz pýtali na obecnom úrade pracovníčky tej sa do toho veľmi nechce, keďže by musela opravovať účto ešte z mája 2010. Preto si to chcú nejak medzi sebou doriešiť.
JarkaL
14.02.11,10:07
Jej sa nemá čo nechcieť, urobila chybu, tak ju má opraviť. Ona by mala byť prvá, ktorej má na tom záležať, aby sa to dalo na poriadok.
vikuš
14.02.11,10:33
Veď práve, keď by mali kontrolu, tak by mali problém aj na obecnom úrade. Odmietla to, že ona má teraz prácu s daňovým priznaním a iné, že sa tomu bude venovať keď bude mať čas, ale kedy to bude nepovedala, tak preto si to chcú vyriešiť sami ak sa to nejak dá. Keď by otec dal synovi, VPD čo naň uviesť, že začo mu dáva peniaze, keď u neho je to prijatá nesprávna platba, dá sa to nejak podložiť - priloží skopírovaný výpis, kde platbu prijal?
Ajuška
14.02.11,11:04
Ďakujem, len keď sa teraz pýtali na obecnom úrade pracovníčky tej sa do toho veľmi nechce, keďže by musela opravovať účto ešte z mája 2010. Preto si to chcú nejak medzi sebou doriešiť.
...ja by som sa jej neprosila... :cool: ...mladý nech žiada od obecného úradu úhradu svojej faktúry... :--- ...pracovníčka OÚ v tomto prípade nemá žiadny doklad o tom, že mu ju uhradili... :--- ...sa možno spamätá a bude ona chlapcov prosiť, aby jej popotvrdzovali doklady... :rolleyes: ...aj keby "nadčasovala"... :D ...komu niet inej pomoci...
Ajuška
14.02.11,11:08
... Keď by otec dal synovi, VPD čo naň uviesť, že začo mu dáva peniaze, keď u neho je to prijatá nesprávna platba, dá sa to nejak podložiť - priloží skopírovaný výpis, kde platbu prijal?
...otec môže synovi dať peniaze len tak... ;):--- ...ak OÚ nehodlá spolupracovať, pre kľudný spánok do VPD by som ja uviedla identifikačné údaje z BV... s dovetkom - zúčtovanie chybnej platby...
vikuš
14.02.11,11:08
Ďakujem, poviem im nech sa nedajú odbiť.
Zita5
14.02.11,11:13
Dobrý deň chcela by som sa spýtať, otec so synom sú každý szčo, s tým že sa rovnako volajú, a prerábali budovu pre obecný úrad. Každý si vyfakturoval za svoju prácu, ale pracovníčka na obecnom úrade omylom uhradila aj faktúru synovi na otcov účet. Ešte v deň prijatia platby otec čiastku vybral a dal ju synovi, keďže to bola úhrada jeho faktúry, ale nepovažovali za potrebné to povedať pracovníčke obecného úradu. Ešte šťastie, že sú vo vzťahu otec a syn, aj keď nie vždy by to mohlo takto dopadnúť. A teraz sa chcem spýtať - je možné nejakým dokladom to zaevidovať v účtovníctve? Alebo dá sa to nejako vyriešiť?

Syn má neuhradenú pohľadávku v roku 2010, Treba poslať na OU odsúhlasenie pohľadávok za rok 2010 v rámci ročnej inventarizácie pohľadávok . Nedostal platbu , nemôže zdaňovať .

Potom by sa spamätali .