centaire
14.02.11,10:42
Dobrý deň. Potrebujem poradiť v oblasti vypracovaniu dodatku k pracovnej zmluve: dodatok sa ma tykat zmeny doby, na ktorú bol pracovny pomer uzatvoreny z doby urcitej na dobu neurcitu. Mame vo firme standardy a vzory dodatkov, v ktorych sa odvolava na pracovnu zmluvu (standardne:Zmluvné strany uzatvorili dňa ...... pracovnú zmluvu (ďalej len „zmluva“), na základe ktorej sa zmluvné strany dohodli, že zamestnanec bude vykonávať druh práce na pozícii: ...............) - ale čo s tým, keď zamestnec mal zmenené pracovné zaradenie, čiže napr. v prac. zmluve ma pozíciu skladník, ale po pol roku podpísal dodatok o zmene pozície na "vedúci skladov" - ako sa mám teraz odvolať v dodatku o zmene doby na aktuálnu pozíciu???
Možno pre niekoho triviálna otázka ale nikto z neba učený nespadol.
Ďakujem za odpovede.
rodina1
14.02.11,10:04
Dobrý deň. Potrebujem poradiť v oblasti vypracovaniu dodatku k pracovnej zmluve: dodatok sa ma tykat zmeny doby, na ktorú bol pracovny pomer uzatvoreny z doby urcitej na dobu neurcitu. Mame vo firme standardy a vzory dodatkov, v ktorych sa odvolava na pracovnu zmluvu (standardne:Zmluvné strany uzatvorili dňa ...... pracovnú zmluvu (ďalej len „zmluva“), na základe ktorej sa zmluvné strany dohodli, že zamestnanec bude vykonávať druh práce na pozícii: ...............) - ale čo s tým, keď zamestnec mal zmenené pracovné zaradenie, čiže napr. v prac. zmluve ma pozíciu skladník, ale po pol roku podpísal dodatok o zmene pozície na "vedúci skladov" - ako sa mám teraz odvolať v dodatku o zmene doby na aktuálnu pozíciu???
Možno pre niekoho triviálna otázka ale nikto z neba učený nespadol.
Ďakujem za odpovede.

Moc tvojej otázke nerozumiem. :confused:
Zamestnanec podpísal v PZ, že bude vykonávať prácu: skladník.
Potom ste mu dodatkom k PZ upravili druh dohodnutej práce na: vedúci skladu.
Teraz potrebujete čo? Že dohodnutá doba PZ je na dobu neurčitú? Alebo? ...
ewita888
14.02.11,10:12
ak chcete zmeniť dobu určitú na neurčitú dodatkom, tak v dodatku uvedieš formulku: na základe pracovnej zmluvy, uzatvorenej dňa: xxx a dodatku k pracovnej zmluve zo dňa xxx sa doba určitá mení na dobu neurčitú..
centaire
14.02.11,10:57
ak chcete zmeniť dobu určitú na neurčitú dodatkom, tak v dodatku uvedieš formulku: na základe pracovnej zmluvy, uzatvorenej dňa: xxx a dodatku k pracovnej zmluve zo dňa xxx sa doba určitá mení na dobu neurčitú..

ano - preto som aj zverejnila formulku, ktoru mame my v standardizovanych dodatkoch: Zmluvné strany uzatvorili dňa ...... pracovnú zmluvu (ďalej len „zmluva“), na základe ktorej sa zmluvné strany dohodli, že zamestnanec bude vykonávať druh práce na pozícii: ...............

Ale v tej sa odvolava na pracovnú poziciu, ktora je uz dnes ina aka bola dohodnuta v PZ. Čiže problem mam v tom, či sa hned odovlať aj na dodatok, na zaklade ktoreho sa menila pracovna pozicia alebo ako sa to zvykne riesit.
centaire
14.02.11,10:59
ak chcete zmeniť dobu určitú na neurčitú dodatkom, tak v dodatku uvedieš formulku: na základe pracovnej zmluvy, uzatvorenej dňa: xxx a dodatku k pracovnej zmluve zo dňa xxx sa doba určitá mení na dobu neurčitú..


pardon - az teraz som si poriadne precitala tvoj prispevok. cize to takto moze byt. dakujem velmi pekne