arpad
13.12.05,17:26
môže mi prosím niekto poradiť ako je to s oznamovacou povinnosťou za uskutočnené platby FO nad 100 000,- sk za rok, môžte mi uviesť nejaký príklad ?
babenko1
13.12.05,16:26
týka sa to platieb vyplatených v hotovosti
arpad
13.12.05,16:30
ak uhrádzam faktúry v hotovosti musím nahlásiť aj takých živnostníkov ?
Paula
13.12.05,16:32
ak uhrádzam faktúry v hotovosti musím nahlásiť aj takých živnostníkov ?Všetky fyzické osoby, teda aj živnostníkov.
AdaG
13.12.05,16:33
Musíš nahlásiť tých, ktorým si dokopy v roku zaplatil viac, ako 100.00,- Sk. Neplatí pri platbách cez regist. pokladnicu.
sway
13.12.05,16:36
ak uhrádzam faktúry v hotovosti musím nahlásiť aj takých živnostníkov ?
V akom SW robíš účtovníctvo? - mnohé to už krásne vedia evidovať len vždy pri výdavkovom doklade zaklikneš že je to platba FO , ja to robím pekne od začiatku roka a ak prekročí hranicu 100 000 tak na konci roka to len vytlačím a pošlem. Ak zadám do partnera číslo jedo Daňového úradu, tak to mám aj s adresou. Minimálna robota!;)
AdaG
13.12.05,16:41
Aj ja to tak robím, poznám viac SW na JU a zatiaľ všetky takúto pomôcku majú. Skús si to pohľadať!
DanielaSL
13.12.05,16:41
Presne tak , mne to v MRP robí , aj vytlačí tak ako to chce daňový úrad. Predtým som si to pracne písala sama.
betka
13.12.05,17:15
PO a FO , ktore maju prijmy z podnikatelskej alebo inej zarobkovej cinnosti alebo z prenajmu, ktore v ramci tejto cinnosti vykonavaju platby FO a z tyhto platieb nezraza ju dan, su povinny tieto platby oznamovat miestne prislusnemu spravcovi dane podla trvaleho pobytu prijimatela, ak u jednotlivej FO presiahlne platba sumu 100 000, -Sk. za kalendarny rok. Tato povinnost sa nevztahuje na bezhotovostne platby vykonane prostrednictvom banky alebo na uskutocnene platby za nakupeny tovar alebo prijatu sluzbu, ak prijimatel eviduje trzby prijate v hotovosti ERP s tlaciarnou. V oznameni uvedie meno, priezvisko a trvaly pobyt FO, prip. miesto podnikania Fo, vyplatena suma vratane zrazok vykonanych podla osobitneho predpisu, den a dovod platby. oznamenie sa zasle vzdy do 30 dni po uplynuti kalendarneho roku, v ktorom bola platba vykonana.

Oznamim DU uhradene Fa, zmluvy v hotovosti