bibitraub
14.02.11,12:43
Dobrý deň, prosím poradte mi ako vystaviť faktúru:

slovenskému odberateľovi, ktorý je platcom dph v SR som vystavila predfaktúru na tovar. túto zaplatil 1.2.2011. Jasom tovar objednala z EU ale príde a bude mu dodaný až koncom februára alebo začiatkom marca.

1. Ja musím slovenskému odberateľovi vystaviť riadnu faktúru do 15dní od prijatia platby. Mám pravdu?

Ako ale faktúru vystaviť keď tovar nebol ešte dodaný? vystavím teda normálnu faktúru za tovar (v mojom prípade dph na výstupe za mesiac február, odberateľ - dph na vstupe za mesiac február).

A v marci si ten tovar len odoberie na základe dodacieho listu ale už nič vystavovať nebudem?
Prosím o odpoveď jednoduchým a jasným vysvetlením:-)
ďakujem
IvoM
14.02.11,14:44
Dobrý deň, prosím poradte mi ako vystaviť faktúru:

slovenskému odberateľovi, ktorý je platcom dph v SR som vystavila predfaktúru na tovar. túto zaplatil 1.2.2011. Jasom tovar objednala z EU ale príde a bude mu dodaný až koncom februára alebo začiatkom marca.

1. Ja musím slovenskému odberateľovi vystaviť riadnu faktúru do 15dní od prijatia platby. Mám pravdu?

Ako ale faktúru vystaviť keď tovar nebol ešte dodaný? vystavím teda normálnu faktúru za tovar (v mojom prípade dph na výstupe za mesiac február, odberateľ - dph na vstupe za mesiac február).

Vystavíš faktúru/daňový doklad k prijatej zálohe nie za tovar.

A v marci si ten tovar len odoberie na základe dodacieho listu ale už nič vystavovať nebudem?
Vystavíš faktúru na dodaný tovar a odpočítaš prijatú zálohu, ak bude faktúra vo výške prijatej zálohy tak DPH bude 0,-

Prosím o odpoveď jednoduchým a jasným vysvetlením:-)
ďakujem
...
bibitraub
14.02.11,18:11
ďakujem, teda do 15dní od prijatia platby vystavím faktúru na prijatú platbu - aký text bude vo faktúre? nie názov tovaru ale .....? V tejto faktúre bude suma rozdelená na základ dane + 20%dph.

2. V marci ked tovar odoberie, vystavím faktúru kde v texte uvediem názov tovaru + celkovú faktúrovanú sumu ?Bez rozpisu na základ a dph? a odpočítam prijatú zalohu?

Prosím ak som to nepochopila neviete mi to uviesť na nejakom príklade. Ďakujem pekne