asasa
14.02.11,11:58
Dobrý deň vospolok.

Mám jeden dotaz. Ako je možné že dvaja rôzny exekútori mi zablokujú časť peňazí na účte a ani jeden nepošle žiadne vyrozumenie? Za čo, prečo, kam platiť, kam sa odvolať.....V banke mi povedali iba mená exekútorov a ex.čísla. T.j. všetko.....Prosím ako mám postupovať? Nechcem ich kontaktovať aby dodatočne nič neposielali ale podať na nich sťažnosť,či niečo v tom zmysle, veď to nie sú nadľudia! Zablokovanie prebehlo minulý rok v decembri a stále žiadny oznam. Pred tromi rokmi som menila trvalé bydlisko, je možné že to poslali na to staré spred troch rokov? Ale to sa už ja nedozviem. Neviem čo, resp. ako ďalej....
Vopred Vám Ďakujem za odpovede.
iriska
14.02.11,12:23
Upovedomenie o začatí exekúcie MUSÍ povinný prevziať. Mohlo sa však stať, že na pôvodnej adrese to niekto prevzal - napr. rodičia (aj keď zásielku do vlastných rúk by poštárka nemala dávať nikomu inému) - a exekútor nie vždy kontroluje,kto je podpísaný, hlavne, že sa mu vráti doručenka zo zásielky. Vtedy môže vykonávať blokácie majetku.
Vhodné by bolo čo najskôr kontaktovať exekútora, nahliadnuť do spisu, kto je vlastne podpísaný na doručenke a či vôbec bolo upovedomenie o začatí exekúcie doručované. Ak bolo niečo porušené, treba podať sťažnosť na Slovenskú komoru exekútorov. Ak by aj exekútor niečo posielal dodatočne, je dokázateľné zo spisu, že to posielal dodatočne.
To je zatiaľ všetko, čo ma k otázke napadlo.
asasa
15.02.11,06:22
ďakujem za odpoveď. Nikto nič neprevzial, ani žiadny žltý papierik neprišiel, že je niečo na pošte. Kontaktovať teda budem oboch. Rozhodne sa ešte k tejto téme vrátim, lebo aj zohnať exekútorov na ich adresách je veľmi veľký problém, keď chce človek vidieť svoj spis, hneď pošlú nejaké oznámenie...na betón. A riešiť s nimi niečo akurát tak telefonicky...teda s ich asistentmi...
intro
15.02.11,06:39
A čo ak :
- povinný je fyzická osoba podnikateľ ?
- exekútor odoslal upovedomenie na pôvodnú adresu, zásielka sa vrátila a teraz zisťuje aktuálnu adresu ?
Bolo by dobré si spomänúť na svoje záväzky , na právoplatné rozhodnutia orgánov, ktoré rozhodli, že som povinný platiť .

Možno zo spisu vysvitne, že sa exekútor pokúsil niekoľkokrát doručiť upovedomenie a iné listiny .
Llívia
15.02.11,06:46
Na Porade je viac tém o tom, že niekomu bol zablokovaný účet bez toho, aby dostal exekučný príkaz. Resp. postup je asi taký, že veriteľ dá návrh na súd na vydanie platobného rozkazu, ktorý má byť tiež doručený dlžníkovi a dlžník má právo sa voči nemu odvolať, a až keď uplynie lehota na odvolanie, môže byť vydaný príkaz na začatie exekúcie. Či sa mýlim? Do firmy tiež prišiel exekučný príkaz (zo SP) bez toho, aby bol doručený návrh na vydanie platobného rozkazu :confused:. (Exekútori radi zabúdajú na svoje povinnosti. Na jedného vlastníka bytu v dome, kde bývam, bol vydaný exekučný príkaz - predaj bytu. O tomto mal exekútor informovať všetky "dotknuté" osoby (sú uvedené v zákone o exekúciách = exekučný poriadok), medzi nimi je aj SVB. SVB však túto informáciu dostalo od exekútora až po 3 rokoch od začatia exekúcie, keď sa samé spojilo s týmto exekútorom. (Že je na byt vedená exekúcia sa SVB dozvedelo skôr samé - pri náhodnom prezeraní listov vlastníctva.)
intro
15.02.11,07:16
Vo všeobecnosti - súd by nevydal poverenie na vykonanie exekúcie , ak by "bežalo" len základné konanie /v ktorom sa rozhoduje vo veci/, pretože
súčasťou návrhu na vykonanie exekúcie je aj exekučný titul - vykonateľné rozhodnutie /rozhodnutie vo veci/ .
Ak začalo exekučné konanie , znamená to, že súd vydal poverenie na vykonanie exekúcie , povinný má možnosť po doručení upovedomenia o začatí exekúcie brániť sa podaním námietok . Exekútor môže v tom čase už vydať príkaz na začatie exekúcie , nie však exekučný príkaz/príkaz na vykonanie exekúcie - ten vydáva po uplynutí lehoty na vznesenie námietok alebo po rozhodnutí súdu o námietkach.
beldine
15.02.11,22:12
neviem ci som na spravnej teme ale mam otazku ohladne exekucneho zacatia a pod. stale mi domov chodia take divne listy ze ma daju na sud ak okamzite nevyrovnam dlznu sumu a zacnu exekuovat ale ja im mesacne posielam co mozem mozu pristupit aj v tomto pripade na exekuciu? podla mna ani nie ale tak mozno sa mylim a komunikovat s nimi uz odmietam po skusenostiach aj tak mi povedia to iste co mi pisu "ihned zaplatit"
draik
16.02.11,13:17
Llívia: Ak SP je myslena Socialna poistovna, tak ziadny platak zo sudu nepride. Vykaz nedoplatkov je sam o sebe exekucnym titulom.
Beldine: Ak neplatite vcas a v dohodnutej vyske, tak sa veritel opravnene domaha svojich penazi
beldine
19.02.11,20:06
ja netvrdim ze sa domaha neopravnene ale pytam sa co s tym mozu robit ak som si urcila vysku splatok sama bez dohody
intro
19.02.11,20:48
dohoda chce dvoch
beldine
19.02.11,21:00
to je sice pekne ze chce 2 ale stale som sa nedozvedela co moze podniknut ked si to postupne splacam aj bez tej dohody
Ibaaktak
19.02.11,21:19
exekútor môže zablokovat účty este pred oznámením o začatí exekúcie bez ohladu na povinnú možnost že povinný môže uplatnit námietku voči exekúcii. Je len malé percento pravdepodobnosti že sa exekútor mýli. Čo sa týka všelijakých oznámení aby sa zaplatilo môžeš urobit pomerne vela najma ked sa jedná o nebankové subjekty. TRúfnem si povedať že ich s p o t r e b i t e l s k é zmluvy najmä spred obdobia rok 2008 sú takmer na 85% v rozpore zo zákonom - rozhodujúci bol vstup Slovenska do EU kedy začalo v tejto oblasti platit komunitárne právo ktoré má prednosť pred vnútroštátnymi predpismi. Často platí že veritel môže byť rád ked dostane istinu a na skoro takmer úžernícke úroky v kombinácii napr denné penále 0,29% môže zabudnút. Podstatný je aj fakt že bolo takmer pravidlo ked sa neuvádzala ročná percentuálna miera nákladov, malé písmená v zmluve, klamanie a nestarostlivosť o spotrebitela,nevyvážené zmluvné podmienky, možnost moderácie súdom a pod.
maux
22.02.11,14:42
Na Porade je viac tém o tom, že niekomu bol zablokovaný účet bez toho, aby dostal exekučný príkaz. Resp. postup je asi taký, že veriteľ dá návrh na súd na vydanie platobného rozkazu, ktorý má byť tiež doručený dlžníkovi a dlžník má právo sa voči nemu odvolať, a až keď uplynie lehota na odvolanie, môže byť vydaný príkaz na začatie exekúcie. Či sa mýlim? Do firmy tiež prišiel exekučný príkaz (zo SP) bez toho, aby bol doručený návrh na vydanie platobného rozkazu :confused:. (Exekútori radi zabúdajú na svoje povinnosti. Na jedného vlastníka bytu v dome, kde bývam, bol vydaný exekučný príkaz - predaj bytu. O tomto mal exekútor informovať všetky "dotknuté" osoby (sú uvedené v zákone o exekúciách = exekučný poriadok), medzi nimi je aj SVB. SVB však túto informáciu dostalo od exekútora až po 3 rokoch od začatia exekúcie, keď sa samé spojilo s týmto exekútorom. (Že je na byt vedená exekúcia sa SVB dozvedelo skôr samé - pri náhodnom prezeraní listov vlastníctva.)
Prečítej si Exekučný poriadok, tam je jasné napísané komu sa doručuje exekučný príkaz zradením exekučného záložného práva a potom kritizuj.