Falned0309
14.02.11,13:21
Dobrý deň, možno hlúpa otázka, ale ako vyzerá v praxi keď chcem vypočítať výdavky na spotrebované pohonné látky podľa § 19 dani z príjmov písm. l 1. čiže podľa cien v čase nákupu, prepočítaných podľa spotreby v technickom preukaze? Mám "milión" dokladov PHM a ešte k tomu má firma 8 rôznych áut. Je mi jasné, že potrebujem priemer.spotrebu z techničáku, ale čo s tým ďalej? Keď to človek číta v zákona nevyzerá to zložito, ale teraz si s tým fakt neviem rady. Prosiiiiím poraďte.
wallie
14.02.11,14:51
keď to chceš podľa bodu 1. si povinný viesť u každého vozidla knihu jázd a potom preratávať najazdené
pracovné km x cena PHM x spotreba
................100................

ak je tankovaní za jeden mesiac viac tak možno spraviť priemer z bločkov za PHM za daný mesiac, daňovo uznané bude len to čo sa prejazdilo pracovne podľa knihy jázd, mne by sa s tým ale prplať u 8 aút nechcelo, ak sú to všetko firemné autá, nie súkromné vlastné mot. vozidlá, tak radšej zvoľ metódu podľa bodu 3. a uplatni si paušálne výdavky do výšky 80% z celkového nákupu PHM, pri tomto spôsobe nemusíš viesť knihu jázd
Falned0309
15.02.11,07:46
Ďakujem veľmi pekne za radu. Ja by som tiež radšej použila 80% paušál, ale majiteľ firmy chce najskôr vidieť porovnanie medzi jednotlivými možnosťami a potom sa rozhodne pre to, ktoré sa mu oplatí viac. Otázne len je či sa mi to podarí vypočítať nakoľko mesačne je na každé auto okolo 6 bločkov :mee: