l.l
14.02.11,15:45
Dobrý deň, prosím o radu, resp. pomoc. Chcela by somvediet ako prebieha exekúcia. V prípade, ze mi hrozí, aký je postup? Je to zrážkami zo mzdy ci prídu po majetok kt. mam?? V pripade, ze som v prenajatom kompletne zariadenom byte, ako to je? Mozu vziat aj to co mne nepatri?? alebo ako sa postupuje aby som majitelom bytu nesposobila skodu? Ak mam prechodne bydlisko, pridu na tu adresu ci na trvale bydlisko? Dakujem.
arizona
14.02.11,14:57
profesional
14.02.11,15:01
1. Exekutor ta najprv vyzve na splatenie zavazku vratane uz do vtedy vzniknutych trov exekucneho konania.

2. Nasledne budes vyzvana aby si informovala exekutora o vsetkych tvojich zdrojoch prijmu, o vsetkych tvojich bankovych uctoch, nehnutelnostiach, motorovych vozidlach a dalsom spenazitelnom majetku.

3. Podla vysky dlzoby v exekucnom konani exekutor vyberie taky sposob vymahania plnenia aby bolo co najucelnejsie a co najrychlejsie zabezpecene plnenie.
V prvom rade ti zablokuje vsetky ucty. A vezme prostriedky co mas na nich. Nasledne ti siahne na mzdu a prikaze exekucne zrazky zo mzdy a to tak aby ti ostalo cca. 100 Eur mesacne. Vsetko ostane bude tvoj zamestnavatel poukazovat priamo exekutorovi.
Ak mas auto, vezme ti ho a preda.
V pripade ak nic z troho nebude stacit tak pride na miesto trvaleho aj prechodneho pobytu a zabavi tvoj hnutelny majetok. Ak niekto iny vierohodne nepreukaze ze je tento majetok jeho, bude sa vychadzat z toho ze je tvoj a exekutor ho zabavi a spenazi.