jajakollar
14.02.11,17:31
Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o vysvetlenie. V pláne na kontinuálne vzdelávanie pre tento šk. rok nie som zapísaná, ale dostala sa mi možnosť v čase prázdnin takéto vzdelávanie
absolvovať na MPC. Riaditeľ školy tvrdí, že nemám právo na 5 dní kontinuálneho vzdelávania, ak nie som v pláne a z tohoto dôvodu si musím čerpať dovolenku.
Postupuje správne?
Ďakujem za odpoveď.
Marcela.D
14.02.11,16:56
Presne na túto otázku mi dnes odpovedala susann2, pozrite si príspevok riaditeľská kompetencia. Pekný večer.
jajakollar
15.02.11,18:11
Tak máte pravdu, overovala som si to aj na KŠU aj MPC. Je to čisto v právomoci riaditeľa. Ak Vás nechce pustiť na vzdelávanie, tak nemáte šancu. Veľmi pekné riešenie, ako sa nedostať ku kreditom, ktoré aspoň trošku prilepšia výplatu. Vivat školstvo. :-)
xixix
15.02.11,19:02
No neviem, či je to presne tak. V zákone o ped. zam. č.317/2009 v komentári k §57 na str. 81 v Praktickej príručke učiteľa/dostali ju učitelia od MŠ- bielo-zelená kniha- sa píše...zamestnanec sa môže záčastniť na príslušnom vzdelávaní aj bez súhlasu zamestnávateľa ale za predpokladu, že si finančnú čiastku zamestnanec uhradí sám. Zároveň ale nemá zamestnanec ani nárok na 5 dní s náhradou mzdy, ale sa zúčastňuje tohto vzdelávania v rámci svojej dovolenky alebo náhradného voľna.