žužika
13.12.05,22:09
Ahojte,
Chcela by som vás poprosiť o radu: s.r.o. platiteľ DPH, oslobodený od DPH podľa §37. Podniká len v oblasti poisťovníctva, t.j. celý výstup je oslobodený od DPH. Keďže jeho všetky vstupy slúžia v plnej miere len na oslobodené výstupy, nenárokojem si odpočítanie DPH. Tlačiva vyplňam len riadky: výstup riadok 06 a vstup riadok 14, riadok 22 mi ostáva nulový a tým pádom nemám ani vlastnú daňovú povinnosť ani nadmerný odpočet.
Otázka: V 11/2005 som dostala zahraničnú DF od platiteľa DPH v inom členskom štáte za inzerciu v časopise. Inzercia bola propagovaná v 06/2005 a aj DF bola vystavená v 06/2005. Mám robiť opravnú DPH na samozdanenie alebo nie??? Alebo to tiež spadá do služieb súviciach s poistením na výstupe? Ak mám urobiť opravnú DPH tak to uvediem : výstup - riadok 09,10 . Tým pádom musím vyplniť riadok 13. Vstup do riadku 15 a tým pádom aj riadok 18
Nejako som z toho dopletená. Prosím skúste mi niekto poradiť.
ALBO
14.12.05,15:18
Všetko ste napísali dobre, až na r. 18, v ktorom neuvediete nič, pretože nemáte nárok na odpočítanie tejto dane, pretože tým inzerátom propagujete poisťovaciu činnosť, ktorá je oslobodená.
Službu-uverejnenie inzerátu považujete za reklamnú službu a teda musíte ju samozdaniť na výstupe. Poisťovaciu činnosť robia poisťovne, resp. sprostredkovatelia poistenia v zmysle zákona. Keďže píšete, že robíte poisťovaciu činnosť ako sro, vykonávate asi činnosť sprostredkovania poisťovania. Narážam týmto na to, či oprávnene nezdaňujete svoje výstupy aj voči tuzemským subjektom.
žužika
15.12.05,17:59
Ale potom prečo mám odvádzať DPH s niečoho čo si nemôžem uplatniť na vstupe? Toto isté by bolo aj pri reklamných predmetoch nad 500,-Sk za kus. Daňový úrad ma upozornil, že keď si z niečoho neuplatňujem vstup nemám odvádzať ani výstup. Dovtedy som to robila tak, že na vstupe som si uplatnila DPH z takého reklamného predmetu ale zároveň pri vydaní zo skladu som odviedla daň a tú sme aj zaplatili (lebo všetko ostatné je oslobodené). Bolo mi povedané, že tie reklamné predmety sú súčasťou poisťovacích služieb a keď si nebudem uplatňovať vstup tak nemusím odvádzať výstup. Nejako začínam mať v tom guláš!!!
ALBO
16.12.05,07:11
Reklamné predmety sú iné kafe. podľa § 8.ods. 3. RP nad 500 podliehajú dani, t.j. na výstupe zdaníš, ale keď máš daň na výstupe , potom máš nárok aj na odpočítanie dane na vstupe podľa§ 49. Na tom Du sú dobre bl.... , veď keď vy k´úpite počítač na slovensku, zaplatíte s DPH a celá suma vám ide do nákladov a nemáte nárok na odpočet. Rovnako je to v rámci EU, berte to akoby to bolo jedno slovensko. Nemec vystaví Fa bez dane, ešte treba odviesť daň, túto povinnosť ale máte vy, spolu máte cenu s DPH. No a obe tieto položky dáte do nákladov. žiadny nárok na odpočet , len daň na vstupe namiesto nemca. Ver je to tak, ale môžme pokecať ak v tom nemáš jasno.
zk24
15.10.11,15:19
Ahojte,

prosím Vás, len pre istotu, PZP vymerané poisťovňou je oslobodené od DPH podľa §37, správne? To len pre istotu, či náhodou niektorý typ poistnení nie je z toho vyňatý, niečo čo by som prehliadla.

Ďakujem.
Tweety
15.10.11,15:46
Ahojte,

prosím Vás, len pre istotu, PZP vymerané poisťovňou je oslobodené od DPH podľa §37, správne? To len pre istotu, či náhodou niektorý typ poistnení nie je z toho vyňatý, niečo čo by som prehliadla.

Ďakujem.
Pre istotu, áno, je.
zk24
15.10.11,15:49
Ďakujem krásne.