d0minika
15.02.11,00:00
Dobrý deň.
Vedel by mi niekto poradiť:
Som mamina na materskej a ani ju nechcem zrušiť. Chcem si založiť e-shop a vybavovať všetko okolo toho (objednávky, fakturáciu, dodanie tovaru, ...) Vymyslela som to tak, že e-shop bude na moju mamu, (máme rozdielne priezviská aj adresy) ktorá ma otvorenú živnosť aj na maloobchod. Na faktúre (dodávatelskej aj odberatelskej) budú jej fakturačné údaje, aj budem ako "vystavil". Tovar chcem posielať zákazníkovy len po zaplatení na bankový účet. Vyhnem sa tak neprebraní tovaru na pošte. Može to byť môj, alebo to musí býť mamin účet? Aj adresa odosielatela (poštou) by bola moja. Vidím to tak, ako keby som bola jej "sekretárka". Myslíte, že by to tak bolo legálne. Ďakujem, Dominika
mafi_mafi
15.02.11,09:32
Ja si myslim,ze s tym uctom tam moze vznikat ten problem,ze ked pride Tvojej mamine kontrola na zivnost, tak bude mat vystavene faktury, na ktorych nebude mat zdokladovany prijem. Takze by to malo prist na jej ucet, aby ste to vedeli uctovne a danovo zdokladovat.
Ako odosielatel mozes figurovat aj Ty! Len si postovne nevies dat ako danovy vydavok, kedze na podacom listku nebude firma, ale Ty ako sukromna osoba. To je uz na Tvojom zvazeni...
Dáša_
15.02.11,10:05
podnikatel musí vsetky ucty, ktore pouzíva v suvislosti s podnikanim prihlásiť na DU.
padro
15.02.11,10:19
Tovar chcem posielať zákazníkovy len po zaplatení na bankový účet.
Obavam sa ze vela toho nepredas, ... v tomto biznise je uz slusna konkurencia takze zakaznik si ma z coho vybrat a navyse ak si aj prevezme moze ti to vratit spat.
Dáša_
15.02.11,12:07
Obavam sa ze vela toho nepredas, ... v tomto biznise je uz slusna konkurencia takze zakaznik si ma z coho vybrat a navyse ak si aj prevezme moze ti to vratit spat.

ja by som zase tak skeptická nebola. Nech skúsi ...
d0minika
15.02.11,15:03
Čauko Padro-Pedro. Som síce na materskej, ale to sa nerovná debil... Keby bola na Slovensku silná konkurencia s tymto tovarom, nešla by som do toho. Zatial tovar predávam len medzi známimi a ide mi to. Tento tovar sa dá síce kúpiť aj na Slovensku v kamenom obchode za 38 eur ale ja ho predávam za 10 eur. A samozreme ze to mam so ziskom. Keby ťa to zaujímalo tak sú to koženné capačky pre deti. PS: Ďakujem za radu a povzbudenie
padro
15.02.11,22:26
tak ja som stale padro :) zjadny pedro .. no neviem co je na tom zabavne,.. trosku sa v oblasti eshopu pohybujem, a nie je to to iste ako predavat "na cierno" ... uvidis ako ti pekne stupnu naklady.. pozri si kolko ludi je ochotnych platit dopredu, ale ak mas nieco v com tu nie je konkurecia tak zaplatia aj dopredu .. a trosku slusnosti by nezaskodilo, tak nech sa dari.
Dáša_
16.02.11,07:35
Čauko Padro-Pedro. Som síce na materskej, ale to sa nerovná debil... Keby bola na Slovensku silná konkurencia s tymto tovarom, nešla by som do toho. Zatial tovar predávam len medzi známimi a ide mi to. Tento tovar sa dá síce kúpiť aj na Slovensku v kamenom obchode za 38 eur ale ja ho predávam za 10 eur. A samozreme ze to mam so ziskom. Keby ťa to zaujímalo tak sú to koženné capačky pre deti. PS: Ďakujem za radu a povzbudenie


tak ja som stale padro :) zjadny pedro .. no neviem co je na tom zabavne,.. trosku sa v oblasti eshopu pohybujem, a nie je to to iste ako predavat "na cierno" ... uvidis ako ti pekne stupnu naklady.. pozri si kolko ludi je ochotnych platit dopredu, ale ak mas nieco v com tu nie je konkurecia tak zaplatia aj dopredu .. a trosku slusnosti by nezaskodilo, tak nech sa dari.


Vieš, to čo hovoríš o cenách je dvojsečné. Teraz si na materskej, nemusíš platiť odvody, nemáš živnosť. Môžeš si dovoliť neakceptovať dobierky. Takže cena je taká, ako ti vychádza...

potom skončí materská a napríklad nebudeš môcť používať živnosť svojej mamy. A potom zrazu zistíš, že si musíš zarobiť na odvody, že musíš platiť toto a tamto.... A zrazu, keď potrebuješ zreálniť cenu toho, čo predávaš, tak zistíš, že nemôžeš. Lebo daľšia mamička na materskej objaví dobrý zdroj ....

Poznám internetové obchody, ktoré doslova zatvorili presne pre "podnikanie" mamičiek na materskej. Spočítali si, že nepotrebujú dávať k cene takú prirážku, veď nemusia platiť odvody. Prípadne veľa nemá ani živnosť, načo, aukčné portály to istia... A cez tie aukčné portály je to ešte jednoduchšie, myslím, že nejaká záruka, vrátenie tovaru do 7 dní im nič moc nehovorí....
d0minika
16.02.11,12:32
Ano suhlasim. No ked mi skonci materska, zivnost si obnovim a odvody budem platit so svojho remesla.
AdrianaA
16.02.11,17:34
A ako je to ak mám živnosť a už som mesiac na materskej ? Mám ju prerušiť ?
d0minika
16.02.11,19:29
A ako je to ak mám živnosť a už som mesiac na materskej ? Mám ju prerušiť ?
Bud budes poberat materske davky, alebo budes mat prijem so zivnosti a platit odvody. Ja som zivnost prerusila na maximum. Za prerusenie sa platilo v r. 2009 1000SK
falky
01.03.11,22:40
na plienky.sk majú mega výber capaciek a za polku tvojej ceny...to som zistil za 5 min používania google :)
falky
01.03.11,22:42
skúsim ale radšej poradiť. Rychlo si zaregistruj domenu capacky.sk má 2400 vyhladávaní na slovensku a v čechach mesačne čo by mohlo priniesť slušný zisk aj bez dodatočnej reklamy už len z googlu pokiaľ by si sa samozrejme vedela dostať na prvé miesto v google :)
d0minika
02.03.11,10:10
na plienky.sk majú mega výber capaciek a za polku tvojej ceny...to som zistil za 5 min používania google :)

Ja som tiž tak pokúpila synovi taketo capačky. Ale veľmi rýchlo som zistila, že to sú len do kočíka a nedajbože by v nich lozil po zemi. Hneď boli vyzuté alebo nôžky spotené alebo po mesiaci predrané. Tak keby si potreboval, vrele odporúčam. Samozrejme celokožené, chemicky nezávadné a s gumičkou okolo členku
Majus.K
19.02.14,20:05
Troška skúsim oživiť tému (dúfam že už niekde také nie je):
Rozbiehali ste niekto e-shop POPRI materskej? V akej oblasti - resp. ak to nie je tajné aspon v akej silnej konkurencii, ako ste to zvládli, časovo, finančne, s nervami...Dá sa to? Ako ste postupovali? Čo si o tom myslíte? (tí, ktorí ste to absolvovali)
Poradte, chcem to skúsiť, ale stále váham aby som sa nesekla .. .Ďakujem