fipina
15.02.11,05:23
Zamestnanec dostal dotáciu na obhospodárenie pôdy ako fyzická osoba v roku 2010 vo výške 880 €. Teraz mu prišlo rozhodnutie o priznaní dotácie aj v roku 2011 v rovnakej výške. Chcela by som sa opýtať, či sa takáto dotácia považuje za jednorázový príjem a či ho treba priznávať, prípadne aké ďalšie povinnosti mu z toho vyplývajú. Vopred ďakujem za ochotu a pomoc.
mysimis
15.02.11,06:05
Keďže dostal dotáciu, tak predpokladám, že by mal byť samostatne hospodáriaci roľník a v tomto prípade je to jeho príjem. Je potrebné zistiť na čo použil uvedenú dotáciu a to bude jeho výdavkom.
Zita5
15.02.11,06:11
Treba pozrieť zmluvu o akú dotáciu sa jedná , keď ju príjemca dostáva rok po roku .Tu je Pokyn k dotáciám
http://www.porada.sk/1645912-post7.html
Džudi
18.02.12,18:14
Dobrý večer, ja riešim podobný problém. Dotáciu na pôdu dostal čistý zamestnanec žiadny SHR. Podľa toho čo som teraz pozerala tieto dotácie vypadli z oslobodených príjmov v § 9. Ja by som povedala, že dať do DP § 8 , uplatniť oslobodenie 500euro a ak nemá výdavky tak 25% paušálne uplatniť. Ak má niekto skusenosť poradte. Ja som sa zatiaľ k inému riešeniu nedopracovala. Tak aspom tak.
Mila123
18.02.12,18:25
Dobrý večer, ja riešim podobný problém. Dotáciu na pôdu dostal čistý zamestnanec žiadny SHR. Podľa toho čo som teraz pozerala tieto dotácie vypadli z oslobodených príjmov v § 9. Ja by som povedala, že dať do DP § 8 , uplatniť oslobodenie 500euro a ak nemá výdavky tak 25% paušálne uplatniť. Ak má niekto skusenosť poradte. Ja som sa zatiaľ k inému riešeniu nedopracovala. Tak aspom tak.

pod ktorý § a ods. to bolo oslobodnené po minulé roky?

ja som bola na konci minuleého roka na školení a hovorilo sa tam aj o dotáciach na pôdu, pre FO a aj pre FOa zároveň SHR....lektorka spomínala, že SHR zdaňujú príspevok a FO nepodnikatelia to majú oslobodené......
Džudi
18.02.12,19:16
Ja som SHR neriešila, ale to oslobodenie bolo § 9 ods. 2 písm. k, ale to bolo dávno 2006 nechcela som Ťa pomýliť. Ale tento rok na seminári mi bolo povedané aj nepodnikateľ zdaniť, ak nemá skutočné výdavky. A pýtala som sa aj daňového poradcu a povedal to iste z predmetu dane to nie je vyňaté, oslobodené to nie je. A teraz pozerám § 9 ods. 2 písm. j a tam by to mohlo ísť !! Tak teraz neviem 2 danovy poradci mi poradili to iste a tuším zle ! no neviem
Mila123
18.02.12,19:25
skús si to overiť na info linke DU v BB
Džudi
18.02.12,19:38
Vďaka za tip, chcela som cez dopyt DRSR ale je to nefunkčné. Zatiaľ.