jaanna
15.02.11,07:19
Mám takýto problém. Známy mal od 01.01.2010 do 4.06.2010 živnosť a od tohto dátumu sa zamestnal ako zamestnanec. Tvrdí, že v období, keď mal
živnosť nemal žiadne príjmy ani výdavky /poistné neplatil/, takže má v roku 2010 iba príjmy zo závislej činnosti. Môžem mu použiť priznanie typu A? Má nejakým spôsobom /napr. čestné prehlásenie/ deklarovať, že nemal príjmy zo živnosti? Ďakujem.
ekopo
15.02.11,06:59
ak má daňovník príjmy podľa § 5 aj 6, použije DP typu B,
ak má daňovník len príjmy podľa § 5, použije DP typu A,
mysimis
15.02.11,07:00
Vystavuješ DP typ A a ešte by som pre istotu napísala na DÚ oznámenie, že v čase keď podnikal, nemal z podnikateľskej činnosti žiadne príjmy ani výdavky.
balunka
15.02.11,07:18
ja by som dala B ,
§ 6 nulový príjem,nulové výdavky
§ 5 podľa potvrdenia od zamestnávateľa
Veronika R
15.02.11,07:27
Vystavuješ DP typ A a ešte by som pre istotu napísala na DÚ oznámenie, že v čase keď podnikal, nemal z podnikateľskej činnosti žiadne príjmy ani výdavky.

Ja som to robila tiež tak, a daňový úrad nemal žiadne námietky:)
Zita5
15.02.11,07:29
Mám takýto problém. Známy mal od 01.01.2010 do 4.06.2010 živnosť a od tohto dátumu sa zamestnal ako zamestnanec. Tvrdí, že v období, keď mal
živnosť nemal žiadne príjmy ani výdavky /poistné neplatil/, takže má v roku 2010 iba príjmy zo závislej činnosti. Môžem mu použiť priznanie typu A? Má nejakým spôsobom /napr. čestné prehlásenie/ deklarovať, že nemal príjmy zo živnosti? Ďakujem.

Ale nemôžete pozerať len na fakt, že nemal príjmy a výdavky zo živnosti ...kde sú záväzky, kde sú pohľadávky a majetok, ktorý pri ukončení musí vysporiadať z pohľadu dane z príjmu .Samozrejme s prihladnutím na činnosť ktorú vykonával.
Zita5
15.02.11,07:31
Vystavuješ DP typ A a ešte by som pre istotu napísala na DÚ oznámenie, že v čase keď podnikal, nemal z podnikateľskej činnosti žiadne príjmy ani výdavky.

Súhlasím, daňový úrad na svojej stránke doporučuje napísať oznam(i keď to neurčuje zákon) , že nie je povinný robiť DP z dôvodov ....... . Inak DU môže tohto daňovníka vyzvať a musí to odôvodniť dodatočne.