kacena666
15.02.11,08:40
Ak mal zamestnanec okrem príjmu zo zč aj iný príjem, prípadne mal príjem zo zč u viacerých zamestnávateľov v priebehu roka, robili sme daňové priznanie. Teraz mi kamarátka mzdárka povedala, že aj napriek viacerým príjmom môžem už po novom urobiť ročné zúčtovanie, že každý program by mal mať tú možnosť. Neviem či je to pravda, ale v mojom programe - oberon - nemám možnosť zadať do rz iný príjem zo závislej činnosti.
Tweety
15.02.11,07:42
Ak mal zamestnanec okrem príjmu zo zč aj iný príjem, prípadne mal príjem zo zč u viacerých zamestnávateľov v priebehu roka, robili sme daňové priznanie. Teraz mi kamarátka mzdárka povedala, že aj napriek viacerým príjmom môžem už po novom urobiť ročné zúčtovanie, že každý program by mal mať tú možnosť. Neviem či je to pravda, ale v mojom programe - oberon - nemám možnosť zadať do rz iný príjem zo závislej činnosti.
ÁNo, ak má príjmy aj od iných zamestnáv., o RZD požiada u vás. Určite ten program má(musí) mať chlievik na ďalšie príjmy od iných, možno si len zle pozrela.
kacena666
15.02.11,07:58
Ánooo, mám, našla som, ospravedlňujem sa za príspevok, ale včera som to tu nikde nevedela nájsť pol dňa, ale dnes je to tu. Ďakujem.
GAP
15.02.11,08:05
Skús pozrieť - tvorba miezd -vyber pracovníka ktorému chces robiť RZD ( ale nesmie mať spracovanú mzdu už za januar, ak má tak treba stornovať inač ťa nepustí) - potom daj upraviť mzdu - a v kolonke preplatky/nedoplatky RZ odklikni tú kocku a tam by si mala dopísať. Ja som to nerobila, mam len dohodarov dochodcov a im RZD nerobím.
jana32
10.03.11,21:28
Dobrý večer, zamestnankyňa, ktorá bola minulého roku evidovaná na úrade práce a u nás mala iba vyplatenú dohodu o vykonaní práce , pričom jej príjem za 4 mesiace bol 400 € a bol zdanený zrážkovou dańou si požiadala o vykonanie ročného zúčtovania dane. Tu na porade som dostala odpoveď že si môže požiadať a ja jej zrážkovú dań vrátim ( po podpísaní vyhlásenia ku mzde ), ibaže v oberone nemôžem nikde nájsť tu kolonku, kde jej zadám RZD. U riadnych zamestnancov to mám, prosím Vás kde jej to RZD mám zdať? Ďakujem.