brunetka777
15.02.11,08:31
Prosím Vás pekne o radu, ako správne zaúčtovať odoslanú platbu do google? K tejto platbe nemáme žiadnu faktúru , existuje len potvrdenie o platbe. To znamená, že musím vytvoriť ID, aký účet mám použiť?

ID: 518 /379
BU: 379/ 221

Je to správne?
brunetka777
15.02.11,08:12
Takže, už mám aj faktúru, prišla som na to, kde ju majú doslova "zašitú" v konte google adwords. Ak by to niekoho zaujímalo tak nachádza sa to v časti fakturácia, potom prehľad fakturácie a keď pozriete úplne napravo tak je tam uvedená aj faktúra za každý kalendárny mesiac. Čiže netreba tlaćiť jednotlivé platby za každú platbu, to je len potvrdenie, faktúra je sumárna za celý mesiac :-)))

Takže teraz ma zasa zaujíma to, že v ich FA je uvedený text: " služby sú predmetom spätného vyúčtovania - DPH účtuje príjemca .."...My nie sme platcami DPH, ako mám postupovať prosím???
PeterGazo
18.02.11,09:44
Dobry den,

je potrebne zaregistrovat sa ako platca DPH pre tieto ucely. Cize nestanete sa klasickym platcom DPH a nebudete si musiet ku vsetkym sluzbam pripocitavat DPH. Budete vsak musiet pri kazdej platbe do zahranicia (teda aj Google) doplatit DPH tzv. samozdanenim. Cize vzdy na konci stvrtroku podate danove priznanie k DPH. Na danovom urade Vam poradia, ako to spravit. Takuto DPH si vsak nemozete dat do nakladov ako DPH.