andrej_rv
13.12.05,22:23
V týchto dňoch boli distribuované na daňové úrady tlačivá daňových priznaní k dani z príjmov právnických osôb. Ako som to narýchlo prešiel, nezbadal som na prvý pohľad žiadne rozdiely čo do formy alebo obsahu oproti vlaňajším, vyzerajú byť úplne rovnaké. Takže ak si chcete nejaké firmy predpripraviť vopred, môžete si tlačivá pomaly začať vyzdvihovať :) .
Jozef Mihál
14.12.05,07:52
Pridávam k Andrejovej správe, že MF pripravuje aj nové tlačivá daňových priznaní k dani z príjmu fyzických osôb. Rozdiel oproti vlaňajšku je napr. v zapracovaní nezdaniteľných čiastok na doplnkové dôchodkové sporenie, účelové sporenie a živ.poistenie do nových tlačív.
dara
14.12.05,10:05
A kedy budú tlačivá k dani z príjmov fyz.osôb asi k dispozícii?
Tweety
14.12.05,10:08
A kedy budú tlačivá k dani z príjmov fyz.osôb asi k dispozícii?
Nestrašte už teraz s DP, veď je na to ešte čas. Teraz treba zháňať darčeky
a tešiť sa z najkrajších sviatkov v roku.;) :o
brm
14.12.05,12:27
A kedy budú tlačivá k dani z príjmov fyz.osôb asi k dispozícii?
blbá otázka...samozrejme budú tlačivá NESKORO...ako vždy:D
ajobs
14.12.05,13:12
Nestrašte už teraz s DP, veď je na to ešte čas. Teraz treba zháňať darčeky
a tešiť sa z najkrajších sviatkov v roku.;) :o

Najkrajším darčekom by bolo daňové priznanie s daňovou povinnosťou 3 miliardy Sk :eek: :eek: Vlani taký subjekt na Slovensku bol. Škoda, že to nie je niekto z Poraďákov :) :D :D
Tweety
14.12.05,14:58
Najkrajším darčekom by bolo daňové priznanie s daňovou povinnosťou 3 miliardy Sk :eek: :eek: Vlani taký subjekt na Slovensku bol. Škoda, že to nie je niekto z Poraďákov :) :D :D
Súhlasím, ale bolo by to ešte krajšie, keby tie príjmy v priznaní, boli oslobodené od dane.:) :o
Iveta Matlovičová
19.12.05,11:08
snažila som sa zoznať tlačivá " Potvrdenie o zdaniteľnej mzde ... " a "Ročné zúčtovanie ..." za rok 2005, ale márne, nemohol by si mi ich poslať e-mailom, veľmi by mi to pomohlo. Dakujem vopred :)
bredikova
19.12.05,21:39
Na školení nám vraveli že budú nové. Na stránke daňového riaditeľstva ešte nie sú. Ale myslím si, že potvrdenie o zdaniteľnej mzde sa nebude meniť. Možeš použiť staré.
Barbara
20.12.05,05:13
podľa mňa sa budú meniť aj tie, kvôli ročn. zúčt. poistného, treba aby sme vedeli koľko zaplatil niekto na zdravotné poistenie

Barbara
Iveta Matlovičová
20.12.05,05:37
práve že nemôžeme použiť staré,pretože ich musíme naprogramovať do SW, volala som aj na min. financií ale mám pocit, že sa zapierajú, lebo už sú 2 týždne sú tie tlačívá na podpise ... :(( radšej to nekomentujem ale aj tak dík
Marína
20.12.05,06:50
Najkrajším darčekom by bolo daňové priznanie s daňovou povinnosťou 3 miliardy Sk :eek: :eek: Vlani taký subjekt na Slovensku bol. Škoda, že to nie je niekto z Poraďákov :) :D :D
Tono, ako vieš, že nie je?
ajobs
20.12.05,08:05
Tono, ako vieš, že nie je?

Viem, lebo ten, čo to zaplatil (SH), si myslím, že nie je na Porade registrovaný.
Ibaže by bol skrytý pod nejakým úplne tajným nickom ???:eek:
Jozef Mihál
30.12.05,11:59
V prílohe pripájam tlačivá daňových priznaní FO za rok 2005.

Zdroj: www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)

(nájdete tam i ostatné tlačivá, napr.Hlásenie o vyúčtovaní dane, Prehľad o zrazených preddavkoch).

Vysvetlivky:

potvzuc.doc = Potvrdenie zamestnávateľa o zúčtovaných a vyplatených príjmoch...

ziadostrz.doc = Žiadosť zamestnanca o vykonanie ročného zúčtovania

vyhl.pdf = Vyhlásenie na zdanenie príjmov

roczuc05.doc = Ročné zúčtovanie dane (ktoré robí zamestnávateľ)

potv_nezd.doc = Potvrdenie na uplatenie nezd.častí (vydáva napr. DDS)

ziadost.pdf = Žiadosť o poukázanie sumy daňového bonusu (žiada zamestnávateľ voči daňovému úradu)

dpfoa05.zip, dpfob05.zip = Zazipované tlačivá daňových priznaní typ A, typ B

Pozn. Tento príspevok je z mnohých ďalších historicky prvý na Porade, v ktorom nájdete uvedené tlačivá. Viď dátum - už od 30.12.2005
bendži
30.12.05,12:59
ĎAKUJEME p. Mihál
AGRO
02.01.06,05:51
na stráne www.drsr.sk neviem nájsť tlačivo - Hlásenie o vyučtovaní dane. Ako na to ?
Barbara
02.01.06,06:17
na stráne www.drsr.sk neviem nájsť tlačivo - Hlásenie o vyučtovaní dane. Ako na to ?


drsr.sk - v menu daňové tlačivá

nadpis s červeným VZORY tlačív- hlásenia, poučenia........... pre platiteľov DP ZČ a FP
tamto nájdeš
bohužiaľ stiahnúť Ti to neviem, ale som to tam videla
Palino
02.01.06,08:15
V tlačivách je potvrdenie i zaplatení nezdaniteľnej čiastky na DDS, DDP, životné poistenie pre závislú činnosť, ale nenašiel som také potvrdenie pre FO, ktorá podáva DP B. Tam také potvrdenie netreba priložiť?
Barbara
02.01.06,08:20
V tlačivách je potvrdenie i zaplatení nezdaniteľnej čiastky na DDS, DDP, životné poistenie pre závislú činnosť, ale nenašiel som také potvrdenie pre FO, ktorá podáva DP B. Tam také potvrdenie netreba priložiť?
ale rozhodne treba aj tam to potvrdenie doložiť.
podľa mňa to potvrdenie platí aj aj.
Palino
02.01.06,09:44
Ale ani v texte DP B ani v poučení sa o takej prílohe nič nepíše!?
Jozef Mihál
02.01.06,09:51
O takejto prílohe sa nepíše ani v DP typu A.
AGRO
02.01.06,09:54
Našla som tie tlačivá. Ďakujem. Ale mám ešte jednu otázku. Nemám farebnú tlačiareň , môžem na DÚ predložiť aj tieto čiero-bielé tlačivá ? Má niekto s týmto skúsenosť ?
Jana Acsová
02.01.06,09:56
Nemám farebnú tlačiareň , môžem na DÚ predložiť aj tieto čiero-bielé tlačivá ?Áno .
Palino
02.01.06,10:00
O takejto prílohe sa nepíše ani v DP typu A.
To je pravda, takže zrejme to tlačivo možno použiť aj ako prílohu k DP typu B.
Vroblová
04.01.06,11:34
potvzuc.doc = Potvrdenie zamestnávateľa o zúčtovaných a vyplatených príjmoch...

Může mi někdo poradit, jaké konkrétní príspevky se mají uvést do b.03?
Poistné je jasné. Děkuji.
marta
04.01.06,12:24
Vo Finančnom spravodajcovi č. 11/2005, ktorý je dostupný na stránke Ministerstva financií SR
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4820 (http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4820)
nájdete všetky nové vzory daňových priznaní vrátane poučení k daňovým priznaniam ako aj nové tlačivá: Potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane FO podľa § 11 ods. 1 písm. c) až e) ZDP, Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania..., Ročné zúčtovanie preddavkov..., Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch... (viď Oznámenie č. 84)
Jozef Mihál
04.01.06,15:38
potvzuc.doc = Potvrdenie zamestnávateľa o zúčtovaných a vyplatených príjmoch...

Může mi někdo poradit, jaké konkrétní príspevky se mají uvést do b.03?
Poistné je jasné. Děkuji.

Žiadne. Teoreticky by mohlo ísť o príspevky na starobné dôchodkové sporenie (II.pilier), kedy ich platil aj zamestnanec, čo však súčasný zákon o SDS vylučuje.
Zdeni
06.01.06,17:55
Ahojte poraďáci! Nevie mi niekto povedať, prečo sa na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) nedá vyplniť tlačivo DP FO ani A ani B? Na stiahnutie je už nový typ, ale na vyplnenie na internete sú staré typy. Žeby nestíhali obnovovať stránku?:D Ďakujem!
ajobs
06.01.06,20:08
Ahojte poraďáci! Nevie mi niekto povedať, prečo sa na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) nedá vyplniť tlačivo DP FO ani A ani B? Na stiahnutie je už nový typ, ale na vyplnenie na internete sú staré typy. Žeby nestíhali obnovovať stránku?:D Ďakujem!

Asi to tak bude, si v predstihu s DP pred DR SR.:)
Martina123
10.01.06,21:18
Dobry den,
Vite mi poradit? Konatel, ktory pobera odmenu za vykon fcie a zacal ju poberat v novembri 2005 musi podavat danove priznanie? Moze si poziadat o vratenie dane z tejto odmeny? Odmena nebola vysoka. Len symbolicka.
Martina123
10.01.06,21:23
Este jedna otazka. Ak je zamestnanec zamestnany na dohodu o vykone prace a bola z odmeny odvadzana dan, ktora nemala byt a zamestnanec si ju teda bude narokovat spat, ktor danove priznanie vyplna a kde sa napise suma, ktora sa mu ma vratit?
aneta2001
18.01.06,11:28
ahoj
Chcela by som sa spytat,ci sa danove priznanie,moze podat aj cez internet.
Totiz ja som teraz v zahranici a hodlam sa vratit az v aprili.
Co sa stane ak ju podam v aprili?
Vdaka
Aneta
KON-EKON
18.01.06,11:44
Dá sa podať cez tlačivá, ktorá sú na web.stránke DÚ, www.drsr.sk,musíš sa zaregistrovať na podávanie cez internet, dostaneš od nich číslo, či heslo,ešte som to nerobila, aj ja to absolvujem v piatok 20.1.2006. Takže to bude treba asi tak nejak vybaviť, alebo poveríš nejakú osobu doma, aby to za teba vybavila a to čílo ti pridelili. Teraz som sa rozhodla, že idem všetkých klientov požiadať, aby si to vybavili a ja som mala u nich(daňovníkov) najmä hlásenia a prehľady načas.
inulka
19.01.06,22:13
Nazdar Poraďáci, tí, ktorí používajú program na mzdy od SOFTIPU už tlačivá majú a sú nové. Bolo aj školenie a tam nám rozprávali, čo nás čaká a neminie, jediným pozitívom je, že ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie sa posúva do 30. 5. alebo do 30. 6.? Neviem,už si to presne nepamätám.
Evanka
19.01.06,23:25
Do 30.6. :)
bendži
20.01.06,05:41
Este jedna otazka. Ak je zamestnanec zamestnany na dohodu o vykone prace a bola z odmeny odvadzana dan, ktora nemala byt a zamestnanec si ju teda bude narokovat spat, ktor danove priznanie vyplna a kde sa napise suma, ktora sa mu ma vratit?

Ak zamestnanec nemal žiadne iné prijmy napr. z podnikania, prenájmu vecí alebo finančného majetku a pod., podáva daňové priznanie typ A, kde vypíše presne sumu príjmov z dohôd, ďalej uvedie nezdaniteľnú položku za rok na daňovníka, z rozdielu vypočíta daň (ak príjmy boli nižšie než nezdaniteľná polozka, daň vychádza logicky nula).. následne vypisuje sumu zrazených preddavkov na daň, ktoré ak sú vyššie ako daň, rozdiel daňový úrad vracia