veľká
15.02.11,08:53
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, na koho sa obrátiť , príp. existuje nejaká organizácia , ktorá sa snaží pomôcť zamestnancom, ktorý majú problém so svojim šéfom, riaditeľom a jeho ponižovaním, ohováraním, osočovaním a hľadaním chýb na svojich zamestnancoch?
buchač
15.02.11,08:10
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, na koho sa obrátiť , príp. existuje nejaká organizácia , ktorá sa snaží pomôcť zamestnancom, ktorý majú problém so svojim šéfom, riaditeľom a jeho ponižovaním, ohováraním, osočovaním a hľadaním chýb na svojich zamestnancoch?

...ani nie tak bosing ...skôr je to mobbing .

Obrana proti mobbingu

Bránit si své sebevědomí lze snad jen stálým opakováním si, že kdo nám škodí tímto způsobem, už s námi vlastně souboj prohrál. Kdo se k takovému jednání snižuje, nemůže být silný ani sebevědomý.

Kolektivní obranou jsou rozmanité výzvy a petice proti nelidským vztahům v zaměstnání.

Obranou proti mobbingu je včasná prevence a informovanost. Oběť se musí začít bránit hned zpočátku.
Pokud nepomůže klasická obrana (vzepřít se mobbingu), je vhodné kontaktovat odborníka či občanské sdružení.
Pomoci by mohl (teoreticky) také Úřad práce anebo odbory.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mobbing
Llívia
15.02.11,08:14
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, na koho sa obrátiť , príp. existuje nejaká organizácia , ktorá sa snaží pomôcť zamestnancom, ktorý majú problém so svojim šéfom, riaditeľom a jeho ponižovaním, ohováraním, osočovaním a hľadaním chýb na svojich zamestnancoch?
Inšpektorát práce.
Alebo súd - tu už aj s náhradou škody (?, neviem, či sa to presne takto volá). V občianskom zákonníku sú nejaké ustanovenia na ochranu osobnosti, skús pozrieť tam.
buchač
15.02.11,08:19
Inšpektorát práce.
Alebo súd - tu už aj s náhradou škody (?, neviem, či sa to presne takto volá). V občianskom zákonníku sú nejaké ustanovenia na ochranu osobnosti, skús pozrieť tam.
...uhm ...si wiem predstawiť ...

...a meníš okamžite zamestnanie ...;)