qwert1
15.02.11,09:52
Dobry den,v zmluve o uver,kt. som pred necelymi 2 mesiacmi podpisal s bankou u***t

Dodatocne
podmienky,kt.nesplnenie je povazovane za Pripad neplnenia:
Dlznik sa zavazuje predlozit nasledovne listiny:
2.1. vypis z listu vlastnictva ***,so zriadenym
zaloznym pravom k nehnutelnosti blizsie specifikovanej v zmluve o
zriadeni zalozneho prava k nehnutelnosti(zaloh) v prospech Banky, a to
najneskor do 60 dni odo dna prveho cerpania Uveru v zmysle tejto
zmluvy.

na katastry bolo pozastavene konanie na navrh na vklad vlastnickeho prava aj navrh na vklad zalozneho prava(zatial len neoficialne-ziadaju dodatocne jeden dokument predosleho vlastnika),zatial mi prisiel list len o pozastaveni vlastnickeho pokial sa nerozhodne o zaloznom.

banke to vraj nerobi problem,je to opravnene zdrzanie ako mi bolo interpretovane pracovnickou banky,aj keby sa presvihne 60 dni,vraj sa to berie vtedy,keby to bolo nieco vazne, napr. kataster zamietne dany narvh na vklad.So samotnym dokumentom by snad nemal byt problem ,aj ked nemam kontakty na vsetkych predavajucich,riesila to realitka,inak som s nimi uplne spokojny v inych veciach robila vsetko nad ramec svojich povinnosti.

v realitke este tvrdili,ze dany navrh na vklad robila banka,takze ona spravila preklep v jednom cisle OP(preto kataster chcel este dalsi dokument predavajuceho ),moja otazka,moze v takomto pripadne banka ziadat vyplatenie uveru ? zda sa mi to sice nelogicke,ziskala by natom len banka,nie pracovnik,ani realitka(jedine opakovanym predajom tej istej nehnutelnosti), a za cenu zniceneho mena,ale na druhu stranu beriem prvy uver (vsak kolko ich clovek berie za zivot :) a pravnik niesom,takze v pripade ze by vedel niekto poradit,som ochotny sa snim dohodnut aj na odmene,ak by moja necinnost mala viest k tomu ze banka vyhlasi pripad neplnenia.
pripadne ma zmysel ziadat od banky vyjadrenie ze si je vedoma nesplnenia lehoty nie mojim zavinenim a je ochotna ho predlzit,resp. nieco vtom zmysle?
prosim len cloveka fundovaneho,dohady mi nepomozu,resp. clovek ktory sa sniecim podobnym pri hypoteke stretol osobne.Dakujem