sue.s
15.02.11,10:32
Dobrý deň, neviem či je chyba vo mne alebo v mojej zubnej lekárke...Asi pred 2 mesiacmi mi robila plombu na prednom zube...mala som z neho kúsok odštiepené...dala mi tam taký biely plátok ....pred pred týždňom mi pri umývaní zubov celý odpadol a zub bol potom strašne citlivý. Hneď som ku nej šla ona ho vyleštila...a rovno mu spravila aj preventívnu prehliadku...všetko bolo v poriadku. Pár dní potom mi opuchlo ďasno a ukrutne to bolelo....tak som k nej opať šla, bola prekvapená že som tam v priebehu pár dní znova...a povedala mi, že mi odumrel zub a musí urobiť koreňovú výplň. Povedala že ona zha to nemôže a že ani ja nie...že mám slabé zuby a že to je genetika. Myslíte, že lekár ma šancu pri preventívnej prehliadke zistiť, že niečo takéto hrozí...
Na zubné prehliadky chodím pravidelne, vždy keď spozorujem nejaký problém....
pasuliatko
15.02.11,17:32
nemáš paradentózu?
sue.s
15.02.11,18:34
Podľa zubárky nie...myslím, že by na to prišla, proste mi len povedala, že mám slabé zuby..aj keď pojmu "slabé zuby" celkom nerozumiem
legolas
16.02.11,09:20
..z toho tvojho rozprávania som porozumel, že pod leštením si myslela vrtanie a brúsenie.., ak to bolo tak, potom ti tento zub prehriala, vznikol tam zápal, preto tá bolesť.., pravdepodobne ti vybrala nerv a potom urobila výplň zuba.., toto sa stáva vtedy, ak lekár nedodrží postup pri blombovaní a nie že je to genetický dané...
legolas
16.02.11,09:29
nemáš paradentózu?

..ak by mala paradentózu, tak by mala citlivé krčky zubov, nakoľko sú ďasna oddelené od zubov a zuby by reagovali najčastejšie na horúce, studené, alebo sladké...
sue.s
16.02.11,14:38
po poriadku....najskor som mala na prednom zube defekt kt. opravila (to bolo asi v polovici decembra)....ale cca pred dvomi tyzdnami sa mi pri umyvani zubov dal dole cely biely platok niecoho bieleho co mi tam ona dala, asi ako plombu. Potom ten zub strasne citlivy a nemohla som sa ani nadychnu s otverenymi ustami. Sla som ku nej a ona povedala ze to moje zuby neprijali a ze ona s tym uz nic neurobi...tak mi len zub presla lestickou a nasledne urobila preventivnu prehliadku a povedala ze vsetko je ok...a v piatok vecer zacali ukrutne bolesti...dasno mi napuchlo a to uz bol totalny koniec..tak k nej sla a povedala ze mi zub odumrel..bude musiet urobit korenovu vypln. Teraz ho mam len prevrtany mam v ňom dieru a som objednana az cca o dva tyzdne...ale aspon ze uz to tak neboli..teda skoro vobec. Len ma to strasne mrzi, ze ide o predny zub.Ale podla mna uz vtedy mohla zistit ze nie je vsetko v poriadku ked mi odpadla ta "plomba" a hovorila som jej ze sa to s tym zubom mam problem..ze ma boli...a ona ho len presla lestickou :-(
legolas
17.02.11,10:04
..no z toho vyplýva, že si dostala zápal, preto ti ten zub prevrtala a na 100% ti z neho musela vybrať aj nerv.., tým, že ho máš otvorený, tak ťa to už nebolí, o dva týždne by ti mala zrentgenovať ten zub azistiť, či pod koreňom nemáš hnis, ak nie tak potom by ho mala vyčistiť a urobiť tú výplň.., ty vlastne o zub neprídeš, ale po čase sa môže stať, že ten zub bode tmavší a nebude to estetické, ale ona by to mala vedieť a všetko ti vysvetliť čo a ako je to s tým tvojim zubom, ...alebo si nájdi iného zubného lekára....