eha
15.02.11,11:49
Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemal podobný prípad ako ja:
DÚ nám oznámil, že našu daň.povinnosť z DPH započítava z nadmernými odpočtami DPH ešte z roku 2004-2005 (cca 11 tis €), ale ja nemám v účtovníctve vykázané žiadne zostatky, neviem ako to zaúčtovať.....asi do výnosov?
Ďakujem
Tweety
15.02.11,12:06
Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemal podobný prípad ako ja:
DÚ nám oznámil, že našu daň.povinnosť z DPH započítava z nadmernými odpočtami DPH ešte z roku 2004-2005 (cca 11 tis €), ale ja nemám v účtovníctve vykázané žiadne zostatky, neviem ako to zaúčtovať.....asi do výnosov?
Ďakujem
Najprv je potrebné si to odkonzultovať s DÚ to, že to nemáš v účtovníctve, ešte neznamená, že to máš aj správne.
eha
15.02.11,12:16
toto už mám s nimi odsúhlasené, celé záväzky voči DÚ....vedie o tom, že to nemáme v účtovníctve a dali mi aj potvrdenie, že oni voči nám nemajú žiadne pohľadávky a záväzky po tomto vysporiadaní....
Tweety
15.02.11,12:18
toto už mám s nimi odsúhlasené, celé záväzky voči DÚ....vedie o tom, že to nemáme v účtovníctve a dali mi aj potvrdenie, že oni voči nám nemajú žiadne pohľadávky a záväzky po tomto vysporiadaní....
No veď píšu , ale že až po tomto vysporiadaní, takže oni vlastne boli. Treba pošmátrať v účte.
eha
15.02.11,12:23
áno, ale keď ja to už v roku 2011 nemám nikde zaúčtované a DPH-čkové účty mi sedia, tak nemám už ako spätne hľadať.....účtovníctvo tejto firmy som začala robiť v 2008 a ani tam som už nemala žiadne nezrovnalosti.