daja
15.02.11,12:30
Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť, v r. 2009 boli v s.r.o. nesprávne zaúčtované účtovné odpisy (mali byť v nižšej sume). Toto by so opravila 082/428 v roku 2010. Zároveň však v daňovom priznaní 2009 boli uvedené daňové odpisy v nesprávnej sume. Keď to všetko prerátam, tak ako to správne má byť, tak sme mali v dôsledku týchto daňových odpisov mať v r. 2009 nižší základ dane. Ako tento rozdiel rozdiel opravím v r. 2010. Ďakujem.
wallie
15.02.11,14:41
ako vieš že účtovné odpisy boli v zlej sume???
účtovné odpisy sa nemusia rovnať daňovým odpisom
Chrusťa
17.02.11,10:23
Zdravím ja mám zas takýto problém. Doodpisovalo sa mi auto a zistila som, že oprávky mám vyššie o 25€ ako bola OC auta a tým pádom mi nesedia účty 022 a 082. Bolo to spôsobené tým, že pri preberaní účtovníctva bolo v majetkovej karte poznačená iná OC z akej mali byť urobené účt. odpisy. Preto som vzniknutý rozdiel čiže tých 25€ prirátla ID ako nedaňový odpis, kt. som samozrejme aj v dańovom priznaní dala ako pripočitateľnú položku. Teraz však už po odpísaní zisťujem, že v hlavnej knihe mi prevyšujú oprávky práve tých 25€. Po spätnom preskúmaní knihy majetku som zistila, že tých 25€, kt. som dala ako nedaňové vlastne ani zaúčtované byť nemali a že všetko bolo v poriadku. Čo teraz? ako upraviť stav hlavnej knihy, aby oprávky sedeli s účtom 022?