Demi0
15.02.11,13:41
ahoj.

môžete sa mi chvíľočku venovať a poradiť?

Prí dani z príjmu si môže SZČO uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku to vieme. Ale mne sa jedná o to, že zobratí sú len dva mesiace z minulého roku, počas ktorých manželka bola na PN. Predtým normálne zarábala. Majú sa teda do kononky príjmy manželky uviesť jej príjmy kým nebola vydatá, alebo sa tam uvedie nula? prosím o radu.
veronikasad
15.02.11,12:44
ahoj.

môžete sa mi chvíľočku venovať a poradiť?

Prí dani z príjmu si môže SZČO uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku to vieme. Ale mne sa jedná o to, že zobratí sú len dva mesiace z minulého roku, počas ktorých manželka bola na PN. Predtým normálne zarábala. Majú sa teda do kononky príjmy manželky uviesť jej príjmy kým nebola vydatá, alebo sa tam uvedie nula? prosím o radu.
Do počtu mesiacov uvedieš počet celých mesiacov, počas ktorých boli manželmi.
Vlastným príjmom manželky je príjem zo zamestnania + nemocenské a náhrada príjmu od zamestnávatela za celý rok 2010, prepočítaný na počet mesiacov kedy bola splnená podmienka.
Určite tam nebude nula.
Demi0
15.02.11,12:52
čiže zoberem príjem manželky vydelím ho dvanástimi a potom krát mesiace ktoré bola vydatá?
wallie
15.02.11,14:24
ahoj.

môžete sa mi chvíľočku venovať a poradiť?

Prí dani z príjmu si môže SZČO uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku to vieme. Ale mne sa jedná o to, že zobratí sú len dva mesiace z minulého roku, počas ktorých manželka bola na PN. Predtým normálne zarábala. Majú sa teda do kononky príjmy manželky uviesť jej príjmy kým nebola vydatá, alebo sa tam uvedie nula? prosím o radu.

Ak predtým v r.2010 normálne zarábala predpokladám že jej celoročný vlastný príjem bude vyšší než 4025,70 Eur a tým pádom nárok na odpočítateľnú položku na ňu ako na manželku nevzniká
veronikasad
15.02.11,14:57
čiže zoberem príjem manželky vydelím ho dvanástimi a potom krát mesiace ktoré bola vydatá?
ano a porovnáš s pomernou časťou NČZD na manželku. (tá sa tiež prepočítava na mesiace)