ronota
15.02.11,15:06
Dobrý deň, kúpil som si myš genius ergo 525. Po jej zapojení do NB mi ju rozpozná a funguje základné nastavenie tlačítok. Po nainštalovaní najnovších ovládačov z webu genius mi prestanú fungovať doplnkové tlačítka (takže z 7 tlačítkovej mám troj) keďže som si chcel k tlačítkam priradiť vlastné funkcie ktoré využívam pri práci je to dosť na ... Mam XP HE so SP3 (32bit). Pri inštalácií ovládačov z dodaného CD mi AV detekoval trójskeho koňa a inštalácia nedobehla korektne.
Nakoľko technická podpora (PM zástupca z čiech) zo strany geniusu zlyhala na plnej čiare (nainštalujte na čistý systém).
Neviete mi poradiť v čom by mohol byť problém? konflik ovládačov? alebo niečo podobné? pomocou čoho by som zistil v čom je problém?
dakujem
Matthew DeWrong
15.02.11,14:53
odporucam, vypnut detekciu AVG, nainstalovat kompletny s ovladacmi.. ak mi neprebehla instalacia korektne, jednoducho stiahni rovnaky soft z inej stranky, kludne z geniusu na inej domene, napr. uk, alebo .de. pre svoj klud na dusi, si po instalaciu daj skontrolovat PC, ale predpokladam ze to bude len precitlively AVG, to sa stava, kedze genius sa snazi pridavat rozne aplikacie ako sledovanie pohybu kurzora, meria "odjazdenych" metrov kurzora po obrazovka a podobne..tieto spustacie subory, pripadne soft ktory ma poinstalacii nieco sledovat, AVG vyhodnoti ako naburavanie systemu.. pred instalaciou si urob konktrolny bod systemu.. pre istotu.. vela zdaru.. :)
ronota
15.02.11,17:11
ten problém s vírusom bol iba na ovládačoch na dodanom CD, skušal som potom rôzne verzie ovládačov s rovnakým efektom. dokonca ovladače z roku ´07 či tak nejako (gaming mouse čo boli na stranke geniusnet), tie mi celkom rozhasili myš že prestala fungovať úplne (po reštarte). pôvodne som ovladače stiahol z genius-europe.com teraz a aj z geniusnet.com a tie fungovali - teda skôr nefungovali - rovnako. Jedine keď nechám ovládače z windowsu tak tie tlačítka fungujú - nerozumiem tomu


myslíte že keby som inštaloval ovládače pri vypnutom antivíre tak by ich mohlo nainštalovať dobre - že by mohol spôsobovať ten AV (mimochodom mam avast "AV" ako AntiVirus) zlý chod? aj keď po nainštalovaní a kontrole mi nehlási žiadne ohrozenie.
Matthew DeWrong
15.02.11,17:38
neviem ako sa avast zmenil, ale ja mam s nim iba negativne skusenosti.. ale pripominam ze tie su 3 roky stare.. ako som pisal, odporucam stiahnut novy ovladac, vypnut uplne avast, zacat instalaciu, nezaudnut nastavit vybrane tlacitka a nezabudnut ani skontrolovat startup systemu, pretoze ak chces aby ti aplikacia fungovala musis ju mat v startupe..
ronota
15.02.11,19:10
no ja mam s avastom zatial dobré skúsenosti aj ked iba ako pasívny používateľ - zatial blokol všetko zlé a s vírmi som nemal problémy.

Čo sa týka tej myši - postupoval som podla tvojej rady ale aj tak to nepomohlo. Proste po nainštalovaní aj nových ovládačov jednucho tlačítka prestanú fungovať. Po odinštalovaní ovládačov som prečisti PC aj registre pomocou CCleaneru ak by sa vyskytovali nejaké zbytkové súbory (ak to malo vôbec nejaký význam) ale stale nič. Neviem čo stým ked som skúšal na inom PC tak išlo bez problémov.
Matthew DeWrong
15.02.11,19:32
mrzi ma to, ale nic ma uz nenapada, pridavam linky, pozri ci ti ovladac sedi na windows, ci neinstalujes XPckove alebo vista ovladace na 7cky.. pretoze zo skusenosti viem ze ak nefunguju nejake specificke funkcie tak, vzdy ide o ovladac.. pripadne pridavny software.. viem ze genius ma na pridavnych mediach aj ovladaci SW, kde by sa mali dat tlacitka nastavit, skus si stiahnut volnu verziu z net stranok priamo genius.com, de, uk

http://wiki.toggle.com/En/Driver_Genius_Ergo_525

http://driverscollection.com/?H=Ergo%20525&By=Genius

http://drivers.softpedia.com/progDownload/Genius-Ergo-525-80100-Download-17637.html
ronota
15.02.11,19:48
skušal som asi všetky možné typy ovladačov čo som našiel na nete aj na strankach geniusu.
Npr. ovládač čo je pod odkazom na sofpedia.com je ten čo mi uplne znefunkčnil myš po restarte.
Ja som tiež presvedčený že problem bude v ovládačoch resp. SW aj ked citujem pána Gilla z PM podpory geniusu: "Ve Vašem případě se velmi pravděpodobně nejedná o chybu ovladačů nebo myši," na margo antivirusu.
Len som chcel vedieť či by sa nemohli s niečim byť napr. so staršími ovládačmi (predchádzajúce myši microsoft a logitech) oba ovladačé resp. SW odinštalované pre inštaláciou geniusu.

Ale dakujem za pomoc.
Niečo ešte budem skušať ak nie budem sa asi riadiť radov pána Gilla "zkuste myš nainstalovat na čistou instalaci Windows" ale to sa mi veľmi nechce :(
ronota
15.02.11,19:49
samozrejme že ovladače som mal na svoj OS :)