miro24679
15.02.11,18:32
Dobrý deň.

Vedel by mi nejaký programátor poradiť ako v HTML, Javascirpte alebo aj v PHP prinútiť webový prehliadač(Firefox a aj Chrome), aby otvoril SaveAs okno?
MiroM4
15.02.11,18:05
ja dufam ze sa taka prasaren spravit neda
miro24679
15.02.11,18:11
O akej prasárni to píšeš??? to som teda nepochopil

... ale asi nemáš potuchy čo som sa pýtal ... tak sa nebudem ani nad tvojím výrokom rozčulovať
miro24679
15.02.11,18:12
O akej prasárni to píšeš??? to som teda nepochopil

... ale asi nemáš potuchy čo som sa pýtal ... tak sa nebudem ani nad tvojím výrokom rozčulovať
Fero11
15.02.11,18:29
ak je na servery nejaky subor a je nan odkaz tak po kliknuti nan sa ti otvori okno save as. Moc nechapem tvojej otazke (i ked ju chapem) co tym chces dosiahnut a ked sa ti to okno otvori a co dalej ??
miro24679
15.02.11,18:35
Potreboval by som, aby sa mi okno otváralo pri kliknutí na odkaz, pod ktorým je obrázok .jpg

Problém je v tom, že ten obrázok sa zobrazí, ale ja by som pre svoju webovú stránku potreboval, aby sa otvorilo SaveAs okno.
Fero11
15.02.11,18:48
miro24679
15.02.11,19:00
dík za ten link...

skúsim to este nastaviť v .htaccess


viem, že sa to nejako dá urobiť, lebo na Pokec.sk to tak majú, a funguje im to v každom prehliadači...
PaloPa
15.02.11,19:38
A uložiť obrázok na server zozipovaný, ako je to popísané v jakpsatweb (http://www.jakpsatweb.cz/odkazy-html.html#formaty) nestačí ?

P.
blavaciko
16.02.11,00:33
aj na pokeci pouzivaju nastavenie na strane servera
Onko
16.02.11,00:43
Potreboval by som, aby sa mi okno otváralo pri kliknutí na odkaz, pod ktorým je obrázok .jpg

Problém je v tom, že ten obrázok sa zobrazí, ale ja by som pre svoju webovú stránku potreboval, aby sa otvorilo SaveAs okno.

V jednom mojom projekte využívam pre túto funkciu nasledovný PHP kód. Treba to urobiť tak, že odkaz nebude ukazovať na daný obrázok, ale na php súbor s takýmto kódom, ktorý zabezpečí vyvolanie SaveAs dialógu.


$vysledok = mysql_query('SELECT typ, nazov, autor_organizacia FROM subor_archiv WHERE id='.$fid.';',$global_spojenie);
$riadok = mysql_fetch_assoc($vysledok);
$subor = realpath('fid/'.$riadok['autor_organizacia'].'/'.$fid.'.'.$riadok['typ']);
header('Pragma: public');
header('Expires: 0');
header('Cache-Control: must-revalidate, post-check=0, pre-check=0');
header('Cache-Control: private',false);
header('Content-Type: application/octet-stream');
header('Content-Disposition: attachment; filename="'.strtr(html_entity_decode($riadok['nazov'],ENT_QUOTES),'ÁÄČÇĎÉĚËÍĹĽŇÓÖŔŘŠŤ ÚŮÜÝŽáäčçďéěëíĺľňóôöŕřšťú ůüýž \/:*?"<>|',"AACCDEEEILLNOORRSTUUUYZaaccdeeeillnooorrstuuuyz_-----'()-").'.'.$riadok['typ'].'";');
header('Content-Transfer-Encoding: binary');
header('Content-Length: '.@filesize($subor));
set_time_limit(0);
if (@readfile($subor) == false) {
$chyba_nadpis[$chyb] = 'Chyba pri načítavaní súboru';
$chyba_text[$chyb] = '

Systém zaznamenal chybu pri načítavaní súboru. Ak bude problém pretrvávať, prosím, kontaktujte správcu.

';
$chyb++;
}
else {
exit;
}
miro24679
16.02.11,17:25
už som to našiel, ak by to niekto potreboval, tak toto funguje v IE, v Google Chrome a aj vo Mozzila Firefox:

$link = 'x.jpg';

if (file_exists($link)) {
header('Content-Description: File Transfer');
header('Content-Type: application/octet-stream');
header('Content-Disposition: attachment; filename='.basename($link));
header('Content-Transfer-Encoding: binary');
header('Expires: 0');
header('Cache-Control: must-revalidate, post-check=0, pre-check=0');
header('Pragma: public');
header('Content-Length: ' . filesize($link));
ob_clean();
flush();
readfile($link);
exit;
}
?>
Zoltan Miklos
16.02.11,18:29
haj, tak to vyzera, ze linka z ktorej sa ma fotka stiahnut ukazuje na server, ktory nefunguje ako webserver, ale ako "file-server". Tvoj browser to rozozna a chova sa tak, ze subor nezobrazi, ale ulozi.