Jim Jones
15.02.11,19:59
Ja ako prenajímateľ bytu by som chcel vediet, či môžem zvýšit nájomne ak už beží trojmesačná výpovedná lehota.

Vopred ďakujem za odpovede!
ivka70
15.02.11,19:01
Jednostranne nemozes, jedine ak sa s najomnikmi na zvyseni najomneho dohodnes, inak plati povodna zmluva.
Mária27
15.02.11,19:04
Výpovedná lehota nie je dôvodom na nezvýšenie nájomného, ak to inak urobiť môžeš, napr. ak to máte dohodnuté.
Jim Jones
15.02.11,19:32
posledný prśpevok od maria27 som nepochopil...
Mária27
15.02.11,19:47
Je to to isté ako predchádzajúci príspevok, písali sme to naraz. Ak máš dohodnuté, že sa nájomné za určitých podmienok môže zvýšiť, tak sa to môže urobiť aj vo výpovednej lehote.
Jim Jones
15.02.11,20:16
dakujem maria27

mohla by si sa prosim pozriet aj na moj starsi prispevok? tam som dostal iba 2 odpovede a neustale nad tym premyslam...

nevyznam sa tu v tom bohvie ako, neviem ako ti poslat spravu priamo

vopred dakujem!
jeso
15.02.11,20:56
prosím o odúhlasnie... prenajímateľ a nájomca sú neplatitelia DPH

-najomná zmluva -

...najomné za predmet nájmu - nehnutelnosť vo výške xxx EUR

...Zmluvné strany sa dohodli, že v nájomnom nie sú zahrnuté náklady na spotrebu elektriky...

a teraz nezvyčajné -
úhradu nákladov za spotrebu elektrickej energie bude nájomca vykonávať jednorázovo - zálohovo vo výške 2000,- € jeden krát ročne k 31.1. ,
Prenajímateľ je povinný bez zbytočného odkladu po tom, ako mu bude doručené vyúčtovanie za dodávku uvedených médií, doručiť vyúčtovanie nájomcovi. Zároveň sa strany zaväzujú, že do desiatich dní odo dňa doručenia vyúčtovania Nájomcovi, si vzájomne uhradia preplatky, resp. nedoplatky vyplývajúce z vyúčtovania poskytovateľov médií. Zároveň sa strany zaväzujú, že v rovnakej lehote uzavrú dodatok k tejto zmluve, ktorým upravia výšky zálohovej platby za uvedené médiá tak, aby sa ich výška zhodovala s predpisom záloh od dodávateľa.

môže byť ?
Jim Jones
15.02.11,21:11
diki sefe (jeso), ale vobec nechapem...

ano, nie sme platcami dph... ale kde je suvislost?

plyn, elektrinu, vodu etc. plati zmluvne tak ako su predpisy danych poskytovatelov sluzieb

prosim pomoc, lebo naozaj nechapem suvislosti...

dakujem vopred!
rdb
15.02.11,21:16
jeso - moze byt vsetko co si dohodnes v zmluve.
.
Jim - ak mozes zvysit najomne, je jedno ci je vypovedna lehota alebo nie, ak nemozes zvysit najomne je jedno ci je vypovedna lehota alebo nie. To ci mozes, alebo nemozes zvysit najomne mas dohodnute v najomnej zmluve. (alebo mas to tam mat dohodnute)
Ak nemas dohodnute ako a kedy mozes zvysit najomne tak obvykle nemozes zvysit najomne bez dohodnutia novej zmluvy. Vo vypovednej lehote s tebou asi nikto novu zmluvu nepodpise.
Jim Jones
15.02.11,21:30
rdb: dakujem, "viac-menej" som po tvojom prispevku konecne pochopil :)
Mária27
15.02.11,21:36
prosím o odúhlasnie... prenajímateľ a nájomca sú neplatitelia DPH

úhradu nákladov za spotrebu elektrickej energie bude nájomca vykonávať jednorázovo - zálohovo vo výške 2000,- € jeden krát ročne k 31.1. ,
Prenajímateľ je povinný bez zbytočného odkladu po tom, ako mu bude doručené vyúčtovanie za dodávku uvedených médií, doručiť vyúčtovanie nájomcovi. Zároveň sa strany zaväzujú, že do desiatich dní odo dňa doručenia vyúčtovania Nájomcovi, si vzájomne uhradia preplatky, resp. nedoplatky vyplývajúce z vyúčtovania poskytovateľov médií. Zároveň sa strany zaväzujú, že v rovnakej lehote uzavrú dodatok k tejto zmluve, ktorým upravia výšky zálohovej platby za uvedené médiá tak, aby sa ich výška zhodovala s predpisom záloh od dodávateľa.

môže byť ?
Akurát by som pri tej prvej zálohe dala dokonavý vid a uviedla dátum.
Mária27
15.02.11,22:07
dakujem maria27

mohla by si sa prosim pozriet aj na moj starsi prispevok? tam som dostal iba 2 odpovede a neustale nad tym premyslam...

nevyznam sa tu v tom bohvie ako, neviem ako ti poslat spravu priamo

vopred dakujem!
Súkromné správy ešte nemôžeš posielať, lebo máš málo príspevkov. Môžeš len kliknúť na meno a napísať do profilu člena. Ak si klikneš na svoje meno , prečítaš si odkaz v tvojom profile.