MrFinance
15.02.11,20:02
Dobrý deň.
Chcel by som sa opýtať či potrebujem na ako živnostník, platca DPH reg. pokladňu na predaj stavebných materiálov a roznych produktov?
Menil sa teraz zákon o DPH a som z toho trošku mimo. Čítal som aj celý zákon o DPH ale nevylúštil som to.
Inak chystám sa aj na výstavu do incheby, kde sa bude predávať konečnému zákaznikovi, stačí faktúra, príjmový doklad, paragon, či to musí prejť aj reg.pokl.?
Viem že teraz pokladňa musí mať aj pamäť.
Ďakujem za odpoveď.
SalveQ
16.03.11,15:32
O povinnosti používať registračnú pokladnicu nehovorí zákon o DPH, ale zákon o registračných pokladniciach 289/2008 Z.z.
Pre platbu v hotovosti je povinnosťou používať vždy registračnú pokladnicu. Výnimka do konca roka 2011 je akurát pre platbu za vystavenú faktúru, ktorá sa dá zaevidovať aj cez PPD. Od budúceho roka je povinné použiť pokladnicu aj v takomto prípade. Pri stánkovom predaji je pokladnica nevyhnutná aj teraz. Novú pokladnicu v roku 2011 už môžete prihlásiť iba takú, ktorá je podľa nového zákona. Teda s tou "pamäťou".
SalveQ
17.03.11,10:24
Aby som to ešte upresnil, tá pokladnica pri stánkovom predaji je nevyhnutná iba vtedy, ak sa prijíma platba v hotovosti bez faktúry. Paragón jednoducho nestačí. Ten môžete používať iba vtedy, ak máte poruchu na pokladnici. Ak máte samozrejme možnosť vystavovať faktúru a PPD na stánku každému kupujúcemu, dá sa takto do konca roka fungovať aj bez pokladnice.
Danielle369
17.03.11,16:37
Musíš mať pokladnicu na inchebe
evina
17.03.11,17:53
Musíš mať pokladnicu na inchebe

Pokiaľ vystaví faktúru a PPD do 31.12.2011 môže na tej inchebe predať i tak.....