juskam
15.02.11,21:54
Chcem poradiť.
Autoservis, pracujú dvaja živnostníci. Jeden má remeselnú živnosť na karosárske a lakernické práce. Druhy ma ohlasovaciu živnosť, v ktorej je uvedený prvý ako zodpovedný, keďže ten nie je vyuč. v obore tak nemohol mať remes. živnosť.
Doteraz im robil účtovníctvo jeden pán, ktorý viedol evidenciu príjmov servisu, ktoré rozdelil na konci roka v pomere 60:40 a obidvom uplatnil 40 % paušalné výdavky. Je to tak v poriadku. Keďže ten druhý vraj nemôže faktúrovať.
Prosím poraďte, ak s tým ma niekto skúsenosti.
juskam
17.02.11,22:03
nevie mi nikto poradiť?
Melnick
17.02.11,23:16
juskam: Chcem poradiť.
Autoservis, pracujú dvaja živnostníci. Jeden má remeselnú živnosť na karosárske a lakernické práce. Druhy ma ohlasovaciu živnosť, v ktorej je uvedený prvý ako zodpovedný, keďže ten nie je vyuč. v obore tak nemohol mať remes. živnosť.
Doteraz im robil účtovníctvo jeden pán, ktorý viedol evidenciu príjmov servisu, ktoré rozdelil na konci roka v pomere 60:40 a obidvom uplatnil 40 % paušalné výdavky. Je to tak v poriadku. Keďže ten druhý vraj nemôže faktúrovať.
Prosím poraďte, ak s tým ma niekto skúsenosti.


Z Tvojho zadania otázky mi vyplýva, že sa tu jedná o podnikanie na základe "Zmluvy o združení".
V zmluve si jednotlivé podnikateľské subjekty určia % podiel a podľa toho zdaňujú svoje príjmy.
Zmluva o združení je súčasťou DP.

mimotemymyslím, že jeden pán im to účtoval správne.:)
Zita5
18.02.11,04:42
Chcem poradiť.
Autoservis, pracujú dvaja živnostníci. Jeden má remeselnú živnosť na karosárske a lakernické práce. Druhy ma ohlasovaciu živnosť, v ktorej je uvedený prvý ako zodpovedný, keďže ten nie je vyuč. v obore tak nemohol mať remes. živnosť.
Doteraz im robil účtovníctvo jeden pán, ktorý viedol evidenciu príjmov servisu, ktoré rozdelil na konci roka v pomere 60:40 a obidvom uplatnil 40 % paušalné výdavky. Je to tak v poriadku. Keďže ten druhý vraj nemôže faktúrovať.
Prosím poraďte, ak s tým ma niekto skúsenosti.

Pozrite tento príspevok , aby ste mali prehľad ako to je , ak pracujú živnostníci v združení .Ten pán postupoval určite správne .
http://www.porada.sk/1657714-post3.html