midnight_man
15.02.11,23:21
Zdravim,

Viete niekto kolko bude stáť odkúpenie spoločnosti s.r.o (majitelom je jedna osoba) ? Mám na mysli správne poplatky a všetko čo s tým súvisí. Následne budú majitelia 2ja.

Ďakujem
sroservis
16.02.11,12:21
Dobrý deň,

zmena spoločníka sa zapisuje do obchodného registra, za zápis zmeny zaplatí spoločnosť súdny poplatok 66 eur (ak návrh podá elektronicky 33 eur).
Takúto zmenu nemusíte oznamovať živnostenskému úradu.
Ďalšie poplatky budú len náklady na overenie podpisov (overuje sa zmluva a návrh na zápis zmien do obchod. registra).
midnight_man
16.02.11,13:37
cize, prepisanie s.r.o je len zmena spoločníka? tj len 66E cca do 100Eur sa vojde ? + ešte zmena sídla spoločnosti.
zalobaba
16.02.11,13:47
cize, prepisanie s.r.o je len zmena spoločníka? tj len 66E cca do 100Eur sa vojde ? + ešte zmena sídla spoločnosti.

V prípade, ak budete meniť sídlo, príp. konateľov (vysoký prepoklad v príp. ak je to jednoosobovka), je potrebné túto zmenu ohlásiť ŽÚ v lehote 15 dní. Poplatok pri zmene sídla je 3,- €, o tejto zmene ŽÚ vydáva Úradný záznam. Ak by sa jednalo iba o zmenu konateľa, ohlásenie je bez poplatku. ŽÚ požiadajte, aby všetky zmeny vo vašom mene ohlásil príslušnému DÚ, táto služba nie je spoplatnená.
midnight_man
16.02.11,21:27
Omluvam sa ze sa idem tak sprosto opytat :( ale viete mi povedat presne postup co a kam ísť a kolko si vlastne nachystat financi?

Konatel spoločnosti je jeden. My ju chceme kúpiť, sme dvaja. Čo treba urobiť? jeho vymažú ako konateľa, nás zapíšu + zmenia sídlo spoločnosti. Ake zmluvy nam treba? + spoločenská zmluva keďže budeme dvaja? Je to náročné behanie po uradoch? Dať to radšej spraviť niektorej firme ktora sa tomu venuje alebo to zvláda aj lajik? diky
KEJKA
16.02.11,22:49
samozrejme, dajte to firme, určite nemáte ZEP a neviete čo a ako.
Firma podá všetko elektronicky, to sú polovičné poplatky.
Nehľadiac na čas, ktorý miniete neefektívne.
Na všetky otázky si musíte v prvom rade odpovedať sama - či chcete byť iba spoločníci alebo aj konatelia, alebo len jeden konateľ, či starého konateľa vo firme chcete alebo nechcete.......... to je vaše rozhodnutie.
Odhliadnuc od predchádzajúceho textu - kúpu spoločnosti si premyslite, ak to nie je nutné, radšej si založte vlastnú.
midnight_man
17.02.11,14:37
Jedná sa o spoločnosť ktorá má v meste meno, to je jediný dôvod. Ešte by som sa chcel opýtať či s odkúpením spoločnosti automaticky zodpovedám za ňu od všetkých rokov jej pôsobenia tj od roku 2008, či v pripade kontroly niektoreho s uradov som zodpovedný za tú spoločnost aj za roky ktorých som nebol majitelom? Alebo je možné spraviť takú zmluvu pri kúpe, aby som za tie roky nezodpovedal?
KEJKA
17.02.11,15:45
môžeš urobiť takú zmluvu, ale pokiaľ viem, tak kúpou obch.podielu preberáš na seba štandardne všetky záväzky.
Ale dobrou zmluvou sa to dá obmedziť - myslím, nie som právnik.
midnight_man
17.02.11,16:27
sakra, toho som sa bál... :( tak asi zalozim novu...
blavaciko
17.02.11,18:21
v pripade odkupenia spolocnosti preberas jej zavazky aj pohladavky, no trestno pravnu zodpovednost konatela z minulych obdobi nie...
v kazdom pripade uz aj na taketo veci existuju vraj poistenia a podobne srandy
midnight_man
17.02.11,22:02
napr situacia ze pride danova kontrola alebo zo socialky a povedia mi ze su tam nejake nezrovnalosti...vacsie mensie...a ja to budem musiet za nich riešiť...tomu sa chcem vyhnúť..ale asi by som sa nevyhol